Дата и час: Чет Апр 17, 2014 9:21 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Шипоченския залив - очаквания / реалност
МнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 8:31 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 40 снимки

Ей дойде ми ред и на мене да се разпиша на тоз Шипочански залив. Една година се каня, зимата ходих един път (тогава само бронхит хванах), та ей ме на изтупах се и лятото да ловя големите платики.
Петък свърших работа в 16:30 газ към къщи; Товари! Събирай! За капак и баща ми беше на гости и искаше да дойде и той...таман си дойде моята любима, и айдееее, УРААА...отиваме на Искър! Пристигнахме по светло и вече местата бяха кът, ама кът...едно единствено място видях и веднага отбивай, спирай...разтоварвай. Съседите не ни посрещнаха особено дружелюбно, бяха окупирали брега с военен лагер за продължителен десант и даже се опитаха да ми се накарат едно хубаво, че те чакали хора и как така без да сме питали се настаняваме до тях - Е ОБЯСНИХ ИМ НАБЪРЗО! Разпънахме палатка - туй ти ми, онуй ти ми и паркирах платформата да се знае че там ще си ловя аз. Водата до самия път - плиткаж на около 30-35 м навътре измерих 1,40...викам си - голям КЕФ...фидерОФФ влиза в играта да търся руслото на реката. До към 20:30 приключихме с палатките и настаняването и забърках манджата - кастери, шоколадова бисквита, платишка захранка, галета...хранилка с бял червей и хранилка метод. Е какво да ви кажа...Огъна се върха, викам "Айде, почна се!" При първото прибиране останах и без 2-те хранилки, треволяк обаче си извадих- ОБИЛНО! Викам си "Майната му" имам други...давай пак, в същата комбинация...този път си извадих метода...ама хранилката с червеите пак остана под водата и осъзнах, че всъщност големи буфи трева ми кълват на поразия. Така ли?! Дай тука въдиците дънарки, старите бойци, дай тука тия пружини, и хранилки от типа 1,50 лв. Няма да фалирам я! :) Земи тия 100 м навътре...хайде сега викам OLD SCHOOL -утрепай ги! Цяла нощ братя ни едно пипване, колегите отляво към 2 и половина през нощта, зверски пияни извадиха една каракуда по същия метод. От дясно.../чакащите гости/ нищо. Жената и бащата не можаха да мигнат, камионите не спряха да фучат цяла нощ...ама все едно карат Мазерати, а не Актрос...панаира пълен. Към 5 часа сутринта залязоха всички, а аз излязох да видя ще ги спуквам ли, няма ли? Беше останал един самотен изтрезняващ да пази въдиците на колегата до мен...и по едно време му клъвна на въдиците и измъкна една мерна платика...та ме обнадежди. Ама на мен не щеше и да ми пипне...2 шаранджийки и един мач на около 30 м с петно от стабилна захранка. Забелязах че на петното ми обаче се завъртя уклей и костура почна да го гони. "Дай викам си да се позабавлявам на мача и да чакам да удари нещо по-така на дъното." Преправих такъма, и без това на дъното на мача, хващах само треволяк и дай на пропадане... гол след гол! Уклеи и костури изобилно. 3 хващам, едно прибирам, 3 хващам едно прибирам - викам си "да си направя едно мезе за бирата довечера!", че май с това ще си остана. Не сгреших, колегите до мен само ме гледаха, никой - нищо! Пийенье, яденье това им беше! И така - определено бях сложил по-високо летвата за това място, ама селянията и панаира е голям. Не е баш моята представа за излет...Към 13:00 часа ми писна от тоя уклей, теглих си половин кило риба с кантара и останалата у гьола и айдеее, да си пия бирата на хладно в София. Ей на малко снимки за цвят:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

Шипоченския залив - очаквания / реалност

Реклама

Реклама

Заглавие: Re: Шипоченския залив - очаквания / реалност
МнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 8:40 pm 
Аватар
сериозен играч
сериозен играч

Добър излет.За съжаление не си го прекарал по-желания от теб начин.
А със какъв хъс и мерак си се подготвил.Направо да мо дожалее на човек.
Извода значи си остава един,където е търпаната човек няма работа там.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 8:48 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Галерия: 8 снимки

Еми, кво да ти кажа... преди време на лично ти писах къде да отидеш. Просто вече се търси студената вода на Искъра, там са и добичетата.
Никога не съм го харесвал тоя Шипочански залив, сатова си и ходя отдругата страна.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 8:54 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Ами това е, Краси...факт! Едва ли ще повторим скоро време. То не стига, само на 1/4 от язовира може да се лови, ами и бясната селяния и претъпканост, в едно с пътя, със 120 кубикови хенгери фучащи над главата ти определено не се вмества с представата ми за почивка...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 8:57 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Gosheto написа:
Еми, кво да ти кажа... преди време на лично ти писах къде да отидеш. Просто вече се търси студената вода на Искъра, там са и добичетата.
Никога не съм го харесвал тоя Шипочански залив, сатова си и ходя отдругата страна.

Немам джип бе да го ... а ме е страх мангало да не пипа возилото. Ако решиш да ме водиш с теб някой път да ми покажеш как стоят нещата, съм твърдо за, тъй като самия язовир ми харесва, ама не и риболова на "Манджа стрийт"

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 8:58 pm 
Аватар
сериозен играч
сериозен играч

Последните теми във форума описват твоята история.
Явно тези язовири,по-това време на годината си държат приятно количество измет.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: Шипоченския залив - очаквания / реалност

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 9:58 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 20 снимки

Добре си се справил , но простотията по язовирите е тотална и скоро няма да се промени .Успех!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 10:22 pm 
Аватар
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Галерия: 2 снимки

Тези дни видях този джип в София мисля, че някъде около Надежда, но не съм сигурен :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 10:23 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Колега и при нас положението на Филмовата къща беше сходно, като при теб. Гъз го гъз утрепки. Едни ловят, други пият и правят дискотека, трети правят салта във водата, четвърти пък стрелят с пистолети все едно са на война. Накрая пък за капак един дядка изкарваше с лодката си заложени за през нощта винтери. Налагаше се да джапаме и прескачаме канали та да стигнем до по-спокойните места. С една дума ужас :evil: .

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 24, 2013 5:43 am 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 0 снимки

Благодаря за споделеното преживяване :drinkers:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Юни 24, 2013 11:12 am 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

То пък едно преживяванееее.... :vom: :axe: :toimonster: :lol:

Върнете се в началото

Re: Шипоченския залив - очаквания / реалност

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пон Юни 24, 2013 2:53 pm 
Аватар
новобранец
новобранец

Галерия: 0 снимки

Не съжалявай за проваленият излет.Не си само ти.Ние бяхме в четвъртък и петък на Шипока и ,съдейки по снимките,горе-долу на същите места.Резултата от риболова беше плачевен-само 2 платички на фидерите и то през нощта.Добре ,че ни дойде акъла,та прибрахме оборудването и се изнесохме на Бункера и успяхм да спасим резила с 30-на трудни платички. :evil:

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа