избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

carpfish
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 8:47 pm

избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от carpfish »

3ld7r5bs-500x500.jpg
3ld7r5bs-500x500.jpg (115.4 KiB) Преглеждано 1447 пъти
-formax-raptor-80.jpg
-formax-raptor-80.jpg (23.76 KiB) Преглеждано 1447 пъти
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от hshopov »

Браво. Справил си се с пускането на темата! Ха сега обясни на колегите за какво иде реч и за какво ще ги ползваш та да ти отговори някой,който ги има и има впечатления!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
carpfish
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 8:47 pm

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от carpfish »

Трябват ми за риболов на шаранови риби на свободни водоеми.
stoyanstoyanov1990
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 12:30 pm

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от stoyanstoyanov1990 »

Нито едната, нито другата колега.
Аз също по едно време миналата година им бях хвърлил око, обаче като отидох в един склад (който няма да цитирам, за да не докарам беля на главата на някой), консултанта тотално ме отказа от тази марка макари.
Цитирам думите му "Много лошо изпълнение, много ниско качество на частите, много бързо прецакващ се механизъм".
Ползвал съм влакната на Формакс и мога да кажа с ръка на сърцето, че съм страшно доволен, но след тази антиреклама на макарите тотално ги отсвирих.
Това, на което хвърлих око след като изчетох доста, из този и другите форуми е "FL KH 9000" в горе долу същия ценови клас е.

Смятам на пролет или ранното лято да заприхождвам 3 броя от тях.
Успех с избора и да се похвалиш след това.
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от isavkov »

stoyanstoyanov1990 написа:Нито едната, нито другата колега.
Аз също по едно време миналата година им бях хвърлил око, обаче като отидох в един склад (който няма да цитирам, за да не докарам беля на главата на някой), консултанта тотално ме отказа от тази марка макари.
Цитирам думите му "Много лошо изпълнение, много ниско качество на частите, много бързо прецакващ се механизъм".
Ползвал съм влакната на Формакс и мога да кажа с ръка на сърцето, че съм страшно доволен, но след тази антиреклама на макарите тотално ги отсвирих.
Това, на което хвърлих око след като изчетох доста, из този и другите форуми е "FL KH 9000" в горе долу същия ценови клас е.

Смятам на пролет или ранното лято да заприхождвам 3 броя от тях.
Успех с избора и да се похвалиш след това.
+1 FL KH 9000.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от magnetar »

Недей да вземаш байтрънъра,шанса да се скапа е доста по голям.По добре вземи тази с предният аванс.Ползвам макари от тази марка,ето тези: https://www.fishing-market.com/shop/for ... et-cast-60 Нямат грешка,но и цената си я бива,макар че аз си ги взех доста по тънко.Ползвал съм и други техни неща(въдици,макари и др.) и определено стават,стига да не е от най-евтиното.
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от isavkov »

magnetar написа:Недей да вземаш байтрънъра,шанса да се скапа е доста по голям.По добре вземи тази с предният аванс.Ползвам макари от тази марка,ето тези: https://www.fishing-market.com/shop/for ... et-cast-60 Нямат грешка,но и цената си я бива,макар че аз си ги взех доста по тънко.Ползвал съм и други техни неща(въдици,макари и др.) и определено стават,стига да не е от най-евтиното.
Колега, вече изписахме една колосална тема за и против байтрънъра, от която нищо смислено не излезна.. Дай да не превръщаме и тази в такава.
До колегата с макарите - колко ти е бюджета и приемаш ли други предложения или си се спрял на тези двете?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
carpfish
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 8:47 pm

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от carpfish »

fl kh 9000 ми е малко голям имат ли по малък размер :)
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от isavkov »

carpfish написа:fl kh 9000 ми е малко голям имат ли по малък размер :)
Всъщност на каква сопа ще я слагаш? Дай малко инфо. :)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
carpfish
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 8:47 pm

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от carpfish »

Или фл легенд карп или фл стратегист,но не мога да реша каква макара да е .ем за разпъване,хем за мятане от ръка.и капацитет на 0.30 около 350 мт
carpfish
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 8:47 pm

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от carpfish »

Приемам сякъкви предложения може и 2 ръка но да са запазени
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от magnetar »

isavkov написа:
magnetar написа:Недей да вземаш байтрънъра,шанса да се скапа е доста по голям.По добре вземи тази с предният аванс.Ползвам макари от тази марка,ето тези: https://www.fishing-market.com/shop/for ... et-cast-60 Нямат грешка,но и цената си я бива,макар че аз си ги взех доста по тънко.Ползвал съм и други техни неща(въдици,макари и др.) и определено стават,стига да не е от най-евтиното.
Колега, вече изписахме една колосална тема за и против байтрънъра, от която нищо смислено не излезна.. Дай да не превръщаме и тази в такава.
До колегата с макарите - колко ти е бюджета и приемаш ли други предложения или си се спрял на тези двете?
Първо не знам за каква тема ми говориш и второ,просто изказах мнение.ЕВТИН байтрънър = почти сигурни проблеми!Написал съм евтин,да не вземе някой да ме критикува пак,нямам нищо против такива макари.Разбира се качественият байтрънър започва от 200 лева,поне от толкова!Поздрави.

Вече изказах мнение че посочената марка не е чак толкова лоша,дори има много добри попадения.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от kevlar »

carpfish написа:Или фл легенд карп или фл стратегист,но не мога да реша каква макара да е .ем за разпъване,хем за мятане от ръка.и капацитет на 0.30 около 350 мт
+1 за фл стратегист
макара-
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=160[/quote]
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
carpfish
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 8:47 pm

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от carpfish »

тази макара надвишава двоино бюджета
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: избор на макара формакс ендура карп80 или формакс раптор

Мнение от kevlar »

Ще риболовcтвaш ли скоро???
Мисля, че каза: Смятам на пролет или ранното лято!
Имаш време...
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”