За пъстърва в дъжда

Модератори: Павел Иванов, sestrata

denis_ivanov1
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 4:42 pm

За пъстърва в дъжда

Мнение от denis_ivanov1 »

Здравейте, имам въпрос към професионалистите на риболов на пъстърва на спининг. От две години ходя на риболов за пъстърва, не ми остава много свободно време и като цяло ходя само лятото. След два дни заминавам на почивка в планината и естествено ще опитам късмета си. За първи път ще ловя при много неприятни метеорологични условия. Ще вали яко дъжд, но резервациите са направени и отпуската ми е от днес. Въпроса ми е ако реките са много мътни заради дъжда, имам ли шанс за улов или ще съм капо? Гръмотевиците ще изплашат ли рибата? И ако имам шанс на каква примамка да ги търся? До сега съм ловил в кристално чисти води, нямам опит в мътни...
djkoliob
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 8:12 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: За пъстърва в дъжда

Мнение от djkoliob »

зависи колко ще е мътна водата, ако е кафява като кал - нямаш никакви шансове и по-добре се отдай на почивка, ако е просто леко замътена след дъжд 95% ще хванеш, ама на земен червей :) ,а на блесна по-малко удари, но кълве!Все пак в риболова всичко е възможно. Може да пробваш на Meps Aglia 1 или Comet 1 жълта с червени точки. Относно гръмотевиците - не плашат рибата, а и даже преди дъжд и по време на него кълве повече. Гръмотевиците ще пречат повече на теб ако си с карбонов спининг :)
denis_ivanov1
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 4:42 pm

Re: За пъстърва в дъжда

Мнение от denis_ivanov1 »

За гръмотевиците и карбоновия спининг знам :D Иначе и аз не знам колко ще е мътна водата мисля, че ще имам точно един ден в който няма на вали, дали водата ще се избистри за няколко часа ?
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За пъстърва в дъжда

Мнение от pavre »

Здравей, колега. За цвета на водата можеш да гадаеш докато не си на реката. Аз ти препоръчвам блесните с тежест като камбанка, по-тежките. Те работят добре при висока вода. Успех и не оставяй времето да те спре да се пробваш... :)
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: За пъстърва в дъжда

Мнение от stankof »

Колега валя ли,хвана ли,на Банско ли беше................???
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”