искам информация

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

slivnalia
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3343
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 6:29 pm
Местоположение: Стоян Петров- Сливен

искам информация

Мнение от slivnalia »

kolegi kak kalve ribata pri vas?krai sliven e mnogo slabo.ne kalve po4ti ni6to.pri vas tragna li karakudata?dali tazi godina vremeto e po hladno i zakasnia s haiveruvaneto?
Аватар
niklas
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 11:34 am

Мнение от niklas »

Колега, по пресевните на Ягода, Шаново и Зимница на 08.05.т.г. трагедията бе пълна. Аз вече писах някъде по форумите - ако хванеш някое хайванче, то ще е за опашката, или пък като го извадиш забелязваш че е кьораво. Оттогава не съм стъпил по тия бракониерски царства. Поне да може да се ходи не само на четирите затворени и изтарашени гьола. Очаквам 20.май, когато ще бъде разрешен "Овчарица" и тогава ... късмет ми дай!
Аватар
ttoonneettoo
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 8:27 am
Местоположение: София

koito iska jivarnika mu da palen tuka e mestoto:)))

Мнение от ttoonneettoo »

Kolegi minalata sabota hodih na Priboi (radomirsko) i ribata naistina ve4e e poludiala,karakudi po polovin kilo izlizat edna sled druga i 4at pat po niakoia druga 4ervenoperka.Ribata zima na bial 4ervei a za zahranka nemoje i da stava duma,no i na toren nqma da otkaje sas sigurnost.Kolegi ako 6te hodite samo da vi predupredia vnimavaite minavat stado bikove i sa dosta opasni taka4e pazete se.A za ulova vi garantiram golqm uspeh.
virbela
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 11:52 am
Местоположение: София

Re: koito iska jivarnika mu da palen tuka e mestoto:)))

Мнение от virbela »

ttoonneettoo написа:Kolegi minalata sabota hodih na Priboi (radomirsko) i ribata naistina ve4e e poludiala,karakudi po polovin kilo izlizat edna sled druga i 4at pat po niakoia druga 4ervenoperka.Ribata zima na bial 4ervei a za zahranka nemoje i da stava duma,no i na toren nqma da otkaje sas sigurnost.Kolegi ako 6te hodite samo da vi predupredia vnimavaite minavat stado bikove i sa dosta opasni taka4e pazete se.A za ulova vi garantiram golqm uspeh.
Драги би ли написал по-подробно за Прибой, че то ми писна от Върба.Това на Прибой същото ли е дето му викат язовира на Поцърненци.Как точно се стига, колко се цака и къде заставаш.Ако имаш желание моля напиши по-подробно, щото мисля по празниците да повърлувам из Радомирския регион.Предварително благодаря.
нека духа нека вее
ич през у.. мен ми не е

virbela
virbela
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 11:52 am
Местоположение: София

как става тая

Мнение от virbela »

Уважаеми колеги,
в неделя се разходих до язовира на с. Стефаново - Пернишко.Времето пълна отврат.Но пък подходящо да се поблеснари за щука.До момента си живеех с мисълта, че този "последен мохикан" от язовирите в окръга не се стопанисваше от никой. Никой не го арендуваше, а образите от ИАРА май не бяха чували че има такъв язовир. Язовирче - красота.Та качвам се на стената и какво да видя: истипосана една караванка, пред нея забита табелка "къпането и риболова забранен, втори ред риболова разрешен от 07 до 21.00 часа - 5 лв. на пръчка.Седи си в караванката един "харпун" и чака.Вика ми :язовира от онзи ден се арендува, обаче аз не познавам арендатора /обажда ми го с една странна усмивка и ми вика, нали знаеш как става/.Абре добре го арендува му викам ама какво е направил за прекрасното язовирче, че има наглостта да ми иска пари.Е той щял да понаправи разни работи и да зариби, ама друг път.
Е да де аз разбирам, че по стар обичай ще изтараши язовирчето и после много ни здраве.
Та може ли да ми каже някои как става тая с арендоването и плащането, щото най-добре е само да събираш, а нищо да не даваш.
нека духа нека вее
ич през у.. мен ми не е

virbela
yellow
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 9:34 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

безобразие цари на всякъде ш.....та ни държава

Мнение от yellow »

Вирбел,
много си прав по отношение на Стефаново и други такива :evil:
И аз не ги разбирам тия работи...

Ама ти май не си разбрал добре и ttoonneettoo бракониера :evil: :evil: дето е ловил по Струма в забраненото и за туй не може да става въпрос за захранка а рибата кълве като полудяла, а опасното стадо бикове са "образите от ИАРА".

И за туй драги ми колеги като идете догодина за риба и ще ловите на "Дедо Муро ..... шлифера"

Току що се регистрирах само за да изразя възмущението си !!!!
Определено съм потресен от наглостта на бракониерите да се хвалят с делата си в този форум, а към модераторите отправям апел - МОЛЯ ВИ ГОСПОДА - трийте постове свързани с отявлено бракониерство!!!
To si e do znania i umenia!!!
Koito si go moje - si go moje...
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”