Дата и час: Сря Окт 01, 2014 8:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Долни Богоров-платеното-05.09.2010
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 9:48 pm 
новобранец
новобранец

Здравейте. Днес с приятели посетихме "платеното" на Долни Богоров. Пристигане към 11 часа, разпъване на такъмите, захранване (царевица от консерва, пелети от язовира и разни останали от други излети вкусотии) и после чакане. Две въдици на дъно, едната на гранула от люцерна, другата на пружинка с екстри и две въдици на плувка с гранули. Към 12 часа имахме един удар на пружината, но извън "вратата", към 13 часа втори на пружината, пак неточен. Към 13:30 едната плувка се скри и след 30 минути борба(телескоп, с мек връх, 0.30 основно влакно и кука номер 10) ето това влезе в кепа:
Изображение

Последва затишие и разбира се презареждане на едната дънна- 15:40. Подмяна на гранулата от люцерна с гранула от язовира. Замятане, обиране на аванса и нямаше време да сложа звънчето - аванса тръгна. Тук поне въдицата бе по яка - телескоп, 0.40 основно влакно, кука орлов нокът номер 2. След 10 минути борба имахме втори - гол :D , в случая шаран :D
Изображение

После останахме до 17:30, но нямахме повече удар. Около нас колегите извадиха някой по една, някой по 2-3 риби.
Малко, но така е по-сладко.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Реклама

Реклама

Заглавие: Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 9:55 pm 
кандидат преподавател
кандидат преподавател

Много добри риби !

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 10:42 pm 
новобранец
новобранец

Добър риболов се е получил, интересното е, че когато съм ходил там рибите кълват в 99% от случаите само на гранула от язовира. Доколкото разбрах и двете риби сте ги хванали именно на тази стръв. :shock:
пп. аз мислех да се разходя до Богров днес, ама нещо за 2 въдици х8лв ми се видяха множко и смених дестинацията.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 10:42 pm 
фен клуб-скобар

Добри риби колега, но с по-тънко влакно и по-малки куки щеше да имате по-добър резултат.. :wink: :smt023 :drinkers:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 10:57 pm 
Аватар
кандидат преподавател
кандидат преподавател

Алфонсо написа:
Добър риболов се е получил, интересното е, че когато съм ходил там рибите кълват в 99% от случаите само на гранула от язовира. Доколкото разбрах и двете риби сте ги хванали именно на тази стръв. :shock:
пп. аз мислех да се разходя до Богров днес, ама нещо за 2 въдици х8лв ми се видяха множко и смених дестинацията.

.......другото интересно е , че никога не съм хващал за 20 ходения на гранулка от там купените, а съм ловил с тях. Винаги на царевица на топчета и др. :o
ПС;AzAzEl , аз ги ловя на 0,20 и досега не съм имал късания. :wink: дори и с риба над 10кг.
А за излета е добър щото е излет ама много слабо от към риба.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 11:05 pm 
новобранец
новобранец

qno_zloo написа:
Алфонсо написа:

.......другото интересно е , че никога не съм хващал за 20 ходения на гранулка от там купените, а съм ловил с тях. Винаги на царевица на топчета и др. :o
ПС;AzAzEl , аз ги ловя на 0,20 и досега не съм имал късания. :wink: дори и с риба над 10кг.

На топчета- значи ги ловиш на дъно. При ходенията ми на Богров ловя с мач, със средно голям ваглер примерно 3+2гр на дистанция поне 20м и дълбочина 1-1.20м за стъв- гранулка и по 2-3 прашки от същите гранули през 10-15 минути. Пробвал съм ги на царевица- кълването е значително по-вяло Не винаги, но понякога като се събере рибата нямам празно хвърляне, но не винаги успявам да ги извадя. Имам и късания (ловя с 0.20 с повод 0.18)
, имам и изправяне на кука абе бая емоции имам на тоя гьол :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 11:07 pm 
Аватар
ще става разбирач
ще става разбирач

