Ако може някой да ми помогне.. :/

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

24/7
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 2:19 pm

Re: Ако може някой да ми помогне.. :/

Мнение от 24/7 »

ВАЛЬО написа:Колега,вероятно е изпуснало лепилото,корка от долната страна върти ли се?Можеш ли да развиеш тапата от долната страна преди корка?Ако може развиваш тапата ,вадиш корка после макародържача,мажеш с нещо от рода на епоксидни лепила и по обратния ред сглобяваш.
Ако не се отвива ще трябва да я режеш(тапата )преди корка и пак така,ако е залепена само за корка добре ,ако не режеш цялата въдица,но ще я скъсиш с 5-7см което едва ли е голям проблем.Друг начин не виждам.
Най добре ако има майстор където живееш я занеси ,ако не пробвай както ти казах,но пак има опасност корка от долу да е залепен добре и тогава става сложна трябва да го режеш сменяваш и т.н.

Има и друг начин изключително грозен и талибански ,пробиваш в долния край на макародържача дупка от край до край примерно 3мм,застопоряваш с болтче и гайка и си готов.

Всичко зависи колко сантиментален ти е пръта и какви пари е,ти си решаваш.

Не става, не е само тапа.. това сребристото до половината е тапа, а по-горе е някакъв (може би алуминиев) пръстен или нещо като пръстен (цилиндрично е) и е залепено.. Тоест ако го отрежа няма връщане на тапата.. :/
24/7
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 2:19 pm

Re: Ако може някой да ми помогне.. :/

Мнение от 24/7 »

Pe6o_Tikvata написа:Колега аз имах подобен проблем и го реших като увих левклопласт който почва от корка и стига до макарата по съшия начин и от долната страна , левкопласта държи макородържача да не се върти , вече две години ми е така въдицата и няма проблеми за съжаление пръта го дадох на брат ми и не мога да го снимам да го видиш как изглежда

Това и аз съм го мислил, но ще го използвам в краен случай :) Все пак благодаря :))
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Ако може някой да ми помогне.. :/

Мнение от Димитър Чаушев »

24/7 написа:
gergi762 написа:Скокни по-добре до някой по-голям риболовен магазин,да го погледнат там.Не лепи повече нищо,че се натрупва лепило и ще стане по-зле.
Добре утре ще отида.. Но какво да кажа..
Кажи какъв ти е проблема но, вземи и пръчката :wink:
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Ако може някой да ми помогне.. :/

Мнение от antivik »

Изображение
Пробва ли тази, заградената втулка дали се върти на резбата? Ако се върти, развърташ, навиваш нещо за подложка и затягаш, можеш за сигурност да шибнеш и някакво лепило.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
ПламенМ
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 4:57 pm
Местоположение: Сливен

Re: Ако може някой да ми помогне.. :/

Мнение от ПламенМ »

Ако разполагаш с пистолет за горещ въздух, може да загрееш внимателно тапата-загряваш и пробваш/ с ръкавица или парцал/ да я разлепиш и извадиш.Повечето лепила при загрявани умекват.След тапата, вадиш корка и макародържача.На бланката отбелязваш двата плътни участъка на макародържача и тука идва туткавата част-нанизваш държача докато през елепсовидните отвори се покаже маркера на долната част на държача, мажеш през тях по маркера на пръта лепило-то е за долната,от към корка, част, след което мажеш лепило и по маркера за горната част на държача.Нанизваш макародържача върху лепилото, изравняваш с водачите и...чакаш да изсъхне.След това залепваш корк и тапата на местата им и си готов! :)
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ако може някой да ми помогне.. :/

Мнение от kostadin11 »

24/7, попълни си профила от кой град си. Досега да се беше видял на по бира с опитен колега. Най-малкото щяха да те насочат към добър магазин на колеги, които да ти решат проблема.
Успех.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Ако може някой да ми помогне.. :/

Мнение от boki speca »

Колега питай този който ти я подарил/най-вероятно дама/ от къде я е взела , отиваш в магазина и рекламация . Ако откажат бой с пръчката по главата и жалбичка до защита на потребителите.Заради малоумни и некомпетентни търговци, и тарикати се превръщате в майстори по всичко.
Не забравяите че живеем в държавата Абсурдистан.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
24/7
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 2:19 pm

Re: Ако може някой да ми помогне.. :/

Мнение от 24/7 »

boki speca написа:Колега питай този който ти я подарил/най-вероятно дама/ от къде я е взела , отиваш в магазина и рекламация . Ако откажат бой с пръчката по главата и жалбичка до защита на потребителите.Заради малоумни и некомпетентни търговци, и тарикати се превръщате в майстори по всичко.
Не забравяите че живеем в държавата Абсурдистан.

Подарък е от мой роднина (мъж), но е в Германия така, че и да питам няма файда :Д
24/7
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 2:19 pm

Re: Ако може някой да ми помогне.. :/

Мнение от 24/7 »

kostadin11 написа:24/7, попълни си профила от кой град си. Досега да се беше видял на по бира с опитен колега. Най-малкото щяха да те насочат към добър магазин на колеги, които да ти решат проблема.
Успех.

От Пловдив съм, но съм на 13 и не вярвам нашите да ме пуснат на по бира с непознат..
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ако може някой да ми помогне.. :/

Мнение от G.Petkov »

24/7 написа:...От Пловдив съм, но съм на 13 и не вярвам нашите да ме пуснат на по бира с непознат..

:lol: Доообре !


Някъде по-горе те посъветваха да отидеш в магазин за риболовни принадлежности и там ще ти решат проблема !
Има колеги от Пловдив - ще помогнат!

Няма защо да пиеш бира :wink: ,
Но може да оставиш 1 -2 лева на майстора - те могат и пият :D !
Ако нямаш - казваш си откровено и каквото стане !
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”