Струма в Гърция

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Струма в Гърция

Мнение от ivo_stoev »

Здравейте ,колеги.След дълго отлагане и аз мисля да отида до Струма в Гърция и по-точно в близост до нейното вливане,но нямам никаква престава в този период от година има ли някакъв риболов и ако има на каква риба е.Бихте ли споделили дори без подробности лови ли се някакъв вид риба в средата на Юли? Мерси за информацията и наслука от мен !
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Струма в Гърция

Мнение от emo vasilev »

Та ...по това време на тези места можеш да хванеш преди всичко и най много дребен и среден морунаж , някой и друг кефал ( както речен , така и морски ) ,щука ,сом и евентуално распер и шаран ако ги търсиш целенасочено.За стръв няма да коментирам - просто трябва да се ориентираш по това , което се събере пред теб .
Местата .....
Самото вливане - влизаш в Неа Кердилия и някъде по средата на селото има прекъсване на бетоновата преграда , разделяща платната.Завиваш на ляво и излизаш на самото устие - там са и кейовете с рибарските лодки , а гърците са много чувствителни на тема " българин на гръцки кей " та внимавайте .Места за риболов има в ляво срещу течението или в дясно към морето .Доколкото имам спомен дълбочината беше около 2 .70 м. а дъното беше равно като тепсия .
Другите места са преди и след моста на Струма , но там местата са обрасли с шавар и за да ловиш трябва да влезеш във водата.
Друго място за което се сещам - след моста на кръстовището завиваш на дясно и караш срещу течението .Оглеждаш се от дясно за черни пътища ,които може да са позасипани с боклуци но водят до реката .
Задължително си вземете нещо против комарите щото положението "πολλά κουνούπια" .
А , за малко да забравя - вечер когато захладнее и си премазан от горещините през деня много върви ракийка със салатка , та се подгответе подобаващо - няма да излагаме региона , я !
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Струма в Гърция

Мнение от ivo_stoev »

Здравей Емо.Първо искам да ти благодаря за наистина изчерпателната информация! Преди малко говорих с един от приятелите ,с които ще ходим ,които изминалата есен направи силни риболови на това място ,а то е следното -на 150м след вливането на р.Ангиста или от друга страна погледнато на около 12,13км преди вливането в морето.Как мислиш дали е подходящо в този момент? Бих искал да те питам по какъв метод и начин се лови шаран по тези места ,защото според моя познат от наличието на голямото количество по-дребна риба (като напр. морунаж) ,шарана трудно ще се добере ? Всичко ,което ме посъветваш бих опитал и после ще споделя.Поздрави
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Струма в Гърция

Мнение от chirusa_bg »

Мястото, за което говориш е добро. За съжаление сега сезона е такъв, че се лови предимно дребна риба през светлата част на деня. Сутрин рано каракуди и някой по-приличен морунаж, а щом слънцето се качи дребни морунажчета, бабушки, кленчета и расперчета.
Не знам за какъв метод на риболов се готвите, но аз бих заложил на сладката царевица, като основна стръв по светло.
Ето две клипчета от риболови правени по това време на годината. Ловил съм само сутрин, защото към 11-12 не се издържа жегата.

**Ако сте плувкари, защо е пробвате бързея от втория линк. Държи по-едри риби лятото. Намира се по средата между Ангиста и морето, лесно се вижда в гугъл мапс.

https://www.youtube.com/watch?v=ddQIY_jmmxw

https://www.youtube.com/watch?v=8fIm09-yA_0
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Струма в Гърция

Мнение от ivo_stoev »

С такъв интерес и по хоби не съм гледал.Да ще ловим на плувка или на фидер ако рибите са по-едри.Няма да има място в колата за щеката ,но като гледам дълбочината на 11 или 13м предполагам ,че с директния 8м също ще е добре. Добре ще взема повече царевица.През нощта разрешено ли е да се лови,защото предполагам по-едрите риби по-добре се ловят тогава ? Може ли да ми кажете име на града или селото в близост до мястото от второто клипче?
Поздрави и още веднъж мерси!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Струма в Гърция

Мнение от chirusa_bg »

Разрешен е нощния риболов, няма проблеми.
Фидера също е добър вариант, може би най-добрия за каракудите.

Бързея е на завоя в кръгчето.

Изображение
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Струма в Гърция

Мнение от ivo_stoev »

Още веднъж много мерси
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Струма в Гърция

Мнение от ivo_stoev »

Здравейте !Ходих ,видях и хванахме и доста различни риби. Имаше шаран,уклей,червеноперка,морунаж,распер,сомче ,буфало,костур,клен.Бяхме лошо изненадани вечерта ,когато вдигнахме живарниците и какво да видиме ,огромни раци и костенурки скъсали доволно живарниците. Това,което ни направи много голямо впечатление бяха почти неспирните гонки от риби около 5кг на малки рибки.Така и не можахме да видиме какви бяха тези агресивни риби,се си мислиме ,че това са распери,но дали е така ,как мислите ? И тези риби как ли се ловят имате ли идея?Поздрави от мен
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Струма в Гърция

Мнение от chirusa_bg »

Здравей,
Хищниците са распери и щуки. Рядко в реката влизат и лавраци, но те гонят нощем и на групи, няма как да ги объркаш.
Справили сте се много добре, хванали сте почти всичко, което плува :D
Имаш ли снимки на буфалото?, Подобна риба съм виждал само веднъж през 2007 година в Керкини и все още имам съмнения дали наистина е такава.

ПП. Трябваше да те предупредим за раците, никой живарник не изкарва повече от един риболов през топлите месеци....
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Струма в Гърция

Мнение от ivo_stoev »

Имам обща снимка на рибите и се виждат и буфалата.Каракуда с воални перки,чени точки през средата и доста широка .Проблема ,е че не зная как да кача снимки...... А тези распери има ли начин да се хванат ?
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”