Примамки за подводен риболов

Модератор: nkolev66

tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Примамки за подводен риболов

Мнение от tolio_pm »

Искам да споделя,че от няколко излета използвам риба-примамка

Ще може ли да качиш снимка на въпросната примамка,че съм гледал "братушките" какви ги вършат с тази технология.
Поздрави и дерзай
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от k0c3t0 »

Ето я колега въпросната примамка http://www.nariba.com/forum/gallery/ima ... w=no_count" onclick="window.open(this.href);return false;
Малко се поочука вече,ама все още бива.Иначе за тоя маймунджилък научих именно от братушките.Първия път като я ползвах съм се смял на глас,как я обикалят кефалите.Голямото предимство на такава примамка е,че привлича само хубави риби и много рядко дребосък.Руснаците ги ползват основно за примамка на кефали,пеленгаси и зубарь(не зная как е на български),аз тук само кефали съм видял около нея за сега.Поздрави.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от spear »

Сефте чувам, че кефала го привлича рибка. Ще трябва да се пробва. Благодаря за споделянето!
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от tolio_pm »

spear написа:Сефте чувам, че кефала го привлича рибка. Ще трябва да се пробва. Благодаря за споделянето!
у
Юли напиши в "тубата". :-) Улов на пеленгасом в Чьорном море:-) и на почти всеки клип ще ги видиш въпросните "мюрета"
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от tolio_pm »

http://www.nariba.com/forum/gallery/ima ... w=no_count" onclick="window.open(this.href);return false;

Последно питане че вече ставам досаден
Въпросната примамка е "хенд мейд",или се закупува от някъде?
Поздрави и успехи
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от k0c3t0 »

Няма проблеми колега. Примамката сам съм я правил от топола-играчка е,ама на мен ми е кеф да се занимавам.В началото направих една от фибран,но нитроцелулозния спрей му яде повърхността и е голяма мъка да се постигне що годе добър резултат.Също имаше проблем с голямата положителна плаваемост и трябваше доста сериозна тежест-около 2,5-3кг за да се закотви.С дървената примамка ми е достатъчна 900гр,тежест от колана и нямам проблеми.
Идеята,която схванах от руските сайтове е ,че примамката трябва да прилича на женска и колкото повече прилича на истинска риба,толкова по любопитна и спокойна е рибата.Оня ден например едно кефалче направо я побутна :) ,само дето мен ме дожаля да стрелям-не заради кефала,а да не направя примамката на трески :D
Ето едно клипче https://www.youtube.com/watch?v=UuQ3I4TEWJc" onclick="window.open(this.href);return false; тук добре се вижда идеята.Поздрави.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Примамки за подводен риболов

Мнение от baretata »

Да продължим с темата и малко да ви излъжа. И така преди 2-3 дни Коцето ми подари една изкуствена риба и аз разбира се нямах търпение да видя как работи. Вчера сутринта бях с лодката за риба във Варненското езеро и си излязох без риба. Да ама следобед ме хванаха лудите и хайде на буните да гмуркам. Облякох се аз и хоп в морето. Поплувах си до планираното място и поставих рибата < мюрето> на около 3 метра от мен върху едни камъни . Раздишах и лягам в един процеп и си вдигам главата към мюрето защото ми се видя някаква сянка. Викам ебаси кефала веднага дойде и насочвам харпуна. Да да ама не, един корморан се впуска в битка с мен за рибата. Обиколи мюрето огледа го и като ме видя изчезна. Бре викам туй чудо действа веднага. Видимостта около 3-4 метра и леко млечна вода, лек мъртвак. Започнаха едни гмуркания едни апнеи, но няма риба, никакво движение. Преместих се заедно с мюрето, след 2-3 гмуркания пристига пасаж платерини и прави разузнавателни кръгчета около мюрето. Избирам си най - голямата и я вземам. Имайте предвид че има време да стреляш, рибата се върти наоколо поне 3-4 секунди, така че е супер. Повече обаче този пасаж не се върна. По късно мина още едно пасажче от дребни платерини, но не стрелях. Започнах да правя сериозни апнеи , поне за мен де. Правих едни постоянни апнеи между 1,30 и 2,08 без проблем, и това на дълбочина между 1,50 и 3 метра..Мюрето някакси те кара да чакаш повече долу, на два пъти без малко да стрелям по него, абе Коцето така го е направил че ще кажеш че е истинска. И така гмуркам си аз почти два часа и нещо и изведнъж рибата я няма. Раздишвах и слизам надолу, дълбочината около 3,80. Гледам рибата я няма, оглеждам се и тръгвам да я търся. Обиколих камъните , абе няма я. Предварително обаче предвидливо бях сложил тежестта на буя близо до мюрето. Направих поне 7-8 гмуркания, рибата я няма. Викам си , ебаси още първия ден я загубих. Поглеждам над водата и на около десетина метра виждам един корморан който ме зяпа, тогава се светвам какво става. Тръгвам да плувам към корморана и той изчезва веднага. Плувах малко и поглеждам към дъното, и виждам мюрето, шибания корморан беше взел рибата и я преместил поне на 10 метра от тежестта на буя . Умрях от смях и от кеф че намерих мюрето. Прибрах се у дома само с една риба, но се убедих че мюрето действа, просто вчера нямаше риба. Айде другия път пак ще ви излъжа нещо.
Пашата обича смелите.
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: Примамки за подводен риболов

