Забрана 2015!!!

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Забрана 2015!!!

Мнение от vobler4o »

Риболовът на щука е забранен от неделя, 15 февруари. Тогава по закон влиза в сила периодът, в който хищникът не бива да бъде ловен, тъй като хвърля хайвер. Ембаргото пада на 30 април.
Припомняме, че преди няколко години законът диференцира забраните за улов на някои видове риба. В момента например не може да се лови липан до 31 март, ако въобще има останали някакви бройки от този вид в България. От 1 март до 30 април има забрана за улов на распер. На 15 март влиза в сила ембаргото за лов на бяла риба, което продължава до 15 май. За всички останали риби без пъстървата, ако няма допълнително нареждане, забраната влиза в сила от 15 април и продължава до края на май.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от Limanov »

Интересно като отида за риба откъде знам какво ще хвана? Примерно отивам хвърлям на жива рибка за бяла а се хваща щука ... нарушител ли съм? :)
finder357
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 9:01 pm

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от finder357 »

Limanov написа:Интересно като отида за риба откъде знам какво ще хвана? Примерно отивам хвърлям на жива рибка за бяла а се хваща щука? Нарушител ли съм :)
Е , лек прочит на Закона и ... отговора си е там... :wink:
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Limanov написа:Интересно като отида за риба откъде знам какво ще хвана? Примерно отивам хвърлям на жива рибка за бяла а се хваща щука ... нарушител ли съм? :)
Ако я откачиш внимателно и я върнеш незабавно във водата не си нарушител разбира се,но ако я задържиш по какъвто и да е повод - да,вече си нарушител!
Изображение
Изображение
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от Limanov »

Вуйчо-Ваньо написа:
Limanov написа:Интересно като отида за риба откъде знам какво ще хвана? Примерно отивам хвърлям на жива рибка за бяла а се хваща щука ... нарушител ли съм? :)
Ако я откачиш внимателно и я върнеш незабавно във водата не си нарушител разбира се,но ако я задържиш по какъвто и да е повод - да,вече си нарушител!
Риба не задържам освен като ловя на морето, мерси за информацията сега ми стана ясно :)
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от hristoogi »

Другият вариант е, като просто през забранителният и период ...../ не залагаш на жива рибка / .Едва ли ще ти вземе на два бели .Може по скоро някой костур .
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от indzaghi »

Така трябва да бъде!Говоря за закона.Още като обявиха за отделните забрани за различните риби имаше някаква полемика,както и сега.Значи нещо не е добре измислено.Аз не съм против тия забрани,но както казва колегата по-горе,ако хвърляш за бяла,а хванеш щука я пускаш.Пускаш я аз и ти,а колко не я пускат,особено като не се мерне никаква ИАРА.Това диференциране на забраните може и да е добро,но не е ефективно според мен.Може би трябва да има една обща забрана,започваща по-рано,примерно от 1-ви март.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от Д.Граховски »

indzaghi написа:Така трябва да бъде!Говоря за закона.Още като обявиха за отделните забрани за различните риби имаше някаква полемика,както и сега.Значи нещо не е добре измислено.Аз не съм против тия забрани,но както казва колегата по-горе,ако хвърляш за бяла,а хванеш щука я пускаш.Пускаш я аз и ти,а колко не я пускат,особено като не се мерне никаква ИАРА.Това диференциране на забраните може и да е добро,но не е ефективно според мен.Може би трябва да има една обща забрана,започваща по-рано,примерно от 1-ви март.
Или направо с пъстървата като забраняват до края на май, щото некой може да фърля за каракуда па да закачи пъстърва и да я прибере или да вика аз съм за кефали. Забраната е ефективна, от както почнаха да забраняват щуката имам наблюдения за ръст в популацията на няколко места където беше почти унищожена. А и защо да се въвежда забрана когато в повечето случаи щуката вече е хвърлила хайвер или голяма част от щуките ?
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от indzaghi »

Д.Граховски написа:
indzaghi написа:Така трябва да бъде!Говоря за закона.Още като обявиха за отделните забрани за различните риби имаше някаква полемика,както и сега.Значи нещо не е добре измислено.Аз не съм против тия забрани,но както казва колегата по-горе,ако хвърляш за бяла,а хванеш щука я пускаш.Пускаш я аз и ти,а колко не я пускат,особено като не се мерне никаква ИАРА.Това диференциране на забраните може и да е добро,но не е ефективно според мен.Може би трябва да има една обща забрана,започваща по-рано,примерно от 1-ви март.
Или направо с пъстървата като забраняват до края на май, щото некой може да фърля за каракуда па да закачи пъстърва и да я прибере или да вика аз съм за кефали. Забраната е ефективна, от както почнаха да забраняват щуката имам наблюдения за ръст в популацията на няколко места където беше почти унищожена. А и защо да се въвежда забрана когато в повечето случаи щуката вече е хвърлила хайвер или голяма част от щуките ?
Ти си напълно прав-не някой,а почти всички ще кажат,че хвърлят за кефал.Само не разбрах-да има или да няма забрана за щуката?
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от Д.Граховски »

Има, от утре до 30-ти април включително. На 1-ви май откриваме щуколова
Последно промяна от Д.Граховски на Съб Фев 14, 2015 1:46 pm, променено общо 1 път.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
maria88999
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 1:49 pm

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от maria88999 »

Само не разбрах вратички ли търсим, или ...................
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от Д.Граховски »

maria88999 написа:Само не разбрах вратички ли търсим, или ...................
Вратички има колко искаш, съзнание няма. Само тия дето търсят вратички да не са около мен на гьола, че влача един винкел с мене.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
maria88999
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 1:49 pm

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от maria88999 »

Д.Граховски написа:
maria88999 написа:Само не разбрах вратички ли търсим, или ...................
Вратички има колко искаш, съзнание няма. Само тия дето търсят вратички да не са около мен на гьола, че влача един винкел с мене.[/q Врата в полето всеки може да я намери, но не е това начина и не сме ние хората които, трябва да се чувстват оговорни за това.Има институция на която ние плащаме.А за това че тя не върши нищо за опазването на редовните РИБОЛОВЦИ:не рибари:сме си виновни сами.Малко дете ако не зариве не яде :P :P :P
Перко
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мдааммм......

Мнение от Перко »

vobler4o написа:Риболовът на щука е забранен от неделя, 15 февруари. Тогава по закон влиза в сила периодът, в който хищникът не бива да бъде ловен, тъй като хвърля хайвер. Ембаргото пада на 30 април.
Припомняме, че преди няколко години законът диференцира забраните за улов на някои видове риба. В момента например не може да се лови липан до 31 март, ако въобще има останали някакви бройки от този вид в България. От 1 март до 30 април има забрана за улов на распер. На 15 март влиза в сила ембаргото за лов на бяла риба, което продължава до 15 май. За всички останали риби без пъстървата, ако няма допълнително нареждане, забраната влиза в сила от 15 април и продължава до края на май.

Само дето тая "информация" е от един наш сайт..............а в ИАРА няма нищо написано по въпроса!
Или и те ще научат от нас :lol:
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Забрана 2015!!!

Мнение от Диканаров »

А някой има ли заповедта за разрешените водоеми по области през забранения период?
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”