Изнервящо досадни рекламни банери

Дайте вашите препоръки, съвети, предложения и оплаквания за нашия сайт.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Valdini
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:19 am
Местоположение: София

Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от Valdini »

Уважаеми модератори, с удоволствие влизам във форума, всеки път когато ми остане свободно време, не толкова за да давам "вещи" мнения, а по-скоро да прочета някой ред относно любимото хоби. От скоро обаче ми прави много неприятно впечатление, досадното и агресивно изскачане на рекламни банери във форума. Личното ми мнение за повечето от тях е , че са откровено измамнически, но не това е в основата на негативното ми отношение към тях, а непрекъснатото им досадно и агресивно появяване, което не те оставя спокойно да прочетеш няколко реда. Толкова ли пък е доходоносно ли, ползотворно ли, не знам как да го кажа - това взаимно сътрудничество.....
Поздрави!
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от Herkules »

Нещо ни се разминават разбиранията за ФОРУМ !
Място в което всеки споделя нещо !
Това не е КНИГА .
Пък на мен ми е интересно какво намери да четеш ?
Сложи си програма а-блок и край с рекламите.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от Chromeo »

И мен ме дразнят банерите и затова съм инсталирал adBlock от приложенията на Google Chrome(безплатно). Но е важно, колега, да правите разлика между банери и тъй наречените Malware и Adware, които нямат нищо общо с посещаваната страница, но най-нагло се появяват и избутват даже и банерите от оригиналното им място и увеличават времето за зареждане на желаната от вас страница. С AdBlock Началната ми страница изглежда така:
1.png
2.png
а без така:
1.1.png
2.2.png
разликата тук не е фрапираща, но в Замунда, примерно, банерите ти правят компа с 1кг. по-тежък :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
catch a fish or die trying !!!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от oneillbgm »

Измамнически банери? Определено не е така, защото банерите се показват според твоите интереси. Посредством кукитата и ботовете, които следят историята ти. И да, те са доходоносни - цели 0.01$ на клик.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от Pe6o_Tikvata »

И аз до скоро бях с adBlock и вършеше чудесна работа докато не почна да ми блокира и клиповете които колегите качват във форума.В Ю- туб и В -бокса нямах ядове само по форумите.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от Chromeo »

Pe6o_Tikvata написа:И аз до скоро бях с adBlock и вършеше чудесна работа докато не почна да ми блокира и клиповете които колегите качват във форума.В Ю- туб и В -бокса нямах ядове само по форумите.
Адблока има настройки за чувствителност какво точно да подразбира, като реклама, пробвай да разбазикаш радиото и няма да ти скрива клиповете ;)
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от Красимир Атанасов »

По-цял ден лъхате порнаки,после спам и срам на компа :mrgreen:
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от m65 »

Valdini написа:Уважаеми модератори, с удоволствие влизам във форума, всеки път когато ми остане свободно време, не толкова за да давам "вещи" мнения, а по-скоро да прочета някой ред относно любимото хоби. От скоро обаче ми прави много неприятно впечатление, досадното и агресивно изскачане на рекламни банери във форума. Личното ми мнение за повечето от тях е , че са откровено измамнически, но не това е в основата на негативното ми отношение към тях, а непрекъснатото им досадно и агресивно появяване, което не те оставя спокойно да прочетеш няколко реда. Толкова ли пък е доходоносно ли, ползотворно ли, не знам как да го кажа - това взаимно сътрудничество.....
Поздрави!
Привет колега. Аз основно работя с Mozilla Firefox, инсталирал съм си добавката UBlock Origin. Антивирусната ми е Avast, която има опция за:

Защита от фишинг:
1.Проверява сайтове за измами и зарази
Без проследяване:
1.Открива и блокира нежелани реклами и пречи на сайтовете да ви проследяват
2.Блокирай социалните мрежи
3.Блокирай рекламни проследявания
4.Блокирай уеб анализатори
5.Блокирай останалите
СайтКорект
1.Открива и поправя сгрешени URL-и и праща към коректни сайтове
От тази комбинация съм напълно доволен, като защитата ми от всякакви изскачащи натрапници е почти пълна.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от sapuna »

Пусни си един adwcleaner и ще се увериш ,че проблемът не е в сайта ,а в твоята машина ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от kostadin11 »

Въх, ужас! Какво стана със сайта? Отварям сефте за днес и ме залива лавина от реклами бетер мобиле-бг, клипчета, флашки.... браузъра ми умира на момента! Тежки, трудни, претрупани страници.... доста хора ще бъдат "изгонени" от невъзможноста да влизат в сайта и форума.
Дано има промяна към по-добро.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от fixxer »

kostadin11 написа:Въх, ужас! Какво стана със сайта? Отварям сефте за днес и ме залива лавина от реклами бетер мобиле-бг, клипчета, флашки.... браузъра ми умира на момента! Тежки, трудни, претрупани страници.... доста хора ще бъдат "изгонени" от невъзможноста да влизат в сайта и форума.
Дано има промяна към по-добро.
Ти нормален ли си? Днес сайта е с по-малко реклами от обикновено, поради смяна на визията :fishing2:
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от kostadin11 »

С визията ще свикнем, убеден съм, че ще върнете и бутона "виж собствените мнения".... и други функционални удобства от предната визия! Но сигурно освен съвети за поставяне на блокиращи програми... ще дадете и съвет да си купим и нови компютри.... по-мощни с по-бърз нет.....
Желая ви успех.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Изнервящо досадни рекламни банери

Мнение от fixxer »

kostadin11 написа:С визията ще свикнем, убеден съм, че ще върнете и бутона "виж собствените мнения".... и други функционални удобства от предната визия! Но сигурно освен съвети за поставяне на блокиращи програми... ще дадете и съвет да си купим и нови компютри.... по-мощни с по-бърз нет.....
Желая ви успех.
ПОД "Къде се намирам" -> "Бързи връзки"
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Публикувай отговор

Обратно към “Препоръки и Оплаквания”