ЧУДНО МЕСТЕНЦЕ 2

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

cepi се кьм видин,маалко преди видин,има разклон в ляво-цепите за флорентин,между флорентин и ново село има един почти незабележим черен пьт дето минава през бивши консомолопионерски лагери-вдясно се пада,внимаваите с боята на колата и един пьт минато оттам и нема повече да ви служи..стига се брега на река дунав и има доста чудни места,според нивото на реката=кьдето и да застанете мисла че е успешно,стига да си носите по 20-30 хляба и малко кюспе на плочки за майтап.прави се мамка,нанася се с плуване-нма около 2,30 2 60 метра дьлбочина и се почват-празно нема,но както казах-ЗАХРАНКА!!!!!стрьв бял червей и троха(на един на бял-5 на троха,преценете си)инт тая година се разсипа да кьлве мьздруга,като се редуваше сьс скобаро,доста едри екземпляри извадихме,чак не знаех,че стават по толкова...който и когато иска подробности относно всичкото това-да пита!!
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Aз ще спомена за едно място на Дунава за което трябва да пишат Русенци,но не пишат.Пътувате от Русе за Ряхово подминавате го продалжавате по главния път след около 1-2кл.имаедин завой прединего завивате на ляво по едно асвалтирано пътче.От там само по него до като стигните едно расклонение,хващате пътя задигата,карате по нея стигате един пост има някакъв пазач незна какво прави,но са готини хора.Мооже да му оставите малко ракийка и човека ще обясни подробно.След това продалжавате по стената около 1 кл.и то се виждат черни пътища които се пускат от дигата към реката предупреждавам ако е кално не слизаите с колата.Оттам през горичката и право на голямата река.Заставате на буната ако есвободна ако не от горната страна.Нсамата буна на мепс блесна имах доста щуки малки и големи.От горе буната на качамак с пржина две куки с малко по дълаг повод около 20 санта хвърляш на 30 40 метра навътре,излизат хубави шарани, това го видях от един местен той си вареше качамака на място,сигорно да мирише повече, незнам.За два часа изкара 6 шарана аз му помагах защото не бях подготвенс качамак.Излизат едни риби местните им викат вретенарка излиза морунаш распер и др.има всичко,но за сом се ходи още по надолу по дигата.Тмам са на постове,но нека хората от уколията да кажат по по дробно.Ако ходите лятото не забравяйте комарите.Задалжително качамак,жива рибка и всички други модели+антикомарин.Ако нещо не е точно нека колегите от Русе да ме поправят.УСПЕХ :D
Аватар
kendo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Сря Юни 14, 2006 8:58 pm

Мнение от kendo »

В отговор на колегата 5 кила къде е железният мост в Димитровград :D
Ами това е мостът над р.Марица,по който се движат влакове,целият е от желязо.Намира се западно от града,лесно се стига до него,поне от долния му край.Там има чуден бараж под него,с коридор за преминаване на рибата.Винаги има бракониери и никога проверки :evil: :evil: :evil: Зимно време косят от години сом,миналата извадиха тонове, лятото редовно пък си дава шаран и сом,ако човек успее да си намери място.Над моста местата са невероятни,има остров и много укрития,2 бента и широка разлята част.Държи шаран,сом и щука.И отново бракониери,ама там гърмят изродите :evil: И са хитри - взривяват като мине влака,че трясъкът не се чува...Макар извращенията и безотговорността там винаги си остава риба в добри количества,а около 1км по-нагоре е устието на р.Банска,място за хвърляне на хайвер на рибата.Районът според мен е един от най-добрите за риболов,нещо подобно на баража под с.Брод за тези,които го познават. НО......понеже е малко встрани,струпването на косачи,мрежари и бомбаджии е просто вбесяващо,ама кой да ги спре :(
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

