Никол

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Bertone
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 23, 2016 6:22 pm

Никол

Мнение от Bertone »

Здравейте!
Нов съм в сайта.
Може ли някой да ми помогне за река Места.
Някакъв линк ако може.
Благодаря Ви!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Никол

Мнение от oneillbgm »

Места (на гръцки: Νέστος, Нестос) е река в Южна България, област Благоевград и Северна Гърция, област Източна Македония и Тракия[1]. Стари имена на реката, използвани през древността са Нестос, Несос и Местос. Образува се от сливането на реките Черна Места (лява съставяща) и Бела Места (дясна съставяща), на 941 м н.в., на 2,5 км североизточно от град Якоруда. Дължината на реката е 273 км, от които на българска територия 126 км, която ѝ отрежда 20-то място сред българските реки. След изграждането на големия язовир Тисаврос на гръцка територия дължината на реката се намалява на 246 км. Влива се под името Нестос чрез делта в Егейско море на територията на Гърция в огромен лиман на няколко километра източно от курортното селище Керамоти[2]. Реката отводнява югоизточните склонове на Рила, източните склоове на планините Пирин и Славянка, западните и югозападните склонове на Западните Родопи и северните и североизточните склонове на планините Боздаг и Чалдаг в Гърция.

Горното и средно течение на Места, на територията на България, се обитават от маришка мряна (Barbus cyclolepis), черна мряна, костур, кротушка, клен (речен кефал), скобар, щипок, а в последните години — и щука.[12][13] Тук могат да се срещнат още речна и дъгова пъстърва, шаран и речна змиорка.[1]

Днес делтата на Места е известна главно с големия брой на редки и защитени птици — над 220 вида. Впечатляваща е и с уникалната си дива природа и биологичното разнообразие от видове. Обитавана е от около 320 вида птици, измежду които редки видове орли, пеликани, ибиси, както и постоянна популация от над 5000 розови фламинго. Наличието на различни видове гори е предпоставка за сериозно разнообразие от животински и растителни видове.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Bertone
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 23, 2016 6:22 pm

Re: Никол

Мнение от Bertone »

Благодаря Ви oneillbgm!
По конкретно да се изразя....В момента каква риба има?
Всичко свързано за река Места в момента.
Благодаря!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Никол

Мнение от oneillbgm »

Това приятел вече е друго. Запознатите местни риболовци ще ти кажат. Новак ли си в риболовът?
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Bertone
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 23, 2016 6:22 pm

Re: Никол

Мнение от Bertone »

Да.
Начинаещ от една година....
Ходих есента и за като новак,хванах привидно количество мряна.
Също и на Гърция имам успешни дни на Потоми и Лефкогия.
Искам просто на Места да опитам сега в момента,че малко да разпусна....
Аватар
LSFC
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юни 08, 2013 9:44 am
Местоположение: София

Re: Никол

Мнение от LSFC »

В момента е труден риболовът по Места, да не кажа никакъв. Аз мисля лятото след като падне забраната да посетя реката. Може даже заедно да отидем, само кажи от къде си?
Bertone
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 23, 2016 6:22 pm

Re: Никол

Мнение от Bertone »

От Банско съм.
С удоволствие,ще отидем.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”