На една кука,две риби !!!

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Боби,то твоето е обратното бе:на една риба-две куки! :lol:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

bkd написа:На Пастух/Струма/ под параклиса преди 3-4 години след кратка борба се получи късане :evil: Да ама няма и 20 -тина минути вадя приличен скобар около кило и какво да видя :shock: :shock: :shock: в устата му старата ми кука със стърчащият скъсан повод :shock:
сьщото и при мене се е случвало+всичко почти(без толстолобите на воблер) изброено от колегите по горе.многократно сьм дьрпал по два костура на една отвесна блесна(изхитрих се да си ги преправям с по две тройки,вместо както ги продават-с една тройка и единица :wink: ),както и кленове,бабушки,каракуди,уклей и други НЕхарактерни за тая блесна.тук обаче не знам да вкл'ча ли тазгодишното си постижение-гларус на бомбарда :roll: :lol: :lol: :lol: не за друго,ама една си беше куката :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
kolio_89_vg
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 6:46 pm

Мнение от kolio_89_vg »

Тва лето на 2 въдици най-омразната ми риба сланчевка се хвана на 2 въдици.Учудих се много.И двете къки беха в корема . Въдиците беха на голямо растояние една от друга тая стравница и двете куки глатнала. Беше 150гр. слънчевка
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Мнение от muerter »

на копринка на палатка бехме с колеги вечерта седнахме на масата а над локвата светкавици и вали
ние сме метнали на царевица и като почнаха едни костури като луди два часа не дава да метнеш две куки два костура на царевица
такова нещо не бях чувал дотогава

-----------

Тази година на Овчарица,удари по обяд,гребваме с кепа шарко.
Трьгнах да го откачам и :shock: хванал се хаиванина на пружинка с 6 куки :twisted:
явно е скьсал и успял да спаси задника,да ама се закачил с 3 от 6 куки,в моя монтаж.
Така се беше оплел че едвам го откачих.
Последно промяна от muerter на Пон Окт 26, 2009 12:00 am, променено общо 1 път.
jabara
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 4:08 pm

Мнение от jabara »

На река Конска след село Пали лула с един местен хванахме една бабушка заедно.Той беше от едната страна на реката аз от другата,засичаме едновремено и рибата виси насредата на реката :shock: налапала и двете куки.Той беше с въдица от леска,та отпуснах скобата на макарата ми да откачи рибата :lol: .С баща ми бяхме на един язовир и на него му удари нещо на тежкото,засече и излиза нещо ама не се бори и извади скъсано чепаре и на него умряла полуразложена каракуда.
gogolisec
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2335
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 5:40 pm

Мнение от gogolisec »

Е като сте почнали с лакърдиите, да ви разкажа и аз една. Ловим на Стамболийски на сипеите до стената на подвижна плувка костури-дребни на жива рибка. Поводи 0. 10-0.12 иначе не ще и не щеш ли на колегата му дръпна нещо по-голямо - оказа се около кило сулка. Да ама с тези тънки поводи не смее да я вдигне директно от водата, за да не скъса. А кепче нямяхме и наблизо нямаше и други колеги. Викам му "дай я пред мене да пробвам да я извадя с ръце". Съгласи се и я поведе към мен, а тя знаете, че сулката като се хване и се парализира - като умряла - никаква съпротива. Тъкмо да я хвана и сякаш я удари ток - рязък завой на обратно и изпляска с опашка (даже ме понамокри малко) и изчезна. Колегата седи като втрещен и се завайка "що ли те послушах, ами не я извадих сам", а аз му викам "заеби, ще хванеш баба и". И почна да си обира влакното и о... изненада - колчето на моя живарник се разклати. За наше голямо учудване, тя се беше завряла в моя живарник - телен с капак, който се отваря само навътре, даже не беше скъсала линията. После цял ден го бъзикам, че тази сулка не била негова, а моя и т. н. Вечерта я поляхме обилно със студена бира!
А иначе и аз съм ловил щука с повод 0.10 и кука 12 номер - ловехме шаранчета за зарибяване на язовира в наше село от яз. "Липите"- по пътя за Плевен в ляво. Имах късмет, че се беше хванала точно м/у двете челюсти и куката едвам се беше забила в края на джуката. Атакувала пореднота шаранче в движение. Има и още, ама нека има и за друг път, че то стана като роман :lol: :oops:
"... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D "
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: На една кука,две риби !!!

