Некоректен продавач ko2000

Дайте вашите препоръки, съвети, предложения и оплаквания за нашия сайт.

Модератор: sapuna

dobrev_db
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 22, 2016 2:23 pm

Некоректен продавач ko2000

Мнение от dobrev_db »

Колеги предоставям на вашето внимание още един "колега".
След като писах на ko2000 16:52:56 19.12.2016, че закувам следната макара от тази обява: Abu Garcia Soron STX 40 на цена 140 лв.
- Получих отговор 18:49:21 19.12.2016 "ОК утре ще я изпратя по Еконт с опция за преглед. Поздрави!"
- След това имах ново съобщение 12:52:59 20.12.2016 . "Колега, макарата, отпада от продажба, счупи се капачката на аванса докато демонтирах шпулата за да сваля влакното. Надявам се да намериш друга подходяща. Поздрави!"
Естествено ме напуши на смях, защото имам точно същата макара и много добре и знам качеството