Избор на мач

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

naku
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 3:48 pm

Избор на мач

Мнение от naku »

Здравейте колеги. Предложете ми мач с дължина 3,90 до 100лв с твърд строй и по голяма акция. В момента съм с focus carp mach 3.90 8-38, но ми идва мек понеже е с параболична акция. Харесал съм Trabucco PRECISION ALLROUNDER и Mitchell Avocet Spiro но са с дължина 3,60, а предпочитам 3,90. Благодаря предварително.
unn0rmall
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 5:49 pm

Re: Избор на мач

Мнение от unn0rmall »

Искаш да е с по голяма акция от 38? Е то какъв ще е тоя прът, ти за плувка ли го ползваш?
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на мач

Мнение от isavkov »

повярвай ми, 3.60 за плувка са ти напълно достатъчни
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Избор на мач

Мнение от Korekom »

Имам го същия focus carp mach но на 4,20 пак е 8-38гр но не ми харесва особено. Тежка въдица/сопа и при замятане върхът се вее като показало. Че е жилава въдицата ок но ме ми прави кеф да ловя с нея.
Само тази "сопа" я бие по бруталност:
http://fishingshop-pike.com/index.php?r ... ct_id=1359
Мач с 10-60 акция! Навремето като купувах фокуса се колебаех м/у него и мистрала. Дали съм сбъркал или случил с избора ми на фокус мача - още не знам.
Другият ми мач е на енерго тийм блек файтъра, 3,90 дължина и около 200гр тежи. Акцията е до 15-20гр май и върхът не се вее така, замята си камшично и по-надалече и си е кеф да ловя с него. Последно на платено изкарах шаран над 3-3,5кг и сомче 60-70см - много добре се държа пръчката, не я напъвам така както фокус мача и си играя повече с аванса на макарата - те това е кеф!
Сега се продава само баткото на блек файтъра - Бензара. Ето ти линк:
http://www.bulit2000.com/energo-team-benzar-elite-match
Сигурно е още по-добра от моята! Ако не са развалили производството и идва с качеството преди 3-4 години. Когато го търсих ги нямаше никъде...
unn0rmall
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 5:49 pm

Re: Избор на мач

Мнение от unn0rmall »

Да ама Бензар е с акция 1-15 май, а той иска с акция над 35, което е малко странно. Като цяло мач с акция над 30 малко няма смисъл, ама все пак щом си иска такъв.
naku
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 3:48 pm

Re: Избор на мач

Мнение от naku »

unn0rmall написа:Да ама Бензар е с акция 1-15 май, а той иска с акция над 35, което е малко странно. Като цяло мач с акция над 30 малко няма смисъл, ама все пак щом си иска такъв.
Колега хващам на обрасли язовири и като се хване по голяма риба и веднага във водораслите или в папура. А с по голямата акция 20-60, какъвто мач съм харесал, мисля че рибата ще може да се контролира и вади по бързо.
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Избор на мач

Мнение от stas »

А защо не Lazer Cobalt Carp Float? Не е точно мач, но за тези условия такъв тип въдица трябва според мен.
airbase
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 9:40 pm

Re: Избор на мач

Мнение от airbase »

Колега виж този вариант Lazer Cobalt Sbirolino https://akvasport.com/product/8199/mach ... -3-90.html. Според мен всеки с акция от 15гр. би свършил работа. Друг вариант е този на Filstar Premier Tele Match https://akvasport.com/product/6614/tele ... -4-00.html. При него обаче е въпрос дали ще ти допадне типа на въдицата както и това , че е с по голяма дължина.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Избор на мач

Мнение от miro253 »

naku написа:
unn0rmall написа:Да ама Бензар е с акция 1-15 май, а той иска с акция над 35, което е малко странно. Като цяло мач с акция над 30 малко няма смисъл, ама все пак щом си иска такъв.
Колега хващам на обрасли язовири и като се хване по голяма риба и веднага във водораслите или в папура. А с по голямата акция 20-60, какъвто мач съм харесал, мисля че рибата ще може да се контролира и вади по бързо.
Колега, според мен и това няма да помогне. Колегите със шаранджийските въдици имат този проблем та някакъв си мач ли? Още повече, че бъркаш понятията акция и строй. По-голямата акция позволява да изхвърляш по-голяма тежест, но при ваденето няма такова значение. Поне така мисля аз де. Успех.
unn0rmall
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 5:49 pm

Re: Избор на мач

Мнение от unn0rmall »

Значи според мен пръчка с акция 60 въобще не може да е мач, просто някой е решил така да я кръсти незнайно защо. Мачът трябва да е фина елегантна пръчка за спортен риболов на плувка. Другото е просто някаква въдица или по скоро е някакъв телескоп, наречен телемач поради някаква причина.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Избор на мач

Мнение от miro253 »

Да. Най-вероятно това е въдица за бомбарди.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Избор на мач

Мнение от butnik »

miro253 написа:Да. Най-вероятно това е въдица за бомбарди.
Мач с акция над 25гр си е дънарски или морски риболов.Тъй като автора на темата не е посочил за какъв вид риболов ще му служи за ме питането е безсмислено.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Избор на мач

Мнение от miro253 »

butnik написа:
miro253 написа:Да. Най-вероятно това е въдица за бомбарди.
Мач с акция над 25гр си е дънарски или морски риболов.Тъй като автора на темата не е посочил за какъв вид риболов ще му служи за ме питането е безсмислено.
Не Ице, човека по-нагоре беше споменал, че лови в обрасли водоеми и иска да не позволява на рибите да влизат във водораслите, но ..... акция 60 гр. едва ли ще му помогне.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”