мнение за телемач

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

emkocoolman
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юли 29, 2018 1:06 pm

мнение за телемач

Мнение от emkocoolman »

Здравейте!Ще си купувам телемач и се колебая между Mitchell Privilege Pro 4.50m 15-30 и FL Superstar 4.50m 20-50.Ако някой ги е пробвал ще съм благодарен да сподели мнение.Ще се ползват най-вече на язовири-не гоня някакви трофейни риби,но харесвам по-стегнатите въдици.Всеки съвет е добре дошъл :fishing2:
stoik
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:43 pm

Re: мнение за телемач

Мнение от stoik »

Може и за спам да мине, но- ако ще е теле, да не е мач. Имам и ползвам телемач и триколенни мачове, така че на база личен опит моя съвет е този- търси и пробвай триколененни мачове. На пазара има доста и на всякакви цени. На Фокус карп мача, напр. доста го хвалят. Акциите, които си посочил ми се виждат височки....
NikolaiManolov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 7:53 pm

Re: мнение за телемач

Мнение от NikolaiManolov »

Аз имам Osako SuperStar telematch 4,20 и съм доволен. Както я гледам, ми се струва същата като този теле мач на FL. Лових само веднъж с нея, но ми допадна и я препоръчвам на колегата. Освен това, от много години ползвам само телемачове и никога не бих си купил триколенен мач. Ловил съм и дребни риби, и шарани по 5-6 кг. с Awa-Shima Aexeon Brute 4,20 m., но за жалост не виждам да го предлагат в България. Взех си въдицата на Osako за резервен мач, но е малко по-лека от другата с 10-на грама и мисля да го ползвам по-често.
stoik
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:43 pm

Re: мнение за телемач

Мнение от stoik »

Рибки /малки или големи/ могат да се хванат и се хващат и без каквато и да било пръчка. Телемача е компромис отвсякъде, но пък всеки си има мнение и опит, някакъв... Виж броя на водачите на един телемач и на един триколенен мач. Ако е до монтаж и удобство- никога не правя монтаж на коленен мач на вода. И така нататък.... Както казах- ползвам и двете и на тази база имам мнение и опит, някакъв...
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: мнение за телемач

Мнение от icefire »

Телемачовите пръчки имат по-голямо приложение като бомбардови въдици ... НО! за мач риболов си трябва триколенна пръчка ... Който твърди обратното , не знае за какво става въпрос ....
Отделно от това , бих отговорил на колегата да не взима нищо на което да пише Мичел - няма по-големи дървета ... с другата марка не съм запознат ... Успех в избора ! :)
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
emkocoolman
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юли 29, 2018 1:06 pm

Re: мнение за телемач

Мнение от emkocoolman »

Колеги,благодаря за мненията,ама много време не съм влизал тук,че нещо не ми даваше да пиша.Накрая взех един телемач на Trabbuco 4м,3-18 акция,уникално лек.А по принцип имам и триколенен,ама е по-тежка артилерия-8-27.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”