Евтино плетено влакно

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

naku
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 3:48 pm

Евтино плетено влакно

Мнение от naku »

Колеги някой ползвал ли е от евтините плетени влакна които се продават в olx - 300м за 18 лв; 300м за 22лв и други такива. Дайте мнения стават ли за нещо. Ще ми трябва за тролинг на яз. Ивайловград, препоръчайте ми и диаметър
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от delio-haidutin »

купувал съм едно за шок лидер ,с тест около 40 кг му даваха,но като го опънах с кантарчето ,се скъса на около 15 кг.каквамарка беше ,не мога да се сетя ,имаше някакъв паяк на ролката100 м/15 лв.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от Don4o_62 »

Какво като е евтино,пак е по добре от каквато и ще корда,вземай си каквато дебелина ти харесва и пълни макарите,но отпред за повод сложи или флуоркарбон или някое по тънко,но марково,няколко метра все ще намериш
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от m65 »

naku написа:Колеги някой ползвал ли е от евтините плетени влакна които се продават в olx - 300м за 18 лв; 300м за 22лв и други такива. Дайте мнения стават ли за нещо. Ще ми трябва за тролинг на яз. Ивайловград, препоръчайте ми и диаметър
Ако си си харесал такива плетени влакна по добре си ги заръчай от алиекспрес, ще ти излязат на доооста по ниска цена. Тия дето си ги видял в ОЛХ в алиекспрес са по 5-6 долара.

http://www.aliexpress.com/wholesale?cat ... Brand+300M+
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Joro9090
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Авг 05, 2012 8:50 am

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от Joro9090 »

Скоро получих от е-bay плетено 500м за малко над 30 лв. Kastking е марката. Преди това четох доста добри отзиви за него и в руски и в английски сайтове. Много добре изглежда, но не съм го пробвал още.
Ето видео:
https://www.youtube.com/watch?v=2VnC9TNzPSk
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от delio-haidutin »

m65 написа:Ако си си харесал такива плетени влакна по добре си ги заръчай от алиекспрес
има ли някаква таблица ,да се види техния стандарт ,на кои размери по нашия отговарят???
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
njoyz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 1:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от njoyz »

Трябва обаче да се отбележи, че китайските плетени влакна са винаги по-дебели от това, което е заявено на опаковката.Заявеният на опаковката тест пък винаги е завишен!
Hrabri je vodja narodu treb'o.
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от m65 »

njoyz написа:Трябва обаче да се отбележи, че китайските плетени влакна са винаги по-дебели от това, което е заявено на опаковката.Заявеният на опаковката тест пък винаги е завишен!
За дебелината на влакната има голяма доза истина, но за издържливостта не е съвсем така.
https://youtu.be/2VnC9TNzPSk
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
njoyz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 1:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от njoyz »

Това е единственото видео, в което съм виждал китайче да е по-здраво.Във видеата на братушките винаги е обратното.
Hrabri je vodja narodu treb'o.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от Павел Иванов »

Ами съвсем нормално когато дадена линия е с около 50% по-дебела , как на клипа , да се окаже по-здрава :wink: Друг е въпроса , че на цената на оригиналното Пауър Про могат да се вземат доста по-читави японски линии .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
njoyz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 1:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от njoyz »

Може би не се изразих правилно, имах предвид, не че влакното е ПО–ЗДРАВО от друго, а че не отговаря на написаните килограми!А и дебелината не винаги означава здравина. :D
Hrabri je vodja narodu treb'o.
Аватар
Новобранец84
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Яну 21, 2015 8:42 am
Местоположение: Първомай/Хасково

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от Новобранец84 »

[quote="Joro9090"]Скоро получих от е-bay плетено 500м за малко над 30 лв. Kastking е марката. Преди това четох доста добри отзиви за него и в руски и в английски сайтове. Много добре изглежда, но не съм го пробвал още.

Здравей колега , пробва ли влакното вече да кажеш мнение , че съм загледал това : http://www.aliexpress.com/item/KastKing ... 9.html?spm Също така да попитам какъв размер си избрал , аз съм се насочил към 0.18 мм. и ако може по запознатите и ползвалите плетени влакна да кажат, оказва ли влияние цвета на влакното при риболов , че гледам има разни ярки червени, сини,оранжеви ,шарени и тн. , пък аз съм се насочил към нещо семпло сиво или зелено. Наслука! :fishing9:
mi6ole
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 2:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Евтино плетено влакно

Мнение от mi6ole »

Няма значение какъв цвят е влакното.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”