Удачно ли е ползването на протеинови топчета на яз. Овчарица

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

demon777
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 9:54 pm

Удачно ли е ползването на протеинови топчета на яз. Овчарица

Мнение от demon777 »

Здравейте. Има ли смисъл да се ползват протеинови топчета на яз. Овчарица?
Там водата е по-топла целогодишно за разлика от останалите язовири и при по висока температура топчетата се разтварят прекалено бързо и притеснението ми е че до 5-10 мин монтажът ще остане само гола кука.

Има топчета които се разтварят по-бавно или въобще не се разтварят даже и в топла вода, съответно се дипват в аромати.

Някой ползвал ли е с успех протеинови топчета за улов на шаран на косъм на този язовир?
Ако да от кои марки сте най доволни и какви дипове прилагате към тях?
На куката бавно разтворими ли закачате или не разтворими топчета?

Мисля да пробвам със монтаж на протеиново топче на косъм и с pva лента да захранвам с комбинация от бързо и по- бавно разтворими топчета.

На Овчарица шараните като че ли са научени да взимат предимно на дипната царевица.
Аватар
mundzi
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Дек 16, 2013 6:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Удачно ли е ползването на протеинови топчета на яз. Овча

Мнение от mundzi »

Здравей колега,знам,че се ебаваш ама за незапознатите да не стават недоразумения:на толото водата не кипи от жега :),най-важното е да имащ чадър или тента,да имащ лодка с която да разпънещ вечерта.че рибата не е научена на близко,а през деня трудна работа с лодката :) и да избегнещ каналните сомчета което с топчета поне по мое мнение нестава.Поздрави и само големи!И наи-важното трябва да си подготвен за акт от иара щото ловищ през забраната,а 15те кинта здраве им кажи.
demon777
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 9:54 pm

Re: Удачно ли е ползването на протеинови топчета на яз. Овча

Мнение от demon777 »

Ти пък... не се ебавам :) темата е напълно сериозна.
Да сега наистина водата не кипи от жега даже си е студена те и турбините са спрени.. Но както каза сега е забранено говорим за периода след юни месец когато наистина си е доста топла водата пробвал съм да да видя за колко време се разтварят топчетата ами за около 15-тина мин.


Запалих се по риболова от скоро, някъде от преди 2 години, кат активно ходя от миналото лято тогава си купихи двете въдици. И двете са с монтаж пружини и стириопорени топчета. Извадих доста каракуди от 300 до 500 гр както и досадните канални сомчета. Имах и два успешни удара на толстолоб от порядъка на около 30кг успешно извадени. Закачи се веднъж и сом около кило и половина. Тая година съм решил да сменя улова като целенасочено търся др вид риба. За целта си взех нова въдица с макара с монтаж за жива рибка и ще търся по големи сомове или бяла риба. Една от старите въдици ще оставя с пружина за толстолоб а другата ще сменя монтажа с такъв на косъм за шаран . И понеже никога не съм ползвал протеинови топчета заради това направих темата за да оитам какво да закача на косъма протеиново топче или царевица?
Имам чадър имам тента и лодка за разпъване /на колегата/ но това не е по темата.
Надявам се сега да не снятате темата за ебавка.
Наслука на всички.
Vedenlope
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 10:55 am

Re: Удачно ли е ползването на протеинови топчета на яз. Овча

Мнение от Vedenlope »

This posts is very informative. Thank you!
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”