аз даже имам класификация по вьпроса :софииски район-сякаква измет;пернико,радомиро,кюстендило,дупнишко,блградски район-главно тьрмькчии;пловдиво,асенов,димитров,пазарджико,свиленгр-главно парашутисти;дунаво/черномоски район-главно мрежари :lol: :lol: тук обаче трябва да се има впредвид,че един човек,които е напр. парашутист,сьс сигурност ПОСЯГА и на тьрмька и ако не го е страх-на мрежата...както и обратното,така,че ще помоля за извинение,ако някьде бьркам-мисля да внеса за гласуване в парламента този нов вид райониране,там и без тва само глупости говорят,що да не го обсьдят и това :lol: а за ТОКА не споменавам,защото нямам достатьчно данни,но е характерен за ямбол,сливен,елхово,карнобат,бургаски район :lol: :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

гледам,че сме в застой-я да разкажа нещо интересно:пелово или искьр,както сега се нарича-значи излиза се от селото или града-не знам за което да ме извините,и се трьгва в посока р дунав-с глава и с байкал..на излизане от населеното място има един мост-преди моста се завива наляво,кара се около 1 км,минава се през една махала с подчертано ромски произход и се стига до едни сьборетини-РАЗКОШНО место-гора отсекьде ,сянка и пр..и като си отцепиш един район,просто няма как да ти досаждат-по некьв начин се стига и на другия бряг,но за сьжаление не ми е известно как-вероятно след моста..ако завиете ВДЯСНО обаче преди моста и карате пак около 700-800метра сьщо ще видите едни невероятни места,там тьпото е,че е само поляна и няма сянка,местата обаче се виждат от познавачите с просто око и само за сведение най големата ми мряна,септември миналата година, в галерията,която за сьжаление успях да снимам едва в нас е оттам-бих я пуснал,но пуста лакомия да имам вьпросната снимка,та затова я взех-сега си нося винаги апарата,но па за сметка на това рибите нещо... :lol: :lol: малко преди да се стигне моста има бая торища отдясно и нещо като стопанство -вляво кьдето можете да си накопаете конощип и огромни земни червеи ако ви се занимава и ако искате да хванете нещо-зимата не сьм ходил,но лятото там е екстра :idea: успех и сега вьпроса ми е,понеже се очертава ходене до русе на 1,2,3,4март,некой дА ме светне как стоят нещата там,има ли,нема ли и кви вьдици и стрьв да си взема,както и КЬДЕ да ида там-мерси предварително
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

В този форум има регистрирани 5226 човека.А в темата пишат десесетина човека.По този начин овеличаваме браконерите,защото колкото повече исенски рибари ходят на тези места и правят забележки бият и т.нат.толковапо малко,ще са гадовете.Напишете нещо дори и да е известен язовир винаги има нещо ново което да се научи.НЕ СЕ СЪРДЕТЕ А ПИШЕТЕ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

брееей,за два дена никой нищо не отговори-секаш,че ще ви изловим по русе рибата :shock: огорчен сьм "колеги",огорчен...ами ще ви я изловим тогава-ич няма да остане,леле как се амбицирах :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
георги н.
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 421
Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 7:00 pm
Местоположение: Ботевград

Мнение от георги н. »

Близо до село Столник ( не далеч от София ) има едно страшно готино микроязовирче . В него има много добри запаси от риба и понеже е много закътано НЕ Е АРЕНДОВАНО . Има великолепни по размер каракуди , лин , шаран , едър уклей , червеноперка , бабушка и кротушка. По дъното има места където има хвърлено арматурно желязо и затова не е мрежено в него . гьола е малък обаче в него има доста едри риби. ако някой прояви интерес ще му пусна едно ЛС.
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Мнение от AL KAPONE »

snegk написа:В този форум има регистрирани 5226 човека.А в темата пишат десесетина човека.По този начин овеличаваме браконерите,защото колкото повече исенски рибари ходят на тези места и правят забележки бият и т.нат.толковапо малко,ще са гадовете.Напишете нещо дори и да е известен язовир винаги има нещо ново което да се научи.НЕ СЕ СЪРДЕТЕ А ПИШЕТЕ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Колега snegk :idea: верно, че като пишем и други рибари ходят на тези местенца по често вероятноста рибарите да притесняват браконерите е в пъти по галяма и това е целта! ВСИЧКИ ЗНАЕМ ЧЕ С ВЪДИЦА РИБАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗЛОВИ! Затова хората които четът а не пишат....моля ДРАСКАЙТЕ по някой ред......хем ще е по интересно хем ще сме полезни и кой знае, може и да увеличим популацията на рибата ако ходим по често на риба.........Клин - Клин избива........! :D