Мнение от k0c3t0 »

Ххехехех,Действа и още как. Макар,че не е хубаво да се свиква само с нея :).Аз например я взимам на буя,плувам и търся хубави местенца. Ако има риба-примамката не е нужна,но понякога ако се намери подходящо място за залагане на мюрето-то на чисто пред камъните, а аз някъде добре скрит, се вижда как до 2-3 гмуркания се завърта някое кефалче.Получава се нещо като чакало при ловджиите :)
От руските форуми разбрах,че колкото е по голяма примамката и повече прилича на истинска,резултата е по-добър.Сега съм направил една с дължина около 60см-така,че тия дни ще я проверя тая работа.
Кефалите често я обикалят,приближават се ,даже я побутват, често това е около 10-15 секунди-достатъчно време да се вземе рибата.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Примамки за подводен риболов

Мнение от spear »

Злате интересна история си разказал :)
И аз забелязах, че когато имам платерина на кръста, преминаващи ята идват да я огледат. Въобще в последно време забелязвам промяна в поведението на палтерината, започва да става като егейската, реагира с любопитство на мюре и на звуци.
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: Примамки за подводен риболов

Мнение от k0c3t0 »

Изображение
не му се размина любопитството :)
а ето едно видео,където се вижда точно как реагира кефала
https://www.youtube.com/watch?v=Eb6bt-VTuoE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Примамки за подводен риболов

Мнение от baretata »

Коце като гледам твоя кефал и той не е по малък, браво.
Пашата обича смелите.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Примамки за подводен риболов

Мнение от vatus56 »

Мдаааа, човек се учи цял живот...
Направо ме хвърлихте в оркестъра с тез рибни мюрета...
Преди няколко дена като прочетох на Златко приключението с корморана и мюрето, не хванах много вяра и го погледнах от забавната страна, но сега разбирам, че работата е сериозна.
Преди години когато Ачо ни разправяше от ЮАР, че там харпунджиите използват изкуствени примамки за хищните риби, всички си мислехме, че това за Черно море, няма да работи, но ето, че експериментите ви опровергават това мнение.
Явно ще се търсят майстори на рибни макети.
Никоя риба не е по - важна от живота !
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: Примамки за подводен риболов

Мнение от k0c3t0 »

Ето ти колега един добър майстор
http://podvoh.net/forum/99/145420-zaman ... tml#306925" onclick="window.open(this.href);return false;
ама и парите,които иска си ги бива
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: Примамки за подводен риболов

Мнение от deso_bg »

То си трябва някой от воблеростроителите да се обади :lol:
В интерес на истината сърбите доста реалистично ги докарват:

Изображение


Изображение


Изображение

Изображение
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: Примамки за подводен риболов

Мнение от k0c3t0 »

Едно си е да направиш воблер, друго си е да направиш примамка,която е имитация на риба в мащаб 1:1
Времето,усилията и средствата са доста по-големи.
Тук идеята е да се привлече вниманието на риба,която не е хищник.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”