Проблем със сайта!

Дайте вашите препоръки, съвети, предложения и оплаквания за нашия сайт.

Модератор: sapuna

Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проблем със сайта!

Мнение от Павел Иванов »

Никой , никого насила не държи във форума :idea:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
amalexiev
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 3:41 pm

Re: Проблем със сайта!

Мнение от amalexiev »

Здравейте,
проблемът ми е, че не виждам повечето от снимките в темите. Виждам само изображение, изображение....
Ето - това
snimki.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Проблем със сайта!

Мнение от Ачо ♣ »

amalexiev написа:......проблемът ми е, че не виждам повечето от снимките . .............
То да беше само това- те и вградените клипчетата от youtube не се визуализират, ама нали рекламите текат................ :mrgreen:

П.С.
Слагаш си последните версии на браузера , който ползваш, и всичко ще е на шест, ама дали компа ти може да понесе"натоварването", кой го е еня!? :mrgreen: :axe:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем със сайта!

Мнение от fixxer »

Ачо. Не виждам защо остроумничиш... Сайта е съобразен с възможно най-ниските изисквания откъм технологии. Със стар браузер вече половината нет не може да се отвори поради една или друга причина!

Я клип. Пък и работи!


Относно снимките, които не вижда колегата. Нямам идея, каква е точната причина, но те може да са доста:
1. Снимките са качени в друг сайт (http://voblery.com.ua)
1.1. Може сайта да не е работил в момента
1.2. Може твоя доставчик на интернет да не е имал свързаност с техния в дадения момент
1.3. Горното, но на обратно
1.4. По някаква причина браузера ти блокира съдържание от друг сайт (тъй като naRiba.com разполага и сервира страниците си кодирани със SSL сертификат, а въпросните снимки, качени в другия сайт са сервирани без SSL, което се шкартира от повечето браузери като нелегално не-криптирано съдържание)
1.5. Още поне 5 причини заради адблок или антивирусен софтуеър инсталиран на въпросния компютър.

Най-чистия вариант е да си качвате снимките директно тук. Без лимити, бързо и сигурно...
za-balkanki.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Проблем със сайта!

Мнение от Ачо ♣ »

Колега, изобщо не "остроумнича". :wink:
Клипчетата при мен не се визуализират.Ето какво се вижда- бяло поле.

Изображение

Виж с ИЕ-11 всичко си работи. И това е само в нашия сайт. Никъде другаде го нямам този проблем!
Но с Мозила-версия 31- проблемът съществува. Инсталирал съм версия от 50 нагоре и клипчетата си работят. Ама на теб да обяснявам, че не всеки комп може да работи с най-новия софтуер смятам за ненужно.

А аз пък отварям въпросните снимки, които колегата не вижда. Така че тук няма място изобщо за "остроумничене"!!!
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Проблем със сайта!

Мнение от bobopeli »

fixxer написа:..................................................................................................................
Извинявам се много ама гледам че иде реч за моите снимки и да попитам :oops: имали проблем че ги качвам на украинският сайт и след това тук?
Преди ползвах родната ''снимкаБГ'' ама ми затриха 1000 снимки и затова сега навън :evil:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем със сайта!

Мнение от fixxer »

Много полезни отговори. Освен, че рекламите те дразнят, аз не видях нищо (като конкретна тема примерно, където не виждаш клипа). Аз с 11-ка го виждам...
Това, че не се виждат дадени неща като ютюб клипове примерно е защото ютюб прекратиха поддръжката на флаш и стриимват на хтмл5, който за съжаление не се поддържа от старите браузери. Сигурно и за двете съм виновен аз :)

И да, сайта се издържа от реклами, защото няма от какво друго :)
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем със сайта!

Мнение от fixxer »

bobopeli написа:
fixxer написа:..................................................................................................................
Извинявам се много ама гледам че иде реч за моите снимки и да попитам :oops: имали проблем че ги качвам на украинският сайт и след това тук?
Преди ползвах родната ''снимкаБГ'' ама ми затриха 1000 снимки и затова сега навън :evil:
По принцип е възможно такова проблемно показване на снимките поради горните причини. Ако имаш възможност да ги качваш и тук е най-добре, но това е въпрос на собствена преценка и удобство
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем със сайта!

Мнение от fixxer »

Ачо ♣ написа:...
Сега виждаш ли клипове?
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Проблем със сайта!

Мнение от Ачо ♣ »

fixxer написа:.........И да, сайта се издържа от реклами, защото няма от какво друго ........
Не ме разбирай погрешно, изобщо не ме дразнят рекламите. Сега бол начини, за да ги блокираш. Ако шегата ти се е сторила обидна се извинявам.
Споделям нещо съвсем добронамерено. Само в нашия сайт клипчетата на тубето не могат да се визуализират, ако си с по-стара версия-говоря конкретно за Мозила. Това с хтмл5 изобщо не е така защото аз и в тубето си ползвам само флаша.
Затова подчертах, че с ИЕ-11 и Мозила, но с версия над 50 няма проблем да се гледат тук вградените клипчета.
Но пак подчертавам- няма друг сайт в нета, в който да не мога да отворя вграден клип от Ютуб, освен в www.nariba.com. Това означава, че хтмл5 не е основната причина.
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Проблем със сайта!

Мнение от Ачо ♣ »

fixxer написа:............Сега виждаш ли клипове?
Даааааааааааааааааа............... :D :smt023 :drinkers:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем със сайта!

Мнение от fixxer »

Ачо ♣ написа:
fixxer написа:............Сега виждаш ли клипове?
Даааааааааааааааааа............... :D :smt023 :drinkers:
Екстра. Да не те мисля значи :))
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Проблем със сайта!

Мнение от Ачо ♣ »

fixxer написа:..... Да не те мисля значи :))
Аз съм ти най малкия" проблем"!!! :mrgreen: :D
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Проблем със сайта!

Мнение от Ачо ♣ »

fixxer написа:......... защото ютюб прекратиха поддръжката на флаш и стриимват на хтмл5, който за съжаление не се поддържа от старите браузери.
Тц..........за Мозила си има добавки, с които си гледкаш клипчетата спокойно и с Flash® Playe.
Те за по- новите версии :arrow: https://addons.mozilla.org/bg/firefox/a ... sh-player/
Те и за по-старите :arrow: https://addons.mozilla.org/bg/firefox/a ... eo-player/

Има си и други"скрити"настройки дет се правят в Мозилата, чрез about:config, ама тва не е предмет на темата.
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
amalexiev
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 3:41 pm

Re: Проблем със сайта!

Мнение от amalexiev »

fixxer написа: 1.4. По някаква причина браузера ти блокира съдържание от друг сайт (тъй като naRiba.com разполага и сервира страниците си кодирани със SSL сертификат, а въпросните снимки, качени в другия сайт са сервирани без SSL, което се шкартира от повечето браузери като нелегално не-криптирано съдържание)
za-balkanki.jpg
Предполагам, че тази е причината понеже влизам от служебен компютър през прокси в Австрия и т.н. Преди малко пробвах - от телефона и ми се отварят всички снимки. В другия форум обаче - нямам такива дертове.

Така като гледам, всички снимки, които са качвани на други сайтове не се визуализират - виждам само качените в nariba.com
Публикувай отговор

Обратно към “Препоръки и Оплаквания”