Жребчево 3 дни релакс

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Жребчево 3 дни релакс

Мнение от pacho69 »

Привет колеги, доста време се каних да спретна един риболов за 2-3 дена и най-накрая кандисах. От работа човек богат няма да стане, та реших още в Сряда 23 Юли да събера кураж и багаж и да забегна към Стара Загора и от там с Баджанака да отпрашим към Жребчево (много съм слушал за гьола, но до сега не бях ходил там за риба). В Стара Загора понакупихме разни рибарски дреболии барабар с мръвките , аз тръгнах към Дъбово (там ми седи шаранджийското оборудване барабар с една Уфимка от памтивека :lol: ). пристигам в село и гледам тъста се чеши по темето и са тюхка, викам му "Кво става бе" той не смей да ма погледне? бях му казал шибаната лодка да я закачи в гаража полунадута и размазана с талк, ма нашия, нали за риба не ходи, хич не ме е чул. Та лодката от две места си пускаше по малко въздух, което силно разтревожи рибарската ми душица - бах мааму си викам, пак ли ше сме капо откъм шарани? Че шарани без лодка само в някой платен водоем мое се хване, а аз на платено не ме кефи. Както и да е примирих се, лодката си спада ма маненко демек може да я пуснем на вода с известна доза риск.
В четвъртък баджанака се появи към 10.00 сабале, натоварихме циганията на колите и тръгнахме към язовира (20-на минути от селото с кола). И като се почна едно търсене на места, свят да ти се завие. То не бяха Църкви, Дарданели, някви заливи около Паничерево, абе обикаляхме , като луди без особен резултат - или местата са заети или до хубавите места няма как да се стигне. Времето не беше лошо, но явно е валяло доста, та на определени места нямаше как да се мине и с трактор ( особено там до Църквата има една орехйова нива) после тръгнахме да търсим подходи към боровата гора, точно срещу въпросните орехи, нашибахме се в няква ожъната нива, и аха да стигнем до заветния дол...ужас кал до ушите , махнете другото ами няма как да обърнем колите без риск да затънем... Ма както се вика, то на риболов, ако няма емоции и ядове, да ти еба риболова. обърнах аз Форда и след мене баджанака с едно Пежо комби таман да обърне и задните гуми в една кал, викам ше те дръпна бе, вадя чисто новото въже и ядец, тез френски коли нямат никаква скоба на предницата дето да се закачи колата. Та с няколко опита с тикане успяхме да я изкараме (снимки от нивата ще пусна довечера). Времето напредваше неусетно, някъде около 17.30 ние нямахме никаква идея къде да застанем, на края хванахме по един път и хоп едно удобно за палатка место, хем удобно, хем в тази част язовира изведнъж става дълбок, единствения недостатък мърлявото отношение на риболовеца към природата, навсякъде боклуци, счупени бутилки и говна. Викам на баджото отивай до село да земеш един тармък, че не ми се спи в говната, да земем да почистим. Докато чаках баджото да се върне, стоварих въдиците, вкиснати царевици и други захранки и се захванах с приготовлението за риболова. Аз мешам захранки, баджото събира боклуци - абе картинка си беше голяма. Очистихме боклука, полянка светна, разпънахме палатката и някъде към 20.00 бяхме готови. надухме лодката и с божията помощ баджото тръгна да слага шамандури. По едно време комшиите с една лодка с двигател се прибират и се почна едно леко заяждане, как сме ги били свили много (а тия хубавци направили петно под формата на търапец с 9 шамандури и наредили въдиците, като за изложение). Разменихме 2-3 лафа на въпреки и толкова. Проблема с лодката обаче даде резултат, докато баджо се прибра беше спаднала, което определено даде отговор на въпроса ще пускаме ли въдици или не? Разбира се разума надделя над желанието и шаранджийството го оставихме за следващия излет
Вечерта си спретнахме подобаващо пийване и хапване с надеждата на другия ден да почешем плувките и един два фидера. Сабален станах раничко и за добро утро единия комшия пак се озъби, взе да се прави на мъж как аджеба като минел с голямата си лодка щял да ни обере въдиците??? Таман бях решил да се заям откровено с него и гледам на еъпросната лодка в едни големи букви пише ИАРА.... За това, малко по-късно.. ето и малко матрял за мястото...

Изображение

От лаф на лаф с други рибари разбрахме, че сме се натресли на т.нар Боклуците, но мястото беше перфектно за фидер и плувка, риболова започна повече от обещаващо, още в ранни зори зацвилиха сигнализаторите - резултата прилични платики и червеноперки. Риболова общо взето беше доста динамичен и почти нямаше разлика и в трите дни. Хванахме доволно рибки и си начесохме крастата, улова от Петък и Събота си плува обратно в язовира, а този от Неделя ще влезне в тигана :drinkers: .