Колега, първо: Поздравления за хубавия излет! Кефът е бил на мах!
Второ, ако позволиш, разбира се: опитай да смениш основното влакно от 0.40 на 0.20-0.18, с подходяща пръчка, повод и кука и тогава ще имаш не 2, а поне 12 риби! Или ако са по-малко, то причината няма да е в такъма! :D
Относно стръвта: рибите там си взимат с охота на пелетите , които се продават на водоема, но и на други видове пелети също, както и на царевица и др.
Колкото до това, че 2 въдици по 8 лева...........бих казал, че това е един от водоемите , на които е абсолютно ненужно ползването на повече от една въдица!
Още веднъж: поздрвления за излета!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 11:18 pm 
Аватар
ще става разбирач
ще става разбирач

Алфонсо написа:
На топчета- значи ги ловиш на дъно. При ходенията ми на Богров ловя с мач, със средно голям ваглер примерно 3+2гр на дистанция поне 20м и дълбочина 1-1.20м за стъв- гранулка и по 2-3 прашки от същите гранули през 10-15 минути. Пробвал съм ги на царевица- кълването е значително по-вяло Не винаги, но понякога като се събере рибата нямам празно хвърляне, но не винаги успявам да ги извадя. Имам и късания (ловя с 0.20 с повод 0.18)

Колега, ако позволиш да се намеся: щом ловиш на метър дълбочина , би следвало да стреляш пелети през 10-15 секунди , а не през 10-15 мин. Ако правилно разбирам ловиш под повърхността, и не лежиш на дъното?! Целта е да вдигнеш рибата горе, а това се постига чрез непрестанна стрелба на пелети, и не винаги работи. Аз лично предпочитам класически монтаж, с целия повод на дъното и в много редки случаи ловя под повърхността, макар че там рибите (шарани) взимат, и то нерядко, на пропадане, като ударите са много мощни и обикновено почти ти изтръгват въдицата от ръцете :D Почти винаги, през топлите месеци, ползвам повод 0.16 (понякога 0.14) и основно 0.18.
Поздрав!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 11:37 pm 
новобранец
новобранец

Мерси за съветите. Това ми беше първия риболов на този водоем, така че на следващия може да пипна настройките. По принцип не съм много любител на тънките влакна, а днес за 30 минути, бял амур 5 кила, ми направи 0.30 на къдравелка :), а и ме мързеше да ги сменям след излета на Овчарица :) Вляво на нас две мадами скъсаха на два пъти, явно са били с по-тънкото влакно :) Относно стръвта, според мен винаги трябва да има алтернатива, освен така наречената сигурна стръв, защото при новаторството се получават понякога големите неща :)

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 11:42 pm 
новобранец
новобранец

hitthehead написа:
Алфонсо написа:

Колега, ако позволиш да се намеся: щом ловиш на метър дълбочина , би следвало да стреляш пелети през 10-15 секунди , а не през 10-15 мин. Ако правилно разбирам ловиш под повърхността, и не лежиш на дъното?! Целта е да вдигнеш рибата горе, а това се постига чрез непрестанна стрелба на пелети, и не винаги работи. Аз лично предпочитам класически монтаж, с целия повод на дъното и в много редки случаи ловя под повърхността, макар че там рибите (шарани) взимат, и то нерядко, на пропадане, като ударите са много мощни и обикновено почти ти изтръгват въдицата от ръцете :D Почти винаги, през топлите месеци, ползвам повод 0.16 (понякога 0.14) и основно 0.18.
Поздрав!

Добре де през 4-5 минути стрелям, а понякога и по-често, като почне да кълве на почти всяко хвърляне обаче разреждам стрелбата. Относно вдигането на рибата- когато температурата на въздуха е +35-36 градуса рибата си е горе, повярвай.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 7:34 am 
Аватар
кандидат преподавател
кандидат преподавател

Галерия: 5 снимки

Супер рибоци.Браво.

Айде, наслука и да не ви пука !

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 8:23 am 
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

В петък бях там,на фидер 5 извадени шарана,2-3 късания и още 2-3 откачания.Лових на бял червей и пелети от язовира.Основно 0,20,повод 0,14,кука 10.Може би за пелетите ще трябва да се сложи по-голяма кука,че тази се крие от пелетата и не може добре да закачи,аз избирах по-дребни пелети,другия път ще пробвам.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 6:49 pm 
Аватар
ще става разбирач
ще става разбирач

Галерия: 11 снимки

usmiwka написа:
В петък бях там,на фидер 5 извадени шарана,2-3 късания и още 2-3 откачания.Лових на бял червей и пелети от язовира.Основно 0,20,повод 0,14,кука 10.Може би за пелетите ще трябва да се сложи по-голяма кука,че тази се крие от пелетата и не може добре да закачи,аз избирах по-дребни пелети,другия път ще пробвам.

Миналата неделя бях със същия резултат със същия такъм.Най-големият ми успех беше преди да открият рибата- много и големи рибоци през целия ден. Пробвай да сложиш земен червей на куката.Доста шарани съм извадил,та дори и един хубав мустакатко.Всичко е късмет.На слука.

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 07, 2010 6:04 pm 
разбира нещата
разбира нещата

Колега,опитай риболов на плувка с мач или др.
Ще се изкефиш много повече да хванеш голяма риба с мача и с тънко влакно,отколкото с тези въжета 0.30-0.40 :D
Аз лова с поръчков мач,основно 0.16,повод 0.14 и кука N9,но с ухо задължително,захранвам само с пелети всякакви,а ловя само с царевични пелети на Карп Зоомм 10мм и протеинови топчета
Досега имам само инцидентни 2-3 късания и то по моя грешка,при правилно настроен аванс,това няма как да се случи.
А резултатите,ето ги тук
http://www.snimka.bg/?profile,albums
Има всички отговори и в снимки,като несъм снимал всички риби.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 07, 2010 7:21 pm 
Аватар
кандидат преподавател
кандидат преподавател

mario67 написа:
Колега,опитай риболов на плувка с мач или др.
Ще се изкефиш много повече да хванеш голяма риба с мача и с тънко влакно,отколкото с тези въжета 0.30-0.40 :D
Аз лова с поръчков мач,основно 0.16,повод 0.14 и кука N9,но с ухо задължително,захранвам само с пелети всякакви,а ловя само с царевични пелети на Карп Зоомм 10мм и протеинови топчета
Досега имам само инцидентни 2-3 късания и то по моя грешка,при правилно настроен аванс,това няма как да се случи.
А резултатите,ето ги тук
http://www.snimka.bg/?profile,albums
Има всички отговори и в снимки,като несъм снимал всички риби.
Поздрави!

....колега , албума не е публичен , дай пас и ник.
А за влакното макс 0,20 аз съм с фидер на 4м. с параболичен строй и няма как да скъса риба до 15кг. убеден съм в това, а поводите само плетено ползвам :D .

Аз бях в понеделник на Богров и тея с мачовете се пипаха за колената цял ден, а на дъно останах доволен, но гледах и други с дънарки се пипаха , имаше и хора дето минаваха и казваха (ей вие ги смазахте бе) и ми беше гадно за тях не че и аз не съм си тръгвал с една уловена 3-ка, ама...
Ловях с една шаранджийска сопа и фидер, за захранка ползвах пелети от гьола с намачкани шоко-бан топчета премесени с диипа от топчетата, за стъв кука номер3 силикон и пелета, и вариант номер една 0 с едно зърно царевица на нея, заревицата беше колкото и по-голяма от левче :shock: .
Големи риби нямаше, само две на царевицата по 6/7кг. а другите на пелети.
qno_zloo написа:

...............хахаха тука идва момента с подготовката, ето че сега трябва да си върна думите за пелетите понеже извадих с тяхна помощ поне 10 рибока,
както казва Асен от гьола, всеки ден различна храна , различна риба. :drinkers:

Мисля че човек дори и на платено трябва да има подготовка също толкова сериозна колкото и на див водоем :wink: ,
мач, фидер задължително защо не и една сопа за шаран, стръв различна, монтажи също.

Поздрави,
Мариан Лозев

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа