ЧУДНО МЕСТЕНЦЕ 2

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Мнение от AL KAPONE »

5кила написа:mi az ти писах тел на ЛС,ако е толко важно...мноо ме заинтригува...а понеже форума е за местенце мога да кажа,че на струма,село железница,под или над моста е чудно метенце,хем и че НАД моста понеже дьлбочината е над 4 метра,мноо мноо не го косят с големите тройки и има скобари по 2 кила!!!
НЯМАМ НИЩО НА ЛИЧНО БЕ ЧОВЕЧЕ........! ДА ИЗЧАКАМЕ ДО ПОНЕДЕЛНИК ПАК ЩЕ СЕ ЧУЕМ! ПУСНИ ПАК ТЕЛ. И МЕСТЕНЦАТА ГИ ПИШИ КОТО НОМЕР 3, 4, 5 ДА ВИДИМ КОЛКО ЩЕ СЕ ВКЛЮЧАТ! АЙДЕ СЪС ЗДРАВЕ! :smt028
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Хаиде сега и аз да кажа първото от моите местенца,където задължително минавам да проверя как са,защото там никога не съм заварвал повече от един ,максимум двама човека.Аз както съм запален по Сома,така съм запален и по шарана.Ловя го най много и с голямо удоволствие на перо,по простата причина че за това нещо се иска търпение и поне малко от малко и разбиране.Първото нещо което правя когато отивам за шаран по Марица,е да се запася в зависимост от сезона със определената стръв която рибата би пожелала да вземе през този сезон.За зимния сезон,задължително се снабдявам със дървояд /гасеница,което се храни със дърво и става на големина колкото малкото пръстче на бебе и по някога и по голама/това е стръвта която е многоефикасна през този период,януари,февруари,март.Взимам задължително от бялата франзела и то задължително прясно доставена във хлебарницата,дори и топла,и отпрашвам на някое от местенцата където знам че хора там можеш да срещнеш само инцидентно.Рибата е спокоина и не се страхува много от шумове,защото рядко ги слуша и дори в началото да се отдръпне,то след като се стои тихо,тя се връща.Моите любими места за този вид риболов са няколко,и в зависимост от това дали имам време или нямам,ходя на по-близките или по-далечните от тях.Това место което ще опиша,е доста уединено и се слиза пеша и може би затова и не е често посещавано от колеги защото повечето ги е страх да си оставят колите без надзор,или искат те да са им под ръка,защото и в това си има предимства.Итака,това място е под село Преславец.Като се влиза в Харманли,там от ляво има една отбивка която води към Симеоновград.Първото или второто село е Преславец.Влиза се във селото и там през уличките се слиза на доло към Марица,но понеже няма от къде да се пресече линията на влака,или аз поне незмам,си оставям колата до една стара спирка до линията където има краварник и хората я използуват за да живеят там.Доло,под линията има един бент, до който се стига пеша и с въдиците на рамо.Лови се и от горната страна и от далната.Местенцата са много китни,тихи и спокойни и почти никога не съм заварвал там хора.Убеден съм че ходят,но няма този наплив от колеги,както е по повечето лесно достъпни с автомобил места.Сядам си там на някое от дълбоките места,изваждам си такъма и си го правя на място.Винаги когато съм ходил там,почти никога не съм се връщал без хваната риба.Преди години,извадих от там 7,5 кг Маришки див шаран,който беше своево рода мой личен рекорд с перо на Марица.Утре ще кажа и за едно друго място на което ходя много редовно,но там ходят повече хора и не е толкова закътано.Но това ну му пречи да ми е любимо и харесвано от мен място за риболов.На гореспоменатото място под линията за която обясних,имам извадени 11 бр шарани и 4,5 бр сом от 4-6кг.Харесвам ги и когато имам време,защото са далече от Пловдив,редовно ги посещавам или по-точно казано,набелязвам си ден,и дали е зима или лято,витаги ходя само заради спокойствието.Изкам да добавя че от другата страна на марица срещу тези места си ходят хора от харманли и то редовно,и можеби понеже от другия край има повече движение,рибата се дърпа отсам и е по спокоина и дашна.Хайде със здраве.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Мнение от AL KAPONE »

8)
Последно промяна от AL KAPONE на Нед Юни 01, 2008 7:36 pm, променено общо 1 път.
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

