Риболов на сом със спининг въдица.

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

petiofi_pp79
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Мар 26, 2017 10:17 am

Риболов на сом със спининг въдица.

Мнение от petiofi_pp79 »

Колеги дайте съвет!Обичам риболова на спининг и от тази година съм наблегнал на риболова на сом.Та мисълта ми е каква пръчка да си купя защото смятам да ловя големи животни,големи над 5килограма имам предвид.И още една малка подробност ловя само на река.Каква акция да е пръчката и каква дължина за да хвърлям от брега с воблер.Досега ловя с акция 10-30грама и изхвърлям воблери до 26грама но според мен сопата е твърде мека.Интересуваме каква акция и дължина да търся за да е подходяща за риболов на сом.
BIGVAS13
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:43 am

Re: Риболов на сом със спининг въдица.

Мнение от BIGVAS13 »

petiofi_pp79 написа :
" защото смятам да ловя големи животни,големи над 5килограма имам предвид."

Ти майтап ли си правиш с нас ? Какви животни по 5кг ?? ?Това са сомчета бебета.Грехота е целенонасочено да ги ловиш.
paparak01
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 2:40 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на сом със спининг въдица.

Мнение от paparak01 »

Да така е.... защото колегата ги лови само по над 20кг.......и видиш ли 5кг някак си сами избягват подадените от него примамки....и да знаеш не си прави майтап....
Дунав влиза ли в това число?
petiofi_pp79
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Мар 26, 2017 10:17 am

Re: Риболов на сом със спининг въдица.

Мнение от petiofi_pp79 »

Е! Най сетне един сериозен колега като ''paparak01".Папарак основно ловя на Марица но се колебая каква акция да си взема,чудя се между 20-60gr.,20-80gr.,30-50gr.,50-100gr.
petiofi_pp79
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Мар 26, 2017 10:17 am

Re: Риболов на сом със спининг въдица.

Мнение от petiofi_pp79 »

Здравейте отново колеги!Оборудвах се с такъми за тежък спининг,но не след дълго забелязах проблем с такъмите и по точно с конеца ,започна да се разнищва,навивам го чисто нов и на десетия излет вече на места се е разнищил.Дайте съвет какво да правя!Конеца е Баркли 0,24дебелина.
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Риболов на сом със спининг въдица.

Мнение от Fishh »

Cъс 1 конец трудно се изкарва цял сезон, както и да го мислиш зависи и колко ходиш на риба аз поне сменям 2-3 пъти на година. Като почне да разнищвa режеш 1-2 метра протритото, така 4-5 пъти и обръщаш конеца пак 4-5 пъти рязане и нов конец, друг начин нямa. Oстаналото си е риск и ако караш със един конец за икономия oт 20-30лв като ти удари голяма риба и да ти скъса, не че се вадят лесно тия големите и със чисто нов конец ама пак cи e застраховка късмет трябва повече :lol:
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Риболов на сом със спининг въдица.

Мнение от аксел »

На Баркли,конците освен,че се разнищват,пият много вода,надуват се,бързо остаряват.........не стават.Друга причина могат да бъдат водачите на пръчката или водещата ролка на макарата-провери ги внимателно.Оставам с убеждението,че ловиш на Марица около и под Димитровград.Тамошните спинингисти винаги водят воблерите плътно по дъното,а там има доста препятствия/камъни,дървета и др./,протриващи последните метър-два от конеца.Имаш две възможности-едната е посочил колегата преди мене,а другата да използваш повод от флуорокарбон.
валатът не най-лошото нещо на света
petiofi_pp79
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Мар 26, 2017 10:17 am

Re: Риболов на сом със спининг въдица.

Мнение от petiofi_pp79 »

Такъмите са ми!Daiwa bg 4000,пръчка Savage Geare MPP2 акция до 150грама,Флуорокарбон слагам поне метър с дебелина 0,64.Съмнявам се във водачите идват малко тесни за това влакно,но пък пробвах и с по тънко на unitika x8 50lb пак същата работа.Дали да търся пръчка с по големи водачи или да слагам по тънък конец.Между другото постоянно смазвам влакното с продукт на ARDENT.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”