И ОЩЕ НЕЩО...искам да кажа, съвсем скоро ще почнем да копуваме и подменяме старите захабени рибарски такъми за новия сезон и вече има един задължителен аксесоар на цени колкото една хубава въдица! (Цифров фотоапарат)....мисълта ми е всеки да снима местенцата и да ги качва в сайта, за да можем по лесно да ги откриваме като тръгнем на там..... :!:
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Вчера ходихме пет-шест човека от Пловдив заедно на разходка.Един приятел от Хасково ни заведе на едно гьолче за щуки.Както той така и местните които дайдоха да ни видят говореха за щуки от порядъка на 5,7,9 кг.Нищо не удари,но пък въпреки студеното време,си направихме страхотен излет и като си бяхме взели винце,пържоли,кюфтета и бира си спретнахме и малък банкет.Язовирчето не беше кой-знае какво,но района беше много красив.Доло под нас имаше много по-голям язовир на който незапомних името,но бил зарибен и имало Сом,Шаран и други риби.Ще ви опиша по подробно за тези места по-късно.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

Krokibg написа: и като си бяхме взели винце,пържоли,кюфтета и бира си спретнахме и малък банкет. .
абе КОЙ ви ВОЗИ :lol: как си решавате проблема :shock: при нас това е вечната разправия-почва се още от пьрвия миг,че и за след 3 дена-кой ще кара НА ВРЬЩАНЕ :lol: :lol: :lol: дайте ми сьвет по вьпроса,моля...ахааа,рзплаках се от смях докато го пиша това :lol: :lol: а относно щуката-над село ковачевци,ама не радомирско(начукапенгяс бат Гошо Димитров),ами витошкото,след ярема,има един прекрасен язовир,не знам как се нарича,а и достьпа до там е труден,но на клатушки и вьртележки излизаха щуки по кило до 3,средни каракуди и по някой и друг клен,ние там ходехме повече за купона,но не сьм бил от 2 години и дочух,че са го източвали ДО ДЬНО,дали е вярно това и има ли см да се ходи там?ценното на тоя язовир беше,че като пуснеш рачилото ,шепа захранка,броиш до 20 и вадиш по около кило и половина рибки за срьв-виолетки,каракудки,по некой сльнчак и бааах ти огромните кубинки,но това място си заслужава заради разкошния вьздух,гора,полянки,а и по некоя щука :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Мнение от AL KAPONE »

До КРОКИ! Веднъж питах ама нямаше отговор и питам Пак :?: Въпрошче : Ставали добро изложение в Пловдив обявено е вече :- ПРИРОДА, ЛОВ, РИБОЛОВ От: 21 Март 2007 До: 25 Март 2007
Ама чесно кажи, щото от Софийските изложения от послендите 3-4 само едно ставаше.........миналата година :idea:

И ако става Да пиша един ден дъждовен и да отскочим!
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Айде да отсрамя набедените за непишещи Русенци
:lol: :lol:

1. Ряхово- Буните
Доколкото разбрах това е мястото което описва колегата Ангел, като присъствие на рибари е населено.
Стига се като от Русе се кара посока с.Ряхово минава се през селото около 1-2 след дено има десен завой на 90 градуса, на него има
асфалтирана отбивка, отбивате там и карате по асфалта, като стигнете помпените станции се оглеждате за стръмна
отбивка вляво от която се слиза до Дунав, доста е стръмна и ако е валяло много може да е проблемно излизането. Черния път ще ви заведе точно до буните.
Лично аз предпочитам да ловя под последната (6-та буна) или от нея. Рибата която се лови там е всякаква, само сом май
не съм чувал да вадят от там. Лови се бяла риба, шаран, щука, распер, всякаква дребна риба.
Мястото държи страшно много риба, ходи се като е по-ниско нивото за да са открити буните. След последната буна започва затишие с нападали върбалаци до брега с дълбочина около 2-3 метра, там се ловят доста добри щуки.
Презастраховайте се с такъмите за там, доста често се ловят големи риби.

