Къде около Велинград?

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Къде около Велинград?

Мнение от Риболовец Гб »

Христос воскресе колеги,

Предстои ми 10 дневен престой във Велинград. Обръщам се с молба за помощ към колеги от региона или такива, които са били там и знаят места за риболов. Предвид на действащата в момента забрана предполагам, че ще е на платено, освен ако няма някой разрешен свободен водоем. Поне аз не видях такъв в заповедта на министъра за тазгодишната забрана и за това търся помощ тук.
Предварително благодаря на всички отзовали се.

Поздрави и наслука!
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Аватар
icho_87
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 1:10 pm
Местоположение: Гоце Делчев, Стара Загора

Re: Къде около Велинград?

Мнение от icho_87 »

Здравей, колега.
И аз не съм много наясно дали изобщо има разрешен обект по време на забраната, но има едно язовирче около 1км югоизточно от града. Местните му вика "Микрото", но по принцип се казва яз. Мътница. Аз последно съм бил преди 4-5 години и тогава беше платено (2лв. на пръчка). Има основно червеноперка и костур. Там развъждат толстолоб и шаран, така че най-вероятно ще има и по-едри риби на свобода, освен в садките.
Що годе адекватно инфо можеш да получиш в магазина на ъгъла на ул. Искра и ул. Иван Масларов.
Ако греша в нещо, моля някой от местните да ме поправи.
Наслука :)
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Къде около Велинград?

Мнение от Риболовец Гб »

Благодаря колега за инфото, задължително ще попитам в магазина, а като се върна ще пиша какво е станало.

Поздрави!
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Аватар
gabroveca2604
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:49 pm
Местоположение: BG - Велинград

Re: Къде около Велинград?

Мнение от gabroveca2604 »

Така нареченото "Микро" - яз. Мътница в момента е с неясна собственост, и риболова въобще не е ясен. Преди седмици се чуха слухове за каракуда. Може да се пробваш, садки няма отдавна, зарибяване хич, пътя 4-5км. е мноого лош. По добър вариант е в с.Дорково - има отделно пъстърва, отделно каракуда и шаран. Миналата година беше 2лв. на човек/пръчка, но не винаги пускат при пъстървата. Аз ще ходя тази събота или неделя и мога да пусна тогава прясно инфо. Виж чичко Гугъл за вилно или екоселище Руминика, това го изградиха точна при тези рибарници.
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Къде около Велинград?

Мнение от Риболовец Гб »

Благодаря колега, всъщност и аз за сега съм във Велинград от тази събота /26.04/, но ще се радвам да споделиш някаква актуална информация. А относно вилното селище ще проверя още сега в нета.

Наслука!
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Аватар
gabroveca2604
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:49 pm
Местоположение: BG - Велинград

Re: Къде около Велинград?

Мнение от gabroveca2604 »

gabroveca2604 написа: Аз ще ходя тази събота или неделя и мога да пусна тогава прясно инфо. ...
Да уточня само - в събота имам ангажимент, така, че отивам там в неделя от сутринта до около ранен следобед, така че инфо ще пусна привечер. По ранна и точна информация можеш да получиш по телефона от Екоселището.
Аватар
gabroveca2604
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:49 pm
Местоположение: BG - Велинград

Re: Къде около Велинград?

Мнение от gabroveca2604 »

Здравей! Знам, че очакваш инфо, ето го: Днес бях там, водоема се състои от три мокри площи, най десния само за Балканка 12лв,/кг ; в средния шаран(видях го), Щука(не я видях), каракуда, която беше много слабоактивна и пъстърва. Аз ударих една хубавица около 800гр., докато придърпвах/обирах кордата със плувката. Собственика каза, че в третия водоем е пълно с каракуда и шаран, пробвал е вчера, но каракудата не е взимала. На блесна във водоема със пъстървата(най- в дясно) имаш шанс, както и в средния, където е на 10лв./кг. Каракудата трябва да се пуска за храна на щуката. Моята равносметка е 10лв. за двама човека + една пъсрърва 800гр. При запитване за таксата - 5лв. на човек + улова. Печелбарство, според мен. Това е ситуацията, преценявай.
dirty
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 12:50 pm

Re: Къде около Велинград?

Мнение от dirty »

Здравейте има ли прясно инфо за тези рибарници във комплекс Руминика.Мисля да отида за два дни малко да релаксирам и да половя риба.Всякакво инфо за риболова там ще ми е от полза за да се подготвя , само шаран и каракуда.Не се интересувам от пъстървата.Благодаря предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”