Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10- 25g

Модератори: Павел Иванов, sestrata

kris-uk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 11:15 pm
Местоположение: London-Филибето

Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10- 25g

Мнение от kris-uk »

Отново да питам, за тази пръчка: http://www.askari-fishing.co.uk/__WebSh ... sf?reset=0" onclick="window.open(this.href);return false; става ли и за спининг ? Харесва ми и в момента е на оферта, която скоро изтича! Ако някой има наблюдения за нея, става ли, здрава ли е, баланс, лигава ли е и т. н., да сподели !
Отново моля за вашите мнения и съвети !
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от Мунчо »

Колега, очевидно не я използва никой, или просто е до такава степен безлична, че няма какво толкова да сподели. И още пет теми да пуснеш, ще е все тая явно. Според мен е някакъв бюджетен модел за европейския пазар и нищо повече, много далеч от истинското разбиране за ''Дайва''. Щом е на далавера и имаш меак - вземи я ти и сподели.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
kris-uk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 11:15 pm
Местоположение: London-Филибето

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от kris-uk »

Да, разбирам колега! Но въпросът ми, също така е, като и гледаме данните на тази пръчица, може ли, добре ли ще е, с нея да спинингувам щуки ??? Да наистина е европейски модел от Германия, цената в момента е £123 - £20 off ! Ta това ми е питането, какво мислите, как ще е за спининг !?
Благодаря !
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от Sleepwalker_ »

Колега, по показатели въдицата се вмества в разбирането за стандартна щукарка, но в описанието пише, че е параболична, та... Вече от тебе си зависи дали обичаш да ловиш с по-"меки" въдици. Пък и зависи с какви примамки ще ги търсиш щуките. Ако примамките са ти до към 20-тина грама, ще стане. И това, ако сопата си отговаря на написания тест ;)
kris-uk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 11:15 pm
Местоположение: London-Филибето

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от kris-uk »

Никога не съм ловял с параболична, това значи, че, както го казват други колеги, "лигава" и по тази причина не е подходяща за щукарка, така ли !? И нали на Японските, написаният тест отговарял !? Питам, защото не знам и ако може да получа още малко разяснения, съвети и обяснения, ще ви бъда много Благодарен !?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от Павел Иванов »

kris-uk написа:... И нали на Японските, написаният тест отговарял !?...
Отговаря когато са произведени за японският или американският пазар , когато иде реч за нещо произведено за европейският пазар ......
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
kris-uk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 11:15 pm
Местоположение: London-Филибето

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от kris-uk »

Ок Павка ! Да изключим това, че е правена за Европа! Може ли по написаните данни за тази въдицата, да споделиш и твоето мнение, така да се каже, търся мнения и съвети от Колеги знаещи повече от мен !? Благодаря !
Аватар
metodid
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 352
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:52 am
Местоположение: Враца

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от metodid »

Недей се фърга на нещо неизпитано.
Все си мисля, че за тия пари можеш да намериш доста по-читав вариант.
kris-uk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 11:15 pm
Местоположение: London-Филибето

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от kris-uk »

metodid написа:Недей се фърга на нещо неизпитано.
Все си мисля, че за тия пари можеш да намериш доста по-читав вариант.


Благодаря Колега, ако може и предложения ще е супер !
Аватар
metodid
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 352
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:52 am
Местоположение: Враца

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от metodid »

Първо прочиташ темата за спинингите http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=119&t=20534" onclick="window.open(this.href);return false;. Ще ти се изяснят доста неща и със сигурност ще попаднеш на въпроси като твоите. После преценяваш какво и къде искаш да ловиш, какви примамки ще ползваш, с колко пари разполагаш и почваш проучване. Като се спреш на няколко варианта, питаш пак и колегите, които са компетентни(аз не съм), ще ти помогнат с избора. Другия вариант е проба-грешка. Отнема повече време и финанси, но накрая ще се сдобиеш с пръчктата която е най подходяща за теб и ти доставя най голямо удоволствие. Успех!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от Павел Иванов »

kris-uk написа:...Може ли по написаните данни за тази въдицата, да споделиш и твоето мнение...
В случаят бих се въздържал от мнение относно тази въдица по ред причини . Примерно , никога не съм я ползвал . В ниският ценови клас на Дайва не бих препоръчал да се купува каквото и да е било , в случаят купуваме само името на фирмата и последствие , в повечето случаи , оставаме разочаровани . По описаните параметри разбираме че е параболик с мек връх , имеющ "универсален" тест за клен , кустур и пъстърва . Разбирам те че те влече примамливата стойност на гегата , но аз лично не бих си я заприходил .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
kris-uk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 11:15 pm
Местоположение: London-Филибето