като стана вьпрос за марица-и на мен ми е любима,вьпреки,че не ми е много близо а и не знам много места,но тук искам да се спра на с маноле.значи -от влива на стряма,до бента на маноле(а и след бента) има множество разкошни места с различни дьлбочини и ландшафт,които бькат от различни риби,а най предпочитаното от мен е между храстите преди самия бент.предимството е,че като отцепим района 2-3човека няма как да ти се качат на главата и да те дразнят,защото все пак там е доста посещавано място,колата ти е буквално до гьза и главното-има бая риби,вьпреки парашутите.та,така-практикувам,както на леко,така и на тежко и с фидер(изкл удачен вариант :!: )за лекото:не е нужно да се замята навьтре,защото дьлбочината е пред самия бряг и е от порядька на 4-5метра,като аз даже си нося по кьсото(петица)болонезе,че шестицата даже ми пречи на работата :lol: такьма е вьзможно най чувствителен-аз напр слагам плувка не повече от грам,но не се престаравам с тьнки влакна,после ще обясня защо...та тук,момента е в ЗАХРАНВАНЕТО...сигурно хвьрлям по полвин кило цветни червей на излет :lol: +другата захранка,след което ако не е некьв прокьлнаткарьшки ден се почва СЕЧ на маришка мряна,морунаш,по некой и друг клен и каракуда и когато се завьрти-скобар с най различни размери-главно дребни,но и средни и по некоя тупалка от време на време.а не се престаравам с тьнки влакна,защото откак един ден имах 4 уудара с кьсане и изправена кука много се позамислих :lol: в галерията си имам снимки на шарани баш оттам.за две години аз и мои приятели с които сьм бил имаме извадени 15 шарана(като се има впредвид рядкото посешение) и една дьнна вьдица ФИРА :lol: :lol: влакното ми е 0.18 0.20-без повод,стрьв-главно бел червей и царевица.интерсно е ,че местните,хм,колеги не практикуват плувкаджииството като приоритет,а повече се мята на ДЬНО:аз правя така:все едно сьм на дунава-долна тежест 80-100-120гр,повод е една кука(около 40см),като куката е на нивото на тежестта или няколко см по надолу.стрьв-ЗЕМЕН чевей,царевица,попово прасе.прьчката изправена високо-почти на 90градуса спрямо земята.Фидер:плетено влакно 0.14 и повод около 30-40см,0.22 0.25(че сьм стреснат дейба :lol: )като в захранката за фид задьлжително има бял червей,може и умрел.стрьв-бял и царевица и жито.прьчката почти водоравно,леко нагоре и настрани,почти успоредно на реката.ми това е горе долу,местото е жестоко и красиво,риба бая има секаква и МИ ПИСНА ДА ГОРЯ БОКЛУЦИ И БУТИЛКИ И СЕКВА МРЬСОТИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!наслука.
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

п.с. пропуснах да спомена ТРОХАТА,както и че МНООООГО постничко от кьм участие на хора ми се види форумчето,както си и знаех предварително :butthead: :smt071
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Здраейте колеги.За този язовир вече писах веднъж в друга тема,щесе повторя,но малко по подробно.Това е язовир ахелой,независимо от името той не е близо до село Ахелой.До него се стига през Дъбник и през Габерово,в картата на България ги има отам всеки може да види в за висимост от къде идва.Лошото е че при кално време неможе да се ходи с кола.Природата е красива и запазена понеже няма асвалтов път.След като отидите в едно от тези села питате местните те ще ви кажат пътя.Относно язовира държи доста модели риба,и те са:шаран доста големи,кефал също добри размери,сом 3-4 кл.поголям несъм хващал,щука,но слабо и обичайните каракуди,червеноперки и др.дриболии.Това е единственото място с много риба в нашия край понеже прикратиха преждевременно договора на арендатора незнайно по кава причина.Това е за сега надявамсе да съм бил полезен за хората които идват на морето а и не само те.УСПЕХ :lol: :lol:
zlak
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от zlak »

Здрасти snegk,
Яз. Ахелой ми беше любимия преди да го вземат под аренда. Чувал бях че има сом , но за щука не знаех. От арендаторите ли е пусната ?
А големите кефали май са само добър спомен.
Я сподели накратко на кои места си ловил сомовете , пък като дойдеш ще пораздуем повече.
Поздрави !
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Здрасти ZLAK,аз минавам пре каблешково него споменах зада не объркам хората понеже от там е по далече и по объркано.Кефала отново са завъди,за щуката незнам кой е пуснал но видях в мрежите на арендаторите те все още ги пускат въпреки че им прекратиха договора.Такава може да им е уговорката,незнам.
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

хем :lol: :lol: :lol: :lol: се спуках от смех на НАЧИНА по който се е разчуло за щуката,хем :evil: :evil: :evil:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Под и над Манолето продължавам да ходя въпреки навалицата.А ти приятелю 5кила явно си същия шапшал като мен,и виждам че наистина знаеш местото много добре.Ако решиш да идваш насам се обаждай.Там наистина е разкошно и държи много риба,въпреки бракониерските набези напоследък.Също така виждам че доста хора не се включват а само четат но да са живи и здрави,ние да си го караме така и да ни е приятно да общуваме пък другите нека си четат. :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

ше се скьсам от яд-писах един час за пясьчник,забравих да го сейвна и се(ВИ) преебах :smt021 мерси колега за поканата,ще го имам впредвид,аз по софия освен да пиеме,за друго няма кво да те каня :lol: а и да не се чуем,ако видиш ПУШЕК от боклук,значи сьм на вира :lol: :lol: а относно АНДРЕШКОВСКОТО отношение на сьотношението видяна/написано/брой на участниците...нали не си очаквал друго? :idea:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Ама много си прав,но давай да продължаваме така и това е.Ангата123 и той ще се включи като се появи след ден-два.Следобад ходих на Маноле,но под бента.Един час се боричкахме с един изгнил дънер за да си набавим дървояд.Тамън обаче отидохме на местата и ги гледаме че бяха перфектни за чакане и водата ниска и още с изваждането на въдиците,като задуха един вятър със 100км/ч,направо ни издуха мозъците и след 40 минути болба с вятъра избягахме с бързината на стадо диви прасета.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

за пясьчник ви бях написал нещо мноо изчерпателно и интересно,но както казах не го сеивнах и не можах да го пратя-тия дни като имам време ще повторя..както и за искьр и за река дунав и река струма-след което СПИРАМ!!!както казах андрешковците искам да поразредят и да вида некво мнение и описание :!: аман от тая тьпотия-на едно мое мнение две искам да видя :lol: :lol: :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

950-видяна,49 отговора от които 35 сигурно са на на мен,крок и ангел-сьветвам и барутчията малко да ги понапсува,че да се стреснат,хм,СЬФОРУМЦИТЕ :roll:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

а в софия мога да ви поканя,да идеме на панчарево,да вземеме едно шише ракия и да ходим да ФЬРЛЯМЕ КАМЬНИ от некой мост..инак езерото си е супер,само дето грбния канал в пловдив ги превьзхожда :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”