Това си е живо бракониерство !!!

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Това си е живо бракониерство !!!

Мнение от SuperMario45 »

Колкото и да се пише и да се цитират закони, морални норми и т.н. той като си е "закърмен" с бракониерството с него и ще си умре. Това не го е видял от комшията Гошо или малкото ромче Иванчо, това му е показано от баща му или дядо му с думите - виж ся Асенчо, колко риба се лови с мрежи, с 20 тройки и т.н. ... За да се спре с "промишления" риболов по реки и язовири е нужно закона да стане още по-суров или да се вземе пример от развитите страни. Водоемите се присъединяват или стават клубове и резултата ще е друг , защото никой от тези които ще държат дадения водоем няма да е съгласен да му се взима от хляба. Затова съм много по-съгласен да дам 100 паунда за билет в UK, но ще знам че като отида най-малкото ще има риба, в повечето случай ти се предоставя и място и ред други привилегии... А не като тук - за 25лв и настава воина... В другите страни кефа цена няма, в нашата - нервите...
IVP.
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 6:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Това си е живо бракониерство !!!

Мнение от IVP. »

Ей,ако от този форум се направи представителна извадка,рибарите в Бг ще станем еталон за цял свят.Излиза,че всички които хващат пускат,а някой и без да хващат пак пускат,а други само пускат ли пускат....глупости.Мисля ,че повечето тук сме редовни риболовци-в смисъл с билети, и всички знаем закона ,и на 100% съм сигурен,че никой не е посочил уловената риба и т.н. на определеното място в билета,с дата и т.н. и т.н.И тия дето са хванали 200 кг. четерима човека са същите бракониери ,като тия от статията......в живарника имаш право на 3 кг. или иска да каже ,че са я теглили около 70 пъти?!?!?!Много обичаме да се изтъкваме и да омаловажаваме това което правят другите.Ние не се уважаваме един друг,просто е неуместно да говорим за любов към природата...
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Това си е живо бракониерство !!!

Мнение от аксел »

Виж сега колега.Не знам от околко години ходиш за риба,но аз го правя вече от около 40 и мога да кажа,че напоследък макар и бавно има положителна промяна в мисленето и действията на риболовците.На много места риболовците отделят от собствените си средства за зарибяване,вече не те гледат,като малоумен,когато пуснеш уловената риба обратно на свобода.Основна заслуга за правилното възпитание в тази насока според мене имат форумите.
валатът не най-лошото нещо на света
IVP.
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 6:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Това си е живо бракониерство !!!

Мнение от IVP. »

аксел написа:Виж сега колега.Не знам от околко години ходиш за риба,но аз го правя вече от около 40 и мога да кажа,че напоследък макар и бавно има положителна промяна в мисленето и действията на риболовците.На много места риболовците отделят от собствените си средства за зарибяване,вече не те гледат,като малоумен,когато пуснеш уловената риба обратно на свобода.Основна заслуга за правилното възпитание в тази насока според мене имат форумите.
Ееех,как ми си ще да кажа от миналата година ,ама сме долу горе набори. :drinkers: За самоинициативата за зарибяване и отделените средства съм съгласен,ама за форумите категорично несъм!
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Това си е живо бракониерство !!!

Мнение от pacho69 »

refab написа:
pacho69 написа:На туй аз му викам МАЙСТОРЛЪК, 42 кила риба хванати с въдица в река, е всичко друго, но не и бракониерство..

Ех,много проклети, прокълнати хора има в тази страна!...Ето този pacho69 най-вероятно е общо взето нормален(?) човек, но дяволът ли го подбутва да прави такива изказвания в тази тема, що ли? Странен свят - никога няма да одобря такива ........... (изтрито поради автоцензура) като pacho69! :x
Колега, изказването ми е точно и ясно - МАЙСТОРЛЪК, хвани и ти не 42 ами 4,2 кила на плувка на река, направи си репортаж и се радвай на овации 8) , друг е въпроса колко са раздали, дали въобще са раздали или са я прибрали - разни хора, разни идеали. Днес се връщам от Копринка вчера колеги от Пловдив наскубаха маломерни щуки и всички отидоха в "тигана" - на въпрос не ги ли е малко срам - отговора беше "Абе щуката мори популацията на мирните риби, той забалежка ще прави". На въпроса Що ли - ще ти отговоря просто - щото да хванеш 2-3 риби е шанс, 1-2 кила късмет - другото мой човек е МАЙСТОРЛЪК.
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Това си е живо бракониерство !!!

Мнение от bogno »

Хайде и аз да питам.Ако имаш и най дългия живарник а след риболова разхвърляш 50кг.риба по земята за снимка(или я натъпчеш в кофи)колко от нея после дава фира?А иначе с форум и без него човека или уважава природата или я има за бащиния.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Това си е живо бракониерство !!!

Мнение от сирака »

IVP. написа:Ей,ако от този форум се направи представителна извадка,рибарите в Бг ще станем еталон за цял свят.Излиза,че всички които хващат пускат,а някой и без да хващат пак пускат,а други само пускат ли пускат....глупости.Мисля ,че повечето тук сме редовни риболовци-в смисъл с билети, и всички знаем закона ,и на 100% съм сигурен,че никой не е посочил уловената риба и т.н. на определеното място в билета,с дата и т.н. и т.н.И тия дето са хванали 200 кг. четерима човека са същите бракониери ,като тия от статията......в живарника имаш право на 3 кг. или иска да каже ,че са я теглили около 70 пъти?!?!?!Много обичаме да се изтъкваме и да омаловажаваме това което правят другите.Ние не се уважаваме един друг,просто е неуместно да говорим за любов към природата...
Не ме познаваш и не знаеш какво правя за природата...!
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”