Паралия Скотини и Платамонас

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Паралия Скотини и Платамонас

Мнение от stiviti »

Здравейте колеги , скоро ще бъда за няколко дена в този район . Някой ловил ли е риба по тези места ? Гледах на картата ,че в Платамонас има хубаво пристанище . Каква риба да търся и на каква стръв в началото на май? Благодаря!
Аватар
Jellikit
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 5:30 pm

Re: Паралия Скотини и Платамонас

Мнение от Jellikit »

Здравей, ако си в някой от комплексите около града, от плажа на дъно излизат хубави мурмури и ципурови(сарго,спарос) на дъно. Стръвта са акровати и цуцуни, като трябва да гониш прилична дистанция. По това време на годината, на кея можеш да се надяваш освен на гореизброените и на някой заблуден лаврак :) Стръвта е бял червей, а риболова на плувка. Ако си спинингист, можеш да опиташ и на дребни воблери (предполагам си наясно какви).
When I grow up I want to be,
one of the harvesters of the sea.I think before my days are done,i want to be a fisherman.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Паралия Скотини и Платамонас

Мнение от stiviti »

Благодаря колега ! Като се върна ще напиша къде и каква риба излиза - за съжаление няма да съм напълно свободен, но поне рано сутринта ще пробвам за час-два.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Паралия Скотини и Платамонас

Мнение от stiviti »

Извинявайте за забавянето , но ми гръмна и лаптопа и телефона в течение на два дена . Бях на пристанището в Платамонас два пъти , но изглежда беше още рано . Само един грък имаше и то за октоподи . Доста се мъчи докато изкара един - на вид маломерен .За двата пъти , по около час , успях да хвана по две -три маломерни рибки .Появи се и накакъв местен - без въдица , държеше влакното и като поседя десетина минути си тръгна.
Сигурно в началото на май още рибата не е влязла в пристанището. Имаше и табелка със забранителен знак за риболов с въдица , но местните бяха дружелюбни.Разправяха ми че сега рибата е още навътре ,на по-късно се хващали и големи риби .
Doko78
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Май 28, 2014 6:01 pm

Re: Паралия Скотини и Платамонас

Мнение от Doko78 »

Jellikit написа:Здравей, ако си в някой от комплексите около града, от плажа на дъно излизат хубави мурмури и ципурови(сарго,спарос) на дъно. Стръвта са акровати и цуцуни, като трябва да гониш прилична дистанция. По това време на годината, на кея можеш да се надяваш освен на гореизброените и на някой заблуден лаврак :) Стръвта е бял червей, а риболова на плувка. Ако си спинингист, можеш да опиташ и на дребни воблери (предполагам си наясно какви).
Колегата може и да е наясно какво воблери, но може ли да те помоля за повече инфо ?
Колко дълги ? грамаж (марка и идея откъде да си заприходя - може и на старо просто да пробвам )

Спининга ми е 18-50гр. 2.10 м ... и да знам малко е къс ...

Благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”