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от kris-uk »

Павел Иванов написа:
kris-uk написа:...Може ли по написаните данни за тази въдицата, да споделиш и твоето мнение...
В случаят бих се въздържал от мнение относно тази въдица по ред причини . Примерно , никога не съм я ползвал . В ниският ценови клас на Дайва не бих препоръчал да се купува каквото и да е било , в случаят купуваме само името на фирмата и последствие , в повечето случаи , оставаме разочаровани . По описаните параметри разбираме че е параболик с мек връх , имеющ "универсален" тест за клен , кустур и пъстърва . Разбирам те че те влече примамливата стойност на гегата , но аз лично не бих си я заприходил .
Христос Воскресе Павка, Живи и Здрави! Благодаря за отговора! Преди ми беше казал за спинингите на GATTI, харесаха ми, но никаде не намерих, като тежина, колко тежи самата пръчка !? Проблемът ми е, че трябва да е закупя от нета, нямам време да обикалям по магазините в Лондон ! Макарата за, която търся пръчка е 260 гр, пробвах я с 180гр пръчка, не се получава баланс, идва тежичка за макарето, за това търся нещо по леко, около 130гр-150гр, така аз поне си мисля ! Сега гледам това: http://www.askari-fishing.co.uk/__WebSh ... sf?reset=0" onclick="window.open(this.href);return false; ти си на ход, някакво мнение !? Благодаря
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от Павел Иванов »

Да се търси баланс на въдица с дадена макара , на база само теглото им , е меко казано неуместно . По принцип много зависи от самата въдица и колко е балансирана самата тя . Примерно Ст. Кроа Премиер PS70MLF2 го дават да тежи около 113гр. и се балансира идеално именно с макари в диапазона 250 - 260гр. , докато примерно Беркли Скелетор серия уан във варианта 2.70м. , с тест 7 - 28гр. , го дават с тегло 212гр. и пак се балансира перфектно именно с макари с упоменатото тегло . Както е видно двете упоменати геги нямат нищо общо по между си , нито по дължина , нито по тегло и въпреки това се балансират именно с твоята макара . Упоменатите Гатти сами по себе си са едни от най-балансираните въдици които аз съм срещал . Примерно модела SRX 761-2F си се балансира чудесно както и с 200 гр. , така и с 260гр. макара . Да не говорим че относно чувствителност и "чуваемост" на бланката , Гатти превъзхождат много именити производители в най-високите им класове .
Друг е въпроса че и самият баланс за различни хора е предпочитан в различен вид , ама ако се почне по тоя въпрос ще се навъртят още едно десетина страници благодарение именно на различните предпочитания за баланс , на различните хора .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
metodid
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 352
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:52 am
Местоположение: Враца

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от metodid »

Това е хубава пръчка, сега да кажат коя е за теб. http://www.askari-fishing.co.uk/__WebSh ... detail.jsf" onclick="window.open(this.href);return false;
kris-uk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 11:15 pm
Местоположение: London-Филибето

Re: Става ли и за спининг: Daiwa Drop Shot Feeling 270cm 10-

Мнение от kris-uk »

Павел Иванов написа:Да се търси баланс на въдица с дадена макара , на база само теглото им , е меко казано неуместно . По принцип много зависи от самата въдица и колко е балансирана самата тя . Примерно Ст. Кроа Премиер PS70MLF2 го дават да тежи около 113гр. и се балансира идеално именно с макари в диапазона 250 - 260гр. , докато примерно Беркли Скелетор серия уан във варианта 2.70м. , с тест 7 - 28гр. , го дават с тегло 212гр. и пак се балансира перфектно именно с макари с упоменатото тегло . Както е видно двете упоменати геги нямат нищо общо по между си , нито по дължина , нито по тегло и въпреки това се балансират именно с твоята макара . Упоменатите Гатти сами по себе си са едни от най-балансираните въдици които аз съм срещал . Примерно модела SRX 761-2F си се балансира чудесно както и с 200 гр. , така и с 260гр. макара . Да не говорим че относно чувствителност и "чуваемост" на бланката , Гатти превъзхождат много именити производители в най-високите им класове .
Друг е въпроса че и самият баланс за различни хора е предпочитан в различен вид , ама ако се почне по тоя въпрос ще се навъртят още едно десетина страници благодарение именно на различните предпочитания за баланс , на различните хора .
Благодаря! И аз това си мислих, въдицата може да е по тежичка, но балансът да е добре реголиран от задната дължината на дръжката от макарата назад! С една дума въдицата е с по дълга дръжка назад ! Така ли е горе долу?
Последно промяна от kris-uk на Нед Апр 20, 2014 1:22 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”