АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

DONCHO-78
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Дек 31, 2012 4:58 pm
Местоположение: BURGAS

АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от DONCHO-78 »

ЗДРВЕЙТЕ. ИНТЕРСУВАМЕ КОГА МОЖЕ ДА СЕ ЗАПОЧНЕ ДА СЕ ЛОВИ АМУР.ТОЕСТ МЕСЕЦ.ТЕМ.НА ВОДАТА.ПОДХОДЯЩА СТРЪВ.И Т.Н
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от kostadin11 »

Привет градски. Опитай се да пишеш и с малки букви. Амури съм хващал преди години само лятото на яз. Промет. Край града пак лятото хващаха на канала под солниците.... Извън периода края на Юни до началото на Октомври... не съм чул за улов на тази риба. Температурата на водата не съм мерил.
Прощавай ако нещо...
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от Петър Недев »

Най-ранният ми амур е края на Май,но на частен водоем. На диво, от август до ноември
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от Аматьора Бс »

Колега би ли обяснил къде точно е този канал.Защото аз се сещам само за един който върви успоредно на околовръстното и май е забранено там.
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от kostadin11 »

Това е канал между солниците и гр Бургас. върви покрай шосето за Варна. Лови се от бившия сервиз Лада, покрай бензиностанция Лукойл до тенискортовете до хотел Парк. Резерват е езерото с птиците. На канала не знам за забрана, за разлика от местноста Пода, Устие на Изволска река до Мандра....
DONCHO-78
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Дек 31, 2012 4:58 pm
Местоположение: BURGAS

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от DONCHO-78 »

Благодаря колеги за инфото.но за този канал знам че е забранен за риболов и гонят
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от sapuna »

И април съм ги ловил ... и март ... че и февруари.Всичко е според зависи ;)
IMG_3289.JPG
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от Slavi_82 »

Запомни едно Дочно амура обича топла, да не кажа много вода :)
Той е активен много в летните жеги когато друга риба не докосва стръв по тва време.
А през слънчевата част на деня обича да се вдига високо горе на повърхностния слой вода където
се нагрява на слънчевата светлина, и най често тва става на пасажи, 1/1 с поведението на тостолоб-а.
Всяка стръв която е вдигната над дъното представлява интерес за лакомията на амура
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от Аматьора Бс »

То хубуу ама въпросът е можем ли да цопкаме на канала или не.Щот съм от Лазур и ми е на една разходка на стафа а тя не обича униформени :D.Билета е чистак бърсак от неделя подновен.
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от kostadin11 »

Преди 20-тина години, точно в това каналче ми е личния рекорд 1,5 кг. таранка! Тогава бях питал в Горското/там вадихме билетите/ и ми казаха че няма забрана. По-късно се появиха табелите указващи резервата и там пишеше да не безпокоим птиците и че лова е забранен! Преди 12-15 г от мината хвърлиха в това каналче някакви взривни води, всичко бе изтровено. В следващите години съм хвърлил в него поне 10 кофи дребни таранки. Амурите и по-едрите риби влязоха при големите дъждове преди 3 години и всички масово ги ловяха, прибираха дори 200-300 гр риби. Отвратен не съм стъпвал там. Тази година ще пробвам. При първи удобен случай ще питам ИАРА.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от Аматьора Бс »

Коце къде са удобните места да не се лутам.Около Лукойла има ли щот има път ама никога не съм влизал по него.Иначе до кортовете минавам редовно ама не съм виждал колеги.
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от kostadin11 »

Аматьора Бс написа:Коце къде са удобните места да не се лутам.Около Лукойла има ли щот има път ама никога не съм влизал по него.Иначе до кортовете минавам редовно ама не съм виждал колеги.
Влиза се до Лукойл, има паркинг. Вляво и вдясно съм виждал хора. Лови се предимно дребна таранка. Аз не съм ловил от десетилетие там. За кеф става, защото е тинесто и рибата мирише.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от Аматьора Бс »

Мерси колега.Аз и без това сладководната си я пускам.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от lozzy.68 »

Канала е успореден на велоалеята от ,,Парк,, до ,,Лук-ойл,, в посока кв.,,Сарафово,,! Близо до ,,Двете брези,, се влива ,,ФЕКАЛНИЯ КАНАЛ,, идващ от ,,Изгрев,,!!! Не мога да разбера , за какъв ,,РИБОЛОВ,, или пък ,,РЕЗЕРВАТ,, става въпрос?!?!?! Особенно лятото,смърди ,та ......!!! Вярно е ,че има и каракудки,а знам и хора,които неколкократно са хвърляли и щучки,но......мисля,че има по-добри места за риболов!!! Все пак Наслука на Всички!!!
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: АКТИВНОСТ НА АМУРИ

Мнение от kostadin11 »

На това каналче ловяха амури няколко от известните бургаски риболовци, предполагам не за консумация. Пускани са щукички, каза ми човека който го е правил. Аз съм изсипвал само кофи с таранчета. Наскоро на скарата преди помпите в солниците е имало умряла над килограм щука.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”