Бомбардиране в сладки води

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Бомбардиране в сладки води

Мнение от Stefko »

Предполагам, че прочитайки заглавието вече сте настръхнали всички и в главите ви изплуват спомени от теми като "Електроулов" или "Серкме", но споко! НЕ Е ТОВА :lol: :lol: :lol:
Просто искам да отворя една специална тема за риболов с бомбарда, сбиролино, сбиро или както там му е правилното име. На няколко места във форума вече бе писано за него, но някак между другото, а и почти винаги във връзка с морския риболов.
Е да, ама на мен ми е интересно (пък предполагам и на доста други колеги тук) да знам повечко за употребата на въпросния такъм в сладки води. Все пак щом е такъв хит в морето, няма как да не е сполучлив и за някой сладководни обитатели :roll: Затова нека всеки, който може, да напише по-долу съветите си относно видовете сбиро които да използваме, начините за монтаж на куки, блесни, воблери и пр., методите за водене на различните бомбарди във водата, рибите, които могат да се ловят по този начин и т.н. и т.н.
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Ако може и две-три снимчици да се пуснат ще е супер. :)
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

На мен лично, идеята ми се струва много привлекателна и смятам да изпробвам всички възможности на бомбардата през това лято. Мисля да пробвам с всяка естествена стръв и се надявам да имам слука :)!
колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

Браво Жоре!! Аз бях чел въпросното материалче преди време, но се чудех точно къде, за да го сложа тук. Е, ти си го направил :lol: Четивото е полезно и дава доста добра основна идея за риболова със сбиро, но все пак на мен не ми стават ясни неща като:
1. Какво сбиро и каква стръв се използва при конкретните видове риба?
2. Различна ли е техниката (и каква е) за водене на сбирото при различните примамки и риби?
3. Как стои въпросът, когато за стръв се използват изкуствени примамки от сорта на блесни, клатушки, воблери и пр.
4. Особено ме интересува дали и как може да се използва сбирото при риболов на бяла риба или щука.
С две думи - нужни са още по-подробни и по-конкретни обяснения на този риболов, а и впечатления от някакви практически опити с него (който ги е имал разбира се)...
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Колега може ли да ми обясниш как точно да се монтира . Утре ще ида да купя това най-лекото и ще пробвам за кефал тук по Чая , дано да свърши работа , в което не се съмнявам. :D
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

Не съм много в час, но мисля от всичко да опитам :)!
колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Е , да , то човек така се учи . :D
Клавиатура риба не лови!!!
kalinanimal
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:13 pm
Местоположение: Младост 4 ;)

Мнение от kalinanimal »

дай рибо рибо дай
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Такам :D , понеже сън не ме фана докато не разнищих тия бомбарди и прерових около 1000 сайта , ето тези 4 които се разбират от българи и носят доста ценна информация . Надявам се да помогна и най-накрая да бомбардираме тези реки и язовири качествено :D .http://www.fishbg.com/News_main.asp?type=takumi&id=59

http://www.magazin-ribar.com/CONSULT/MAIN.HTM

http://www.ribarska.com/izdvajamo/2003/ ... rolino.htm

http://www.rybareni.cz/mkframev2.cgi?mv ... sbirolino1
Клавиатура риба не лови!!!
kashalota
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Май 19, 2005 3:23 pm

Мнение от kashalota »

Изображение
"Ако криеш невежеството си, никой няма да ти се присмее, но и никога нищо няма да научиш."
Рей Бредбъри "451 градуса по Фаренхайт"
Изображение
Аватар
CAVERN
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 6:24 pm
Местоположение: St.Zagora

Мнение от CAVERN »

Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

Абе явно така с четене и гледане на картинки няма да стане :!: Ще взема да се екипирам с няколко такива бомбарди и ще започна с експериментите. Сигурно ще ми отнеме бая време и нерви докато се получи нещо смислено, ама пустия му мерак...
Аватар
Pocko
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:33 pm
Обратна връзка:

ре

Мнение от Pocko »

за сефте чувам за това и въпроса ми е след като разгледах темата - над плувката (сбиро) трябва ли да се сложи някакъв стопер или трябва свободно да пада стръвта ако не влачиме???
също така къде в софия мога да си купя подобно нещо?
кога нема риба и рака е риба
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

Задължително НЕ СЕ слага стопер над бомбардата! - той ще ограничи движението на такъма по влакното. :) Под нея някои колеги препоръчват да се постави червено /или жълто/ мънисто - пробвайте!
За съжаление няма голямо многообразие в предлагането на бомбарди при търговците - Орозов предлага 1-2 модела на спро; има и български, които не са лоши, а в магазина на балцер, когато ходих - нямаше никакви... Вижте в сайта на трабуко какви бомбарди има! Колегите от морския риболов ги коментират и мисля, че са доволни от тях!
колкото повече вали, толкова повече вали
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”