яз.Ивайловград

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

яз.Ивайловград

Мнение от CarposGTA »

Здравейте колеги ! Първата седмица след забраната не беше благоприятна за нас риболовците . Времето беше отвратително и не успях да отида на някой водоем да се полюбувам на любимото ми хоби . Добрата новина е , че времето през следващия уикенд ще е идеално за риболов и мисля да направя един излет на яз.Ивайловград край село Бориславци . Исках да попитам дали има някой от вас ,който да е запознат с положението на язовира в този район и дали има някакви резултати след непрестанните промени във времето . Благодаря ви предварително и наслука !
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: яз.Ивайловград

Мнение от rumen_vasilevvv »

Колега чух от познат че пътя е малко кофти от дъждовете и че върви риболов на тролинг но незнам какви и колко големи риби се вадят.Ще съм ти благодарен като се прибереш от язовира да споделиш как са местата около Бориславци.Дали става за каравана пътя и самите места за къмпинг.Наслука
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: яз.Ивайловград

Мнение от CarposGTA »

rumen_vasilevvv написа:Колега чух от познат че пътя е малко кофти от дъждовете и че върви риболов на тролинг но незнам какви и колко големи риби се вадят.Ще съм ти благодарен като се прибереш от язовира да споделиш как са местата около Бориславци.Дали става за каравана пътя и самите места за къмпинг.Наслука
Благодаря за информацията колега . След като се прибера ще споделя тема за положението на местата и как върви риболова.
riba4uk
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Авг 27, 2013 6:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: яз.Ивайловград

Мнение от riba4uk »

Уникален водоем,винаги се релаксира на макс след риболов там. :fishing7:
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: яз.Ивайловград

Мнение от vobler4o »

Някой да е чул за раздвижване на сом или шаран? :fishing8:
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: яз.Ивайловград

Мнение от d.stoyanov »

Сом излиза много, на всякъде......

Шаран, на Малки Воден и на Бориславци - 500 гр до 1 кг макс и то много рядко. Амур също... дълбочина 2.5 - 3м, дистанция 150 м
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: яз.Ивайловград

Мнение от rumen_vasilevvv »

Колеги а от към Митничарското село удобно ли е да се отиде със каравана местата и пътя как са?
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: яз.Ивайловград

Мнение от vobler4o »

Бяхме на Бориславци , но много слабо.Извадихме само 2 бабушки.Въдицата за сом даже и не мръдна.Колегите до нас изкараха някоя каракуда и това е.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: яз.Ивайловград

Мнение от Vid »

Имайте в предвид, че нивото на водата е много ниско, около Бориславци е предимно засъхваща тиня. Дълбочината на ръкава към Арда не превишава 3м. дълбочина и то от отсрещната страна....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: яз.Ивайловград

Мнение от Антон Тонев »

Бях там за 4дни.Но не на Бориславци(там няма да стъпя повече,защото наглите тролингисти си мислят,че водема им е задния двор на дома им).Водата е доста бистра,и най важното е ,че нивото не играеше много.Вял риболов-само едри кленове.Две петна, с царевица и топчета и нищо.Не знам дали тоя случай с изтровената риба на Студения ще окаже влияние.Но, рибата я нямаше!
ПП.Има изваден 20кг бял Амур.Няма да казвам,къде.Ако човека реши,ще каже.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: яз.Ивайловград

Мнение от Vesko1 »

Антон Тонев написа: ПП.Има изваден 20кг бял Амур.Няма да казвам,къде.Ако човека реши,ще каже.
:smt023 ....22кг
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
petko51
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 6:11 pm
Местоположение: роман обл. враца

Re: яз.Ивайловград

Мнение от petko51 »

Вие "дънарите" нямате срам,за Вас законите не важат.От както Козела се отказа да охранява,Вие не си вадите въдиците от водата,за Вас няма светла и тъмна част от денонощието,напълнихте язовира с шишета за маркери.Омръзна ми да Ви чистя "лайната".Един тролингист не е глобен за нарушаване на закона,само вас Шаранджийте глобяват,така че помисли кой хвърля в "задния двор".Най - големите наглеци сте Вие!!!!!!
Който не може да се къпе да не се съблича!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: яз.Ивайловград

Мнение от Vesko1 »

petko51 написа:Вие "дънарите" нямате срам,за Вас законите не важат.От както Козела се отказа да охранява,Вие не си вадите въдиците от водата,за Вас няма светла и тъмна част от денонощието,напълнихте язовира с шишета за маркери.Омръзна ми да Ви чистя "лайната".Един тролингист не е глобен за нарушаване на закона,само вас Шаранджийте глобяват,така че помисли кой хвърля в "задния двор".Най - големите наглеци сте Вие!!!!!!
Петко,май не си си пил хапчетата.Какво са ти виновни шаранджиите ,че не можеш да си хванеш риба на тролинг.Относно Козела...много се кефя ,че се е отказал да "охранява" язовира...ми то неговите мутрафони първо пуснаха раци,за да разкарат шаранджиите..после няколко години мрежариха яко...и затова сега риба няма там.Не приписвай на шаранджиите 10-те смъртни гряха.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
petko51
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 6:11 pm
Местоположение: роман обл. враца

Re: яз.Ивайловград

Мнение от petko51 »

Аз си хващам и бяла риба и сомчета и костури мутанти(0,900-1200гр. парчето) за това пътувам 400км(в една посока) за да дойда на яз.Ивайловград и да влача на Булеварда ,а ВИЕ най - много ловите шишето с пиене.Не мразя всички шаранджий,но много "мърша" има от тях .Аз не пия хапчета,изглежда ,че ти не си ги пиеш , след като не виждаш какви лайна оставяте след всеки риболов и не аз пиша "наглите тролингисти",а вашите колеги.Пий си хапчетата против халюцинаций и гледай реално на заобикаляща те действителност.
Който не може да се къпе да не се съблича!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: яз.Ивайловград

Мнение от Vesko1 »

petko51 написа:Аз си хващам и бяла риба и сомчета и костури мутанти(0,900-1200гр. парчето) за това пътувам 400км(в една посока) за да дойда на яз.Ивайловград и да влача на Булеварда ,а ВИЕ най - много ловите шишето с пиене.Не мразя всички шаранджий,но много "мърша" има от тях .Аз не пия хапчета,изглежда ,че ти не си ги пиеш , след като не виждаш какви лайна оставяте след всеки риболов и не аз пиша "наглите тролингисти",а вашите колеги.Пий си хапчетата против халюцинаций и гледай реално на заобикаляща те действителност.
Значи който оставя лайна...карай се на него.Не съм аз...прибирам си всички отпадъци на края на риболова.....в черна торба.Относно наглостта на тролингистите-това е факт.Значи виждаш шамандури...обаче вместо да си вдигнеш воблерите и като минеш бивака пак да ги пуснеш...ти ми закачаш 3-те пръчки... и ми ебаваш майката на 2- часа разпъване.Това колегиално ли е..."колега"?Ето последния излет...ние чакаме шарански удар...а на 50м от маркерите ни..."КОЛЕГИ" кльонкат яко и на 2 километра се чува...На въпроса ми не могат ли по нататък да ...кльонкат-отговора беше ,че язовира не е мой....където била мирната риба,там бил и сома-тролингистка тъпа логика.Е да се стреляме ли в тоя случай...Така че- Не всеки който си е купил лодка и мотор може да се нарича тролингист....такъв се става ,с много опит,наблюдение...да не пречиш на колеги с друг вид риболов....а такива тролингисти са много малко.Дано ти да си от тях...
Поздрави!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”