Язовир Доспат

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Crucian23
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 12:15 pm

Язовир Доспат

Мнение от Crucian23 »

Здравейте колеги! Предстои ми пътуване до Доспат и ще остана там около седмица. Ще отседнем в къща за гости на около 300 метра от язовира. Ще бъдем от страната на Доспат
dospat.png
dospat.png (207.64 KiB) Преглеждано 7186 пъти
, и ще мога да достигам оградения в жълто участък. Никога не съм ходил на този голям язовир и ще съм страшно благодарен, ако споделите с какво трябва да се подготвя за там. До колкото четох в стари теми за този язовир, основно се лови на дъно, и по-рядко на плувка. Ориентирал съм се да ловя на дъно и на плувка, но ми е любопитно дали ще имам и някакъв резултат на фидер? Също каква стръв е подходяща за там, дали захранка ще подейства добре, и също дали изкуствени примамки ще са ми от полза? Ще съм много благодарен на отзовалите се! Благодаря!
okx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:42 pm
Местоположение: софия, сливен

Re: Язовир Доспат

Мнение от okx »

Ловят рвдко пъстърви на пружина и паста. Обаче са много рядки. Можеш да направиш успешен риболов на червенопера, излизат добри на бял червей, също костур на рибка и кастматъри. Бяхме преди няколко дена и ловихме така. Би ли споделил на лично съобщение за къщата за гости какви са ти впечатленията след като отидете и условията за ползване?
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”