Мнение от SONY »

Незнам ама на Брягово хващахме кoстурчета по малки от симеончетата ( живата рибка за стръв ) :!:
TICA FAN
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re:

Мнение от Митев »

nikejo написа:браво asini , направил си добро дело със спасяването на лястовичката :P а аз веднъж като замятах да хвърля на плувка целнах 2 водни кончета които точно в тоя момент бяха в полово сношение ... и май на мъжкото му счупих ... :lol:
Май не съм се излъгал :lol: :lol: достоен замесник на г-н 5 кила :lol: :lol: :lol:
executor
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 561
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:33 am
Местоположение: Varna

Re: На една кука,две риби !!!

Мнение от executor »

2 заргани на една кука...сравнително скоро...късната есен на буната в Бяла...Е,тя едната беше на куката а другата милата си беше заплела човката по повода,ама 2 наведнъж... :D
Stand and fight
marinov1973
фен клуб-скобар
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:34 am
Местоположение: София

Re:

Мнение от marinov1973 »

на скакалец-шаран,на рибе-мряна,На бъзе съм прибивал кефалите,на зрънце от дуда(бяла) съм хващал по над 2-300 уклея.

И аз съм хващал шаран но не на скакалец а на щурец а също и мряна. А на корекциите на река Осъм до Българене
на дуда се ловеше доста шаран и едри каракуди. Даже Тактиката беше такава тъй като имаше много надвесени черници над реката един два дни като ходехме за риба ритахме черниците на няколко места но без да хвърляме там
след това сутрин рано се залагахме и почти винаги имаше резултат. По този начин съм хващал дивак 4кг.
георгиев59
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 607
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:21 pm
Местоположение: Пловдив Тракия

Re: На една кука,две риби !!!

Мнение от георгиев59 »

Един виц :!: :!:
Отишли Киркор и Гарабет за риба но нештеш ли им се хванал един шаран и на двете въдици едновременно.
Немогат да го разделят ,Киркор вика мой е, Гарабед и той вика мой е :?: :?:
Минал един овчар и решили да го попитат на кой да бъде шарана .
-Кажи сега дятка на кой е този шаран като се хвана и на двете въдици :?:
Овчаря им казал;Ами първо Киркор ще :butthead: ОПЪНЕ Гарабет после Гарабет ще :butthead: ОПЪНЕ Киркор и които първи извика ОХ другият взима шарана .,,Речено сторено.Надупил се :butthead: Гарабет а Киркор като му го напраскал чак очите му изфръкнали :shock: но стиска зъби и звук не издава .
Хайде сега аз теб да ОПЪНА казал Гарабет на Киркор :!: А Киркор му казал ;;;Аз се отказвам ,взимай го ти шарана :lol: :lol: :lol:
На теб добре,не кълве,,,ами на мен защо не ще???
вариатора
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 10:28 pm

Re:

Мнение от вариатора »

Хайде момчета утре е първи април да чуем за едната кука и двете риби :lol:
геша
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 9:02 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: На една кука,две риби !!!

Мнение от геша »

:lol: Зравейтеколеги,честит празник ,сега е момента на голимите локуми,давайте,днеска и да излъжеш ще мине ,така че,развихряте се :axe: :axe:
тошко
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 2:45 pm
Местоположение: Добрич

Re: На една кука,две риби !!!

Мнение от тошко »

Бяхме на един малък язовир с приятели. Силен удар и на единия от тях въдицата му отплува. Отсреща започват да вадят "ГЛЯМ" шаран. След няколко минути в кепа им имаше мокра въдица - на моя човек.
Не подценявай правещия крачка назад, защото може и да се засилва...
Аватар
петър власев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 735
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:19 am
Местоположение: пловдив

Re: На една кука,две риби !!!

Мнение от петър власев »

А бре чета чета ,па викам я и аз да се включа

Преди години на Доспат за пъстърва
Храним с гранула и хвърляме на болдо и при едно замятане стръвта и болдото още не бяха паднали във водата и една красавица скок и се хвана във въздоха :shock: :shock:

Същият случай но с каракуда на Леново на първият ръкав ,яко захранване до шавара и като ги почнахме не дават да пуснеш и по едно време една убавица същият номер хоп и взе стръвта преди да падне във водата

Явно коккуренцията е била голяма

А иначе един костур хванат от двама души ми се случвало поне 5 пъти

А като малък хващахме патките на комшията на панагюрски мичел за стръв царевица ,ама тва си беше целенасочено с цел БАРБЕКЮЮЮЮ :lol:
я чувствась себя очен хорошо
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”