Мнение и сравнение за телескопи

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

ivan_95
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Мар 28, 2015 9:26 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение и сравнение за телескопи

Мнение от ivan_95 »

Привет на всички. Искам да разбера ако някой е ползвал някой от двата телескопа и какво Ви е мнението за тях.Любител съм,ходя за разнообразие и кеф,не за печалба и брой риби.Не купувам скъпи такъми,по простата причина че в годината има няма ходя по два,три пъти и то за час-час и половина.Друга причина,че ако нещо стане да не ме е яд.Предимно ходя на язовирчета и на нашето моренце.За това и не търся две въдици.Ще съм благодарен ако изразите мнение по двата продукта.
http://riboco.com/index.php?mod=product&show=2907
http://www.decathlon.bg/komplekt-za-rib ... 35109.html
Специално към декатлона ако някой го е ползвал да се обади / акцията малко ме притеснява,че е висока/.До скоро имах един телескоп,подобен като акулата.Служеше ми 5 години,но се счупи.На акулата пише става за всякакъв,такъв прът ми трябва,но декатлона повече ми вдъхва доверие и за това питам.Насочил съм се за момента към декатлона,естествено с влакно около 0,16,но единствено акцията ме притеснява,че е 40-100.Не че ме бърка,но ако това оказва влияние при ловенето на обикновените риби-дребни средни и дребни морски да знам.Акулата ми е най-лесна и евтина,има макари в сайта по 8-9 лева и акцията е 30-60.Предният прът също ми беше 30-60,нямах проблеми с него при ловенето на дребни риби кефал,пъстърва и т,н както и морски - попче,дракон и т.н.Декатлона + влакно 0,16/0,18 би била добра комбинация,въпроса е дали става за дребни риби/акцията/? Очаквам мненията ви относно двата модела и евентуално насоката за покупка.благодаря и всичко хубаво.
Последно промяна от ivan_95 на Вто Юни 28, 2016 8:44 pm, променено общо 1 път.
Sme6NIKa
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 9:28 am
Местоположение: София

Re: Мнение и сравнение за телескопи

Мнение от Sme6NIKa »

Все тая е, какво ще си вземеш, щом ходиш за 5 часа годишно на риба. Хич да не ти пука, кой какво ще каже. Даже е най-добре да ползваш чужди такъми. Що да се набутваш?
Мерака винаги е по-голям от възможностите....или поне при мен е така!
ivan_95
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Мар 28, 2015 9:26 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Мнение и сравнение за телескопи

Мнение от ivan_95 »

Въобще не ми пука кой какво ще каже,на заем не обичам да взимам,купувам си и готово.Няма да се набутам,средствата съм преценил.Ако може и други колеги да се включат в съпоставка с моя коментар по-горе и да дадат запознато или конкретно мнение за двата модела - ползването им по язовир и море,както и дали с декатлона /акция 40-100/ може да се ловат малки,средни риби/сладк и морски./,или предполага само по-големи? Кое ще ми свърши по-добра работа ??
http://www.decathlon.bg/ribolovno-vlakn ... 127-20_100 - ето и обикновено влакно,може би 0,20 би паснало универсално за всякъде.. може и 0,16 ще видим ,искам първо мненията Ви. благодаря
unn0rmall
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 5:49 pm

Re: Мнение и сравнение за телескопи

Мнение от unn0rmall »

Според мен няма смисъл да питаш за въдица от 5-10 лева какво ви е мнението, защото едва ли може да се каже нещо кой знае какво. Просто ги вземай и толкова.
ivan_95
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Мар 28, 2015 9:26 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Мнение и сравнение за телескопи

Мнение от ivan_95 »

Благодаря,че се включват хора.Далеч няма да излезне сметката 5-10 лева.. само комплекта виж колко е и отделно влакно,кукички,карабинки тва онва и ето 50лв.
Ще взема сигурно декатлона 350.Но пак не следите какво питам.. Питам относно декатлон предатор 350 дали има някой запознат с него или ако го е използвал този комплект и относно неговата акция 40-100 подходяща ли е за работа като при 20-40,или 30-60 например.В по-горното ми мнение казах за какво ще я използвам - язовирчета,море евентуално,и разбира се дали ще лови по-малките риби :) .Говорим евентуално за плувка. Това ми е основният въпрос дали ще ми върши работа да ловя както дребни риби с по-тънко влакно,така и по големи с по-голямо.Вижда ми се добър този комплект и ако ми върши работа за каквото описах бих го взел.Ако не става за дребни риби да знам да взимам някво боло с акция 10-30 или 20-40,ама то пък няма да ми върши работа за море.. изразете мнение.Благодаря
unn0rmall
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 5:49 pm

Re: Мнение и сравнение за телескопи

Мнение от unn0rmall »

Ами то е ясно, че акция 40-100 не става за плувка, там трябва да е от 1 до 30 мах. Тази сопа е прекалено дървена за плувка, смисъл твърда. Пък и нали се сещаш, че въдица от тоя клас да ползваш и на солена вода ще стане на нищо, особено водачите и, но колкото и да я ползваш , за тия пари няма кво да и мислиш толкова. Само за акцията със сигурност не е подходяща, но какво от това, едва ли ще намериш нещо кой знае колко по различно за тия пари. По добре земи някой мач на старо за 20 лева или нещо подобно.
unn0rmall
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 5:49 pm

Re: Мнение и сравнение за телескопи

Мнение от unn0rmall »

А и тия 750 грама за плувка са малко повече. Тежка е въдицата за риболов от ръка. Вземи си по добре един евтин директен телескоп за 40-45 лева, който със сигурност ще бъде карбонов, с дължина 6 метра и ще ти тежи 300 гр. Globe- new hunter 6m тежи 260 грама само и е 50 лева примерно. Има и други разгледай ако се интересуваш от тях. Иначе си остава мачов комплект на старо за 40-50 лева, който е в пъти по добре от това което си решил. Наслука.
ivan_95
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Мар 28, 2015 9:26 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Мнение и сравнение за телескопи

Мнение от ivan_95 »

Изключихме декатлона.Насочих се към няколко болонези,моля дайте съответното мнение кое е по-добре и относно акцията дали 10-30 или 20-40.Има и галакси и хънтър,но цените им са високи.Мисля за 4м,примерно първото,втората малко по-твърда е май,но нека да видя вашето мнение. благодаря
http://riboco.com/index.php?mod=product&show=108&click
http://riboco.com/index.php?mod=product&show=61&click
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”