Препоръки за монтаж?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Препоръки за монтаж?

Мнение от Ribar »

Изображение
Изображение

Здравейте, колеги!
Закупих си за проба тези силиконови скариди есента (2бр 1.2гр и 1бр 7гр.). Мисля, че вече е време да ги пробвам. Пуснах тема в раздела за изкуствените примамки да събера мнения. Оказа се, че най-добре е скаридата да се води активно по дъното.
Въпроса ми е: какъв монтаж да направя, за да заметна 1.2гр скарида навътре в морето. Единственото, за което се сещам е бомбарда, но не знам дали ако направя дълъг повод при воденето скаридата няма да се вдига от дъното. Ако направя къс повод, има опасност рибите да бягат от самата бомбарда.
И някаква идея за 7грамовата скарида? Тя ми се струва доста голяма и не ми се вярва да имам успех на нея, но нищо не пречи да пробвам...с правилния монтаж.

Някакви идеи?

Благодаря!
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
писията
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 5:37 pm

Re: Препоръки за монтаж?

Мнение от писията »

Мисля с бомбардата няма да се вдига.Защо?Есента след залез,по тъмно след като си накъсах плувките за чернокопа не ми се тръгваше от буната и си замятах бомбардата-потъваща.Водех я бавно по дъното/почти/ и се закачаха много прилични попове.Стръвта беше морски червей,а скаридата която си взел мисля е по тежка.Пробвай и наслука! :yawinkle: .
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Препоръки за монтаж?

Мнение от Ribar »

0 :(
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Препоръки за монтаж?

Мнение от rikitikitavi »

Вертикален лаит джигинг. Ама махни този стоманен повод,че е за други морета.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”