Нагласяне на дълбочина при неподвижна плувка

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

rapmachine
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 13, 2016 2:16 pm

Нагласяне на дълбочина при неподвижна плувка

Мнение от rapmachine »

Здравейте нов съм и моля да ми кажете най простия начин как да измеря дълбочината при неподвижна плувка ? Ще съм ви много благодарен ако ми кажете.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Нагласяне на дълбочина при неподвижна плувка

Мнение от emo vasilev »

1.Правиш си линията която си си избрал - плувка , тежест(и) ,вирбел , повод с кука .
2.Слагаш линията на минимална дълбочина и я пускаш пред теб за да видиш утежнението дали ти е точно .
3.Избираш дистанция и слагаш плувката на предполагаема дълбочина , като на куката закачаш някаква тежест , но най добре със сонда .

Изображение

4.Замяташ и гледаш плувката - ако потъне значи дълбочината която си сложил е малка и трябва да я увеличиш .Ако плувката ти легни , то дълбочината ти е голяма и трябва да я намалиш .Плувката трябва да ти стои в положението в което е била при пробата ти по рано .Задължително се правят измервания в ляво и в дясно от мястото на което ще ловиш за да видиш релефа на дъното .За утежнение в течаща вода има няколко тънкости , но трябва да се поразровиш из темите !
rapmachine
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 13, 2016 2:16 pm

Re: Нагласяне на дълбочина при неподвижна плувка

Мнение от rapmachine »

Много ти благодаря ! :)
rapmachine
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 13, 2016 2:16 pm

Re: Нагласяне на дълбочина при неподвижна плувка

Мнение от rapmachine »

А да попитам за 2 грама плувка горе долу какво утежнение да направя колко тежести да сложа ? Значи тежестите ми са следните 0,35 грама са най -малките , а най-големите са 1,25 мисля да слагам от най-малките докато утежнението стане точно дайте ми съвети ако нещо греша.Благодаря предварително
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Нагласяне на дълбочина при неподвижна плувка

Мнение от emo vasilev »

Често има разминаване в написаните грамажи както на плувките , така и на тежестите .Прави се някакво първоначално утежнение и след това се добавят или махат тежести .За сваляне на тежести от линията използвай това

Изображение

всички други методи малко или много нараняват влакното , което има фатални последствия .
По принцип за утежнението на 2 гр.плувка ти трябва същия грамаж тежест , не е изключено обаче плувката да понесе 1.8гр. или 2.2 гр. - зависи от доста неща .Ако избереш да правиш групово утежнение можеш да опиташ някой от следните монтажи - това са схеми за щека , но ще станат и за директен пък и за боло.

Изображение

За течаща вода е най добре утежнение тип " верижка "

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”