Ето ги и работещите фидери:

Изображение

Бяхме хвърлили и за хичник на дъно, но за три дена нито един удар, същото важи и за ИАРАджиите, от Понеделник до Неделя имаха само един рън и извадиха каракуда, никакъв помен от шарана. Тука е мястото да споделя, че скоро нашата държава няма да се оправи. По закон нощния риболов е забранен, От четвъртък до Неделя въдиците на ИАРА джиите денонощно стояха във водата. Иначе момчетата добре си вършеха работата, изгориха малко мрежи (снимки пак довечера). Споделиха, че от Март до Юли са събрали 35км мрежи.

Така изглежда дневния ни улов на плувка и фидер:

Изображение


Сега малко инфо за гьола:
Водата е много висока, църквата е залята буквално до върбите под асвалтовия път. За времето на престоя ни нивото спадна с около 1,5 м.

Тролингистите да знаят, че в района на Дарданелите и Боклуците резултата нулев, въпреки , че на сонар се вижда доста хищник. Същото важи и за сомаджиите, имаше 2-3 лодки, които кльонкаха без резултат.
Нещото, което ми направи впечатление е , че не видях нито един джет да шари по язовира, за сметка на това лодки имаше в изобилие.

Тези, които си падат по фидер и плувка могат направо да тръгват за там.

Моят малък репортаж е към края си, така както дойде и края на риболова:

Неделя 12.30 багажа подреден и чака да го вкарам обратно в колата:

Изображение

И нали съм си перфекционист, колата беше подредена, като аптека:

Изображение

И понеже бе цялата в кал се наложи малко да я позачистя:

Изображение


Така завърши риболова с емоции, риба и още нещо - установих, че шаран е много претенциозен екземпляр. Без хубава лодка ще го хванеш или в някой магзин за риба или на някой платен гьол. Аз го искам в дивото и затова следващия ми риболов ще бъде с новата ми лодка, която смятам да купя тия дни. В тази връзка моля за съвет - спрял съм се на два варианта:
Вариант 1.
Алуминиева двуместна романтика цена около 500 лв

Изображение
или :
Вариант 2:
Промарин с твърдо дъно на цена 1100 лв

Изображение

Моля споделете вашето мнение за вариантите? Ще ползвам лодката основно Жребчево, Копринка и околията на стара загора.

Толкова от мен, на слука.
По-голям шаран от рибаря няма...
bulgarian
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:02 pm

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от bulgarian »

Готин разказ Колега, добре ви се е получил риболова....
относно лодката взимай тая от 500 лв. хем е вечна хем за разлика от парите на гумената може да вземеш и малко двигателче било електрическо с акумулатор или бензиново....
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от pacho69 »

bulgarian написа:Готин разказ Колега, добре ви се е получил риболова....
относно лодката взимай тая от 500 лв. хем е вечна хем за разлика от парите на гумената може да вземеш и малко двигателче било електрическо с акумулатор или бензиново....
Абе аз тва чудо на природата алуминиевото го видях как действа на язовира, ма ми се чини че не е много устойчива. С едно приятелче се засекохме, той има Романтика, ама ми направи впечатление, че , като отлепиха във водата и задницата беше на около педя от водата, а и в разни форуми чета, че не е много устойчива. За двигател компромиси няма да правя ше взимам едно Genovo 3,5 коня, ма от това каква лодка ше взема ще зависи и с какъв ботуш да е къс или дълъг, знам ли.
По-голям шаран от рибаря няма...
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от Петър Недев »

pacho69 написа:
bulgarian написа:Готин разказ Колега, добре ви се е получил риболова....
относно лодката взимай тая от 500 лв. хем е вечна хем за разлика от парите на гумената може да вземеш и малко двигателче било електрическо с акумулатор или бензиново....
Абе аз тва чудо на природата алуминиевото го видях как действа на язовира, ма ми се чини че не е много устойчива. С едно приятелче се засекохме, той има Романтика, ама ми направи впечатление, че , като отлепиха във водата и задницата беше на около педя от водата, а и в разни форуми чета, че не е много устойчива. За двигател компромиси няма да правя ше взимам едно Genovo 3,5 коня, ма от това каква лодка ше взема ще зависи и с какъв ботуш да е къс или дълъг, знам ли.
Здравей колега. Аз имам същата Романтика и я карам с 4кс Джонсън. Много добре си върви и ми върши прекрасна работа за разпъване. И на гребла много добре върви. Наистина е малко нестабилна. Ако се изправиш прав се усеща най много. Аз я карам отгоре на колата(комби) Предимството е чер на практика е вечна,а предимството на другата е че е по широка и по стабилна. Както си предцениш
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от Redimido »

