Слънчак - къде, кога и как?

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

kashalota
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Май 19, 2005 3:23 pm

Слънчак - къде, кога и как?

Мнение от kashalota »

Колеги одавна съм запланувал да направя един истински излет за Слънчак. Помагайте с инфо по въпроса в момента къде дава :) тази неуловима рибка, която е истински празник за всеки заклет риболовец. Споделете ако знаете нещо по-въпроса. Неможах да намеря инфо до колко сантиметра слънчакът е маломерка.
Изобщо защо не пишете нищо по въпроса за ПЛЕВЕЛНИТЕ рибки и това как да се борим с тях.
Искам някъде да набарам от тези Слънчаци по една педя и да ги скубя, скубя ........, като се препържат няма по-добро мезе Вервайте ми
cobra
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 8:54 am
Местоположение: sofiq

da we

Мнение от cobra »

kolega verva6 li si we slan4aka e nai kostelivata riba koqto poznavam
na karierite na vrajdebna gi ima po pedq i otgora do brega sa pulno e hvani si pone za kotkite az tva napravih ama za qdene ne mi se misli
kashalota
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Май 19, 2005 3:23 pm

Мнение от kashalota »

Гоцев, набарал съм едно блато пълно е със слънчаци :) ако има някоя свободна стажантка, хайде моля ти се прати я да помага :) пък аз по нея ще ти изпратя за СОМЧО :) че ние плебеите по Дунав си ползваме попово прасе само :)
Аватар
MARTIN4O
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 05, 2004 11:22 am
Местоположение: VARNA

Мнение от MARTIN4O »

за слан4ака само бял 4ервей.а са6то и на захранка идва:)))
FISH
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Рибешкия троскот , шарения шлевел от сладководните дълбини . Едва ли има по тъпа и по наивна риба и по навътре гълтаща от нея .
Всеки път когато за жалост хвана такава се налага да използвам рибарски клещи тип : Доктор Ох боли и да й бъркам с двата пръста чак до кръста . Майтап няма но миналата година бях на овчарица и там имаше един професор от София който си хващаше само слънчеви и ми обясни че е като кожата на костура , като се препържила ставала като чипс . И другото което е тази риба яде само мръвка , все неще живо и месето ( макар и малко е чисто ) и не мирише на тиня като на каракудата и другите такива шаранови риби .
Иначе я има на всеки язовир и се хваща на всякакъв червей , ручейник и друга подобна стръв .
Рекорд по най голяма слънчева риба сигурно държи сестра ми , тя е 5 клас и миналата година бяхме на яз . Гарваново там тя хвана една слънчева 0.500 кг . Успех колега със слънчевите , обади се да хапнем с биричка . :D :D :D :wink:
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
dann0n
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 9:29 pm
Местоположение: София

колега

Мнение от dann0n »

моля ти се какви са тези работи за иденето на тази измет?То това като го хванеш с бухалката и го спукай от бой :)
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Мнение от rimohit »

Който не верва да пробва :)
Наистина стават за ядене и не са по лоши от костура
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
гост
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 5:58 pm

Мнение от гост »

У Хамериката даже ги предпочитат пред шарана за ядене. :lol: Иначе най-сигурния начин да направиш хубав излет за слънчак е да идеш целенасочено за някаква друга риба - тогава съм забелязал че най-кълве :wink: Иначе на какво се лови вервам жокер ти не требе 8) 8) 8)
Последно промяна от гост на Пет Юни 24, 2005 9:19 am, променено общо 1 път.
Уважавай събеседника!!!
s_mitko
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 4:06 pm
Местоположение: pazardjik

Мнение от s_mitko »

pi4 ima edno mqsto kadeto nared s drugite ribi e bakano sas slan4aci-zvani4avskiq giol :lol:
4ergara
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 6:11 am
Местоположение: Пазарджик

Мнение от 4ergara »

s_mitko написа:pi4 ima edno mqsto kadeto nared s drugite ribi e bakano sas slan4aci-zvani4avskiq giol :lol:
Напълно съм съгласен с теб :wink: .Мога да Ви запозная даже със специалисти по въпроса. :D :D :D
За един ден за риба,Господ два дни дава.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”