Два проблема / предложения

Дайте вашите препоръки, съвети, предложения и оплаквания за нашия сайт.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Два проблема / предложения

Мнение от webfusion »

Към администраторите,
срещам два проблема и мисля че има какво да се направи, разбира се ако сметнете, че съм бил прав и ако решите да го поправите/направите.

1. Новият раздел обяви:
От както стартира новата визия и функционалност на раздел "обяви", които на мен лично с професионална наклонност към всичко уеб много ми харесва (подреден лесно се намира търсеното и те така) срещам един и същ проблем около 5 пъти вече. Нещо което е обявено за "Продава, Купува и прочие" вече отдавна го няма ма си седи в обявите, когато се обадя (след като съм написал и съобщение, щото на съобщение по лесно се мрънка за цената) получавам отговор .. извинявайте ма аз отдавна го продадох ма не знам как да спра обявата. След това им обяснявам, влезте в обяви горе в дясно има в менюто "МОИТЕ ОБЯВИ" като го натиснете ви излиза таблица с графа в дясно на таблицата - действия ..... натискате кошчето и потвърждавате изтриването. ОК, казват колегите, и са доволни от разговора а аз не съм много.
Сега проблема е в това че може да не са си направили трудът да погледнат и да разберат как да я спрат обявата , което е нормално до някъде, но е възможно да не могат да се оправят наистина или самата система да ги затруднява. По този въпрос може да се дадат препоръки от професионалист, като се направи одит/анализ и съответните препоръки от специалист. Като за начало и много на бързо може да дам няколко съвета които ако изпълните работите ще се променят предполагам, за добро естествено:
1. Обявите нямат поле за валидност. Добре е да има такова поле и да има възможност да се избира, 1,2,3 седмици месец и прочие. След изтичане на срока, обявата да се спира автоматично.
2. След като се добави срок, напомняне по ел.поща. Вашата обява е изтекла влезне да я подновете... еднократно да се изпрати. Това може и да го има в момента, ма при положение че няма срок е безсмислено.
3. При публикуване на обява да има чекче "приемам общите условия" и ->
4. В общите условия да е описано как се борави с обявите и да е описано ->
5. Санкции, при обява в продава да кажем и бездействие от ваша страна -> спиране на правата за публикуване на обяви за 5 месеца.
6. Ако това не свърши работа ИЛИ преди това може да се пусне едно просто скалъпено клипче или текст как да управляваме обявите си, с натискане на бутонче разбрах,че след това ако не сме разбрали ПАК санкция.
Знам че е свързано с финанси, разбирам това, но все пак сайта е специализиран и хората разчитат на това, ако ще гледам риболовни може и в продавалника там по бързо изчезват и всички ги има и там от тукашните, дублирани са което е нормално. Просто е много гадно, когато следиш нещо, мислиш и когато се обадиш... ми то го няма, а оправданието е едно и също.. ми от както смениха...

2. Вторият проблем: Зареждането на сайта като цяло във всички секции, от доста време може би няколко месеци сайта "лагва" не се зареждат страниците. Под не се зареждат имам в предвид: не се зареждат изобщо, времето за отговор от сървъра е много голямо и се зареждат след минути, мъчат се да се заредят "върти" докато браузъра не сложи тайм аут. Като дадеш един рефреш, в повечето пъти се зарежда веднага. Това от N на брой компютри, N на брой доставчици на нет и N на брой браузъри, тоест сайта има някакъв кахър които трябва да се намери и оправи. Със сигурност не е само при мен.

Съжалявам за критиката, но и аз както много други искам искрено да използвам доброто което сте създали и да общувам с колеги.

Надявам се да съм бил полезен, поздрави на управата.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Два проблема / предложения

Мнение от fixxer »

Привет,

погледнах набързо нещата, които си написал и като ми остане време мисля да внедря част от тях, тъй като се застъпват с моите планове.
Относно управлението на обявите - много отдавна има написан HELP със скрииншоти тук - https://www.nariba.com/obiavi/?m=help" onclick="window.open(this.href);return false;

Относно незареждането - няма как да търсиш проблема в сайта, тъй като той е на доста мощен отделен сървър, който разполага с доста голям ресурс и е натоварен на 1/8 от възможностите си.
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Публикувай отговор

Обратно към “Препоръки и Оплаквания”