Мнение за телескоп Awa Shima Heras

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Мнение за телескоп Awa Shima Heras

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги!
От няколко дни съм се разтърсил за директен телескоп.Спрял съм се на този модел - http://www.tomaxshop.com/catalog/awa-sh ... -1875.html
Пръта е с кух връх.
Моля за съвети и мнения относно модела.Някой пробвал ли го е ? Как се държи и заслужава ли си парите? Това може да се каже е върха на лимита ми за директен телескоп. Ако може и мнение за разликата между кух връх и жило? Нямам намерение да ползвам ластици.Искам стройна и твърда пръчка а не да провисва като се държи хоризонтално. Не искам предложения за друго прътове а конкретно за този .
Благодаря ви много :fishing11:
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за телескоп Awa Shima Heras

Мнение от RAAZIEL »

Здравей колега,гледам няколко дена никой не ти отговаря,та от мен две думи...
За марката мога да изкажа само суперлативи-използвам от много години седмица на awa shima само,че oxidian която е два класа по-нагоре от посочения от теб модел.Изкарал ми е много риба-малки,големи,всякакви,плувал е в язовири,вече е поочукан,но продължава да ми служи вярно и не бих го заменил за нищо друго.Даже преди време си взех и такава 6-ца.
Въпреки,че този за който питаш е най-ниския клас от моделите на фирмата,предполагам,че също ще е на ниво и ще задоволи изискванията ти,въпреки,че не съм го виждал на живо...
Успех!
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за телескоп Awa Shima Heras

Мнение от garfield_90 »

Благодаря ти колега! И аз съм на това мнение , че е най-ниския клас но в случая залагам на марката. Предпочитам нещо което се е доказало пред това да взема някакво китайче за което никой не е чувал и да виси като кашкавал. Пръта съм го поръчал и очаквам днес или утре да пристигне . Ще напиша първите си впечатления за него след като го видя на живо
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за телескоп Awa Shima Heras

Мнение от garfield_90 »

Взех го телескопа най-накрая. Първите ми впечатления не са много добри но нямам търпение към края на седмицата да го провам в действие.Пръта е сравнително лек, с комфортна грапава дръжка за по-добър захват. Сравнително мек. Забелязах да има провисване като погледна от дръжката към върха но се надявам да работи добре и да има хубава засечка.Твърдия калъф, който е към него е добър и може да се сложат поне още 2 телескопа, а спининга ми се събира идеално :)
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за телескоп Awa Shima Heras

Мнение от garfield_90 »

Тези дни го пробвах пръта. Въпреки лекото провисване, за което споменах , риболова с него е истинско удоволствие. Засечката е перфектна а ваденето на рибата кеф, заради параболичната акция с която е дори дребна риба се усеща перфектно и пръта се огъва параболично а не само върха, което допълнително увеличава удоволствието. Надявам се улов тези дни на малко по едни екземпляри за да дам мнение.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”