Пачо, аз ако съм на тебе, и не ми е толкова до парите, ще взема ProMarine-a.
playback
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 12:39 pm

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от playback »

Чудесен разказ колега, поздравления за хубавия риболов :)

Относно ИАРА която е денонощно на Жребчево - моите наблюдения, а и отзивите на колеги риболовци са, че си вършат съвестно работата. Само за сравнение - предните служители на ИАРА изкарваха по 3-4 км мрежи предишни години, а тези само за тази година имат 35 км изкарани мрежи (коментар мисля, че е излишен), наистина полагат усилия да се опази язовира. А за нощния риболов - аз да ти кажа честно не съм срещнал инспектори от ИАРА които да се заяждат за вкарани шаранджийски сопи през ноща, всеки знае колко са усилията по разпъване, хранене и прочие.

ПС. Петък и ние минахме пио пътя към Църквата и бяхме на косъм от сериозно закъсване, неделя вече беше изсъхнало.

ПС2. Аз съм с тази IB300 и съм много доволен - http://plodex.eu/pm_285ib.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от pacho69 »

playback написа:Чудесен разказ колега, поздравления за хубавия риболов :)

Относно ИАРА която е денонощно на Жребчево - моите наблюдения, а и отзивите на колеги риболовци са, че си вършат съвестно работата. Само за сравнение - предните служители на ИАРА изкарваха по 3-4 км мрежи предишни години, а тези само за тази година имат 35 км изкарани мрежи (коментар мисля, че е излишен), наистина полагат усилия да се опази язовира. А за нощния риболов - аз да ти кажа честно не съм срещнал инспектори от ИАРА които да се заяждат за вкарани шаранджийски сопи през ноща, всеки знае колко са усилията по разпъване, хранене и прочие.
Да съгласен съм , момчетата наистина бяха много добронамерени, но все пак закона си е закон...Даже самите те споделиха, че ИАРА сериозно лобират за отмяна на забраната, според тях това до голяма степен ще намали мрежарите и са прави.
По-голям шаран от рибаря няма...
playback
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 12:39 pm

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от playback »

Да съгласен съм , момчетата наистина бяха много добронамерени, но все пак закона си е закон...Даже самите те споделиха, че ИАРА сериозно лобират за отмяна на забраната, според тях това до голяма степен ще намали мрежарите и са прави.
Съгласен съм, факт е че мрежарската сган е активна основно нощем. Нали миналата година я бяха отменили за 7 язовира за една година, пробно, включително и за Жребчево - незнам какви са резултатите, ако има някой по-запознат да каже.
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от ILEGAL »

Взимай ПроМарина , колега, не се чуди хич! Можеш и да повлачиш с нея, и блесни и силикони да похвърляш, и е много по-стабилна като цяло. :drinkers:
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от atanas7711 »

Много добър излет, колега!
Относно лодката, ако я използваш само за нанасяне на въдици, то по добре си вземи радиоуправляем кораб /мое мнение/
А за нощния риболов - не забравяйте, че яз.Жребчево е един от малкото разрешени със закон, за нощен риболов :idea:
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от Петър Недев »

atanas7711 написа:Много добър излет, колега!
Относно лодката, ако я използваш само за нанасяне на въдици, то по добре си вземи радиоуправляем кораб /мое мнение/
А за нощния риболов - не забравяйте, че яз.Жребчево е един от малкото разрешени със закон, за нощен риболов :idea:
Стара ти е информацията колега. Това беше миналата година и само тестово.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
stoj40doc
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 4:00 pm
Местоположение: Разград

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от stoj40doc »

Браво, страхотно !!!
LONG LIVE ROCK AND ROLL
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от naskobo »

Живот си живееш, Пачо!
Ако не ти е проблем паркинга, вземай "Романтиката' и почваме романтични разходки с манекенки, заеби тия риби :wink:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от pacho69 »

Мда, то зърбежа е голяма работа, ами общо взето надделя мнението за Романтиката и вече я купих, сега ще и спретна един тунинг - китване, митване, боядисване и ако е рекъл господ Септември ще я пробваме на Жребеца, Тунджанските баражи или Копринка. Сега требе да намера двигател, давайте акъли...
По-голям шаран от рибаря няма...
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Жребчево 3 дни релакс

Мнение от Петър Недев »

Както ти казах ,аз я карам с 4hp джонсън и е предостатъчен. И с електричка върви добре,но там си зависим и от акумулатор. Много леко и бързо се движи на гребла. Относно боята: минаваш само с едра шкурка,върху старата боя(колкото е остансла)епоксиден грунд, после боята и забравяш.
Когато няма риба.......не кълве!
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”