Лобош- Инфо

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Лобош- Инфо

Мнение от Ivak »

Инфото е от 28.04 така че може и да не е много актуално. Та на този ден 7 часа сутринта аз и още двама колеги бяхме на язовира откъм Радибош, вляво от асфалта, след заливчето. Резултата за целия ден беше 15.300 кг риба за целия ден. От които 7 добри каракуди над 500г, два малки костура и една бяла риба към 200 гр която върнахме естествено, останалото добри бабушки и червеноперки. Ловихме основно на плувка, на дъно за целия ден нямахме нито едно пипване. Захранихме с обикновена захранка с малко бели червей в нея , за целия ден отиде кам 2-3 кг.
Има такса по 3лв на човек, разрешено е по време на забраната и според мен има доста риба.
Моля ако има колеги с по нова иформация да споделят , аз често ходя там и обещавам да давам инфо за там.
rosen2
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:08 am

Мнение от rosen2 »

аз ходих вчера ихванах около 10кг.риба /само на плувка/ и не платих такса. Бях точно срещу Радибош . кълвеше на АБСОЛЮТНО всичко.
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Може ли някои да ми даде инфо каква по едра риба има в Лобош, смятам да ходя с преспиване там , а не знам каква риба да търся. Благодаря, предварително!!!
kalinanimal
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:13 pm
Местоположение: Младост 4 ;)

Мнение от kalinanimal »

Предимно каракуда , но едра!
Ако имаш късмет може и някоя към кило да закачиш.
Инцидентно шаран но е мъчна работа.
Аз бях там преди две седмици но кълвеше предимно на дъно и то само бабушки .
Излизат и средни кустури .
Знам че има и бяла .
дай рибо рибо дай
dobrin
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 2:10 pm

Мнение от dobrin »

А кажете някой от вас опитвал ли е рибата оттам - чувал съм че не е много препоръчително да се яде?
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Мерси за инфото! Рибата става за ядене, аз лично я ям, само каракудата има лек дъх на тиня, ама тя на доста места има така че не е фатално, а и често ми се случва да хващам и раци там, а където има раци значи водата е чиста (според мен), аз предпочитам тях пред рибата и често запазвам само тях.
Удрял ли е шаран на някои на Лобош скоро за да знам дали въобще да го търся.
При един от излетите ми там един пенсионер се похвали че намерил забравен шаран на брега, че и го донесе да го видим беше към 2-2,5 кг и още мърдаше.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Ивак от две години аз лично не съм хващал шаран там , но чесно казано не съм си и опитвал . Има шаран в гьола , но както навсякъде е доста разреден от мрежарите . По-добре се насочи към каракудите
:cry: ще останеш по-доволен :)
наслука и да пишеш какво си направил
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
lucifer
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 12, 2005 3:10 am

Мнение от lucifer »

i kakvo 6te preporu4ate kato struv na lobo6 , 6toto minalata godina se utrepah ot raci i kostur no karakudki nqma6e ne6to ... izleze i edna bqla no be6e o6te bebe ta q vurnah da pootrasne malko :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”