2. Пиргово- Вилната зона
До мястото се стига като се кара посока с.Пиргово от Русе. Завива се от отбивката за селото от главния път и се кара само направо до голям завой след който почва изкачване(пътя за с.Мечка) на самия завой има път, хващате него. Кара се само по пътя, подминават се вилите, пътя става коларски затревен, не става за ниска кола. След около 3-4 км по него стигате до Дунав или по точно до едно уширение на пътя на височина. Колата се оставя там, вляво от уширението има пътечка по която се стига до водата, много е стръмна и е около 200 метра.
Като слезете долу, вдясно има малък нос от камъни, на него и под него е рая на попчетата, средния размер който съм ловил там е педя.
Вляво е плитчина, на места само от пясък дълбочина 2-3 метра . Там през ноща е рая за сома, на 150-200 метра от носчето нагоре вече може да заставате, чисто е от закачки и почти няма течение. През деня кълве страшно много дребосък на всичко и риболова е труден, така че препоръчвам нощния риболов.
Има доста носене и нощем се размотават чакали по брега, няма полянки и терена е каменист, така че не е за всеки риболова там.
Не оставяйте храна далеч от вас и риба във живарник във водата че гадовете веднага я унищожават.
Други риби не съм се пробвал да ловя там и нямам наблюдения за тях, при висока вода веднага след края на пътечката се лови всякаква дребна риба на плувка.
Така описаното място е за ниска вода на Дунав, при висока просто го няма.
Рибарското присъствие е почти нулево.

3. Яз. Искър- от Ихтиман
Това място го открих съвсем случайно. От Ихтиман карате посока Самоков, подминавате отбивките за Будното око и там бараки и барчета до пътя малко след тях има някакъв строеж на военните(не знам със сигурност дали е техен), точно там търсите място за спиране . Малко е проблемно, не дават да се спира пред сградата а там е единственото уширение на пътя. Оставяте колата и слизате надолу към водата.
Долу са две малки и доста дълбики заливчета, с няколко паднали бора ловил съм там платика, каракуда, бабушка и костур все едри екземпляри
Няма толкова хора като на другите места, даже мога да кажа че повече от 5-6 човека не съм виждал там. Рибата там не е толкова наплашена и
не иска чак такива мурафети като на другите места


Ще има още, но по нататък
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Мнение от AL KAPONE »

8)
Последно промяна от AL KAPONE на Нед Юни 01, 2008 7:38 pm, променено общо 1 път.
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

ЗАЕБИИИ,една година да не ида някьде и преебат всичко..е кво сега-то останаха само тьпи места за риболов по тоя язовир...всичко перспективно оградиха.аз даже и не стьпвах там освен на вододайната зона,защото е по спокойно(е имам 1 акт и няколко предупреждения :wink: ама си струваше),ама там па кви огради,кви конни бази и вьорьжени селяни-ум ти зайде :shock: а уж имаме закони и един от тях гласи,че без значение нивото,1метьр от прилежащия кьм водата на дьржавни водоеми(разбирай ч море,реките и всички големи язовири,и малките,които не са частни или общински) е ДЬРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ
на това место дето ивака казва има и кленове,които са баби и дядовци на всички кленове в язовира,както и доста бяла риба,а по нататьк кьдето почва резервата сьм чувал и за линове с внуш размери,ама кое не сьм видял не мога да твьрдя(за лина)само като идея за спиране,мога да посоча-след будното око и след последния ресторант,дето се пада на един мнооого ляв завои няма мантинела и има малка полянка за не повече от(зависи как спират,некои) 3-4 коли,но па от друга страна почти никога няма сряли там-после цепиш надолу по една доста опасна пьтека додолу и си готов.точно под колите сьщо са готини места,скално песьчливи главно за костур и сулка-платиката дето викаш е надясно,ама знае ли се..ааа,сьщо така има и огромен уклей.аз там ходя главно с лодка и не ме питай как се завличам додолу :lol: обикновено на 2 курса,ама па не е и толко чанч чак.наслука.неколко чифта гуми сьм изтьркал по тегела младост-искьр,ако някой нещо го интересува-да пита :idea:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”