Дата и час: Съб Юли 26, 2014 3:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: каде около София?
МнениеПубликувано на: Пон Окт 02, 2006 2:36 pm 
Аватар
новобранец
новобранец

Колеги, каде около София може да се отиде за риба, без за това да се плаща освен яз. Искар, Долни Богров, Пасарел?

И една молба! Да спрем да се хвалим за риболовните си подвизи на някакви платени язовирчета и рибарници, защото е смешно!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

каде около София?

Реклама

Реклама

Заглавие: Re: каде около София?
МнениеПубликувано на: Пон Окт 02, 2006 3:35 pm 
Аватар
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

borcata написа:
Колеги, каде около София може да се отиде за риба, без за това да се плаща освен яз. Искар, Долни Богров, Пасарел?

Колега това около София означава(колко километра радиус???)
borcata написа:
И една молба! Да спрем да се хвалим за риболовните си подвизи на някакви платени язовирчета и рибарници, защото е смешно!

Прав си колега.Кой не може да хване някаква риба на платен язовир :D

- А къде е рибата?
- В него ...

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 02, 2006 4:14 pm 
Аватар
Модератор
Модератор

Галерия: 13 снимки

Като гледам радиуса е около 50-60 км- та значи Огняново , Лобош, а ако пуснеш и още някой друг км. Дяково и Бебреш. Разбира се в околността има и някоя и др. рекичка и по-малки язовирчета.
ПП. Като казваш Пасарел какво точно имаш предвид?

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

Заглавие: Re: каде около София?
МнениеПубликувано на: Пон Окт 02, 2006 4:38 pm 
Аватар
новобранец
новобранец

Carp Master написа:
Прав си колега.Кой не може да хване някаква риба на платен язовир :D

Ми аз.... :cry: първитв ми 3-и излета пожънаха изключителен неуспех... Мислех си че по крив рибарин от мен няма (и бях прав де - на калпав рибар -водораслите му пречат) ... Но колегите помогнаха със съвети и информация... и се похвалих с рибки от платен водоем... Мисля 4е е идеално за начинаещи (ако може човек да си го позволи де защото си платих рибата почти като от магазина... обаче беше по-вкусна :D ) ако мога още малко ще походя на платени а после... да видим какво ще е ... Да все още се чувствам неопитен... и така ще е докато не хвана риба от нормален (неплатен) водоем :-) дано да е по-скоро ... Наслука на всички!!!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 02, 2006 6:31 pm 
Аватар
Модератор
Модератор

Галерия: 1 снимки

chirusa_bg написа:
....
ПП. Като казваш Пасарел какво точно имаш предвид?

Тъй , тъй , на Пасарел риба е ял да иде :lol: :lol: :lol:

Спининг клуб "Стари видри"

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 02, 2006 10:44 pm 
Аватар
кандидат преподавател
кандидат преподавател

Пасарел езерото не е ли забранено?

Иначе в неделя направих доста добър риболов на Лобош, предимно едра бабушка и добри костури.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Реклама

Реклама

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 7:22 am 
Аватар
сериозен играч
сериозен играч

Галерия: 122 снимки

Ivak написа:
Пасарел езерото не е ли забранено?

Преди няколко години беше публикуван списък със статута на язовирите , за промишлен , любителски или и двете едновременно .Там за първи път видях яз.Студена и Пасарел. , като зони за любителски риболов .
Да , ама не !!! Язовира се охранява от полицията , като вододайна зона , сиреч камшика ще ни бият не горските , а полицаи , просто си прехвърлят отговорността по охраната :( :roll: :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 10:15 am 
Аватар
Модератор
Модератор

Даже и актове пишат на Пасарел :wink:
а от къде ли знам :lol:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 4:24 pm 
Аватар
новобранец
новобранец

Благодаря за информацията. Но освен големите язовири ме интересуват и множеството микро язовирчета в радиус около 50 км.

А по-повод хвалбата след риболов на платените язовирчета (развъдници) продължавам да съм на същото мнение. Идеята ми е не да скапвам настроението на начинаещите (въпреки, че на развъдник риба няма да се научат да ловят), а просто искам да видя как се справят колегите на истинските язовири, кадето трябва да се съобразят много фактори за да може да хванеш трофейна риба.....абе май много се задълбах.

Аре наскука на всички които ще посещават не платени водоеми, за останалите насуката е ясна! :lol:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 4:29 pm 
Аватар
новобранец
новобранец

Аааа забравих. На Пасарел е забранено на вододаината зона, което е почти цялото езеро но не цялото. След нея има няколко места, на които човек може да си налови и костур и червенопер и клен стига да има късмет и желание.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2006 10:14 pm 
Аватар
научил се да хвърля
научил се да хвърля

borcata написа:
Аааа забравих. На Пасарел е забранено на вододаината зона, което е почти цялото езеро но не цялото. След нея има няколко места, на които човек може да си налови и костур и червенопер и клен стига да има късмет и желание.

За кои места говориш от към пътя ли са и сигорно ли е ,че не глобяват?

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Реклама

Реклама

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 04, 2006 7:53 am 
Аватар
Модератор
Модератор

Изобщо не е сигурно, а и 3 километровата вододайна зона обхваща язовира изцяло. Просто охраната ги мързи да обикалят над моста.
ПП. Язовира е толкова измрежен, че направо не е за вярване,а само преди 5 години гъмжеше от риба :(

Върнете се в началото

Заглавие: колеги
МнениеПубликувано на: Сря Окт 04, 2006 12:32 pm 
новобранец
новобранец

около София може да се лови на локвата в квартал Казичане там се обажда каракуда сравнително добра а хора който висят там постоянно разправят че имало и сом и редовно хващали сомове по 2-3 кила но да ви кажа аз не съм го виждал този сом
Аз лично предпочитам да си ходя до язовир Пчелина кадето за 2-3 часа се лови доста костур а при малко късмет и нужни такъми се лови и бяла риба.Иначе язовир Искър си остава класика там има от всичко по много но е вапрос на късмет

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 06, 2006 2:26 pm 
Аватар
новобранец
новобранец

Колегите, които твърдяха че пасарел е вододайна зона се оказаха прави! Онзи ден бях там...скоро не се бях забавлявал толкова. Кълвеше като в развудник. Едар клен, червенопер и доста приличен уклей. Но към 9.30 се явиха двама господа полицай и ни изгониха. За щастие се отървахме без акт. Но от многото ми излети там за пръв път ми се случва подобно нещо.
ТАКА ЧЕ ПАСАРЕЛ НЕ Е РАЗРЕШЕН ЗА РИБОЛОВ! :cry:

Мерси за инфото за Казичане колега. Но само той ли остана не платен от всичките гьолове около София.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 06, 2006 4:09 pm 
Аватар
научил се да хвърля
научил се да хвърля

borcata написа:
Колегите, които твърдяха че пасарел е вододайна зона се оказаха прави! Онзи ден бях там...скоро не се бях забавлявал толкова. Кълвеше като в развудник. Едар клен, червенопер и доста приличен уклей. Но към 9.30 се явиха двама господа полицай и ни изгониха. За щастие се отървахме без акт. Но от многото ми излети там за пръв път ми се случва подобно нещо.
ТАКА ЧЕ ПАСАРЕЛ НЕ Е РАЗРЕШЕН ЗА РИБОЛОВ! :cry:

Мерси за инфото за Казичане колега. Но само той ли остана не платен от всичките гьолове около София.

Абе не е само той, но вече се броят на пръсти!
За съжаление това е положението!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа