Помощ за избор на спинингова макара

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

4а4о
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 11:17 am
Местоположение: софия

Помощ за избор на спинингова макара

Мнение от 4а4о »

Колеги помагайте, искам да си купя нова макара размер 2500,от 10на години ползвам един STRADIC 2500FB и съм много доволен, но паднах и го ударих лошо и вътре се изкривиха някакви джвръчки :evil: та реших да взимам нещо ново. Бюджетът ми е 400лв.Ама какво, Shimano ли Daiwa ли.?Може и друго ама нямам никакви впечатления от производителите в последните години, така че помагайте☺️
Аватар
Preacher
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Окт 20, 2016 8:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за избор на спинингова макара

Мнение от Preacher »

Кажи какъв ти е спининга и какво мислиш да ловиш?
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Помощ за избор на спинингова макара

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Защо не си вземеш пак Stradic ,щом 10 години си изкарал и си доволен , аз лично бих си купил Rarenium ,защото няма забележки по макарата.
k
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Помощ за избор на спинингова макара

Мнение от rap66 »

Stradic FB е последния модел страдик 2016/2017.10 годишна макара е по всяка верояност японски страдик. Какво му е предвателното число, защото има варианти от 4.8 до 6.2. На частта която влиза в макародържача, има номер на модел и стеана на производство. За шимано има всякакви части, за по скъпите модели
4а4о
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 11:17 am
Местоположение: софия

Re: Помощ за избор на спинингова макара

Мнение от 4а4о »

Избора е между Stradic CI 4 и Daiwa Ballistic в размер 2500.Ако може някой да направи пряко сравнение с предимства и недостатъци, ще съм благодарен. Поздрави!
бай ламбри
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:12 am

Re: Помощ за избор на спинингова макара

Мнение от бай ламбри »

Stradic FK Това е макарата няма да съжаляваш, пробвай я.
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Помощ за избор на спинингова макара

Мнение от m65 »

Имаш ЛС, колега.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Помощ за избор на спинингова макара

Мнение от m65 »

4а4о написа:Колеги помагайте, искам да си купя нова макара размер 2500,от 10на години ползвам един STRADIC 2500FB и съм много доволен, но паднах и го ударих лошо и вътре се изкривиха някакви джвръчки :evil: та реших да взимам нещо ново. Бюджетът ми е 400лв.Ама какво, Shimano ли Daiwa ли.?Може и друго ама нямам никакви впечатления от производителите в последните години, така че помагайте☺️
Колега, 4а4о, изпратих ти второ лично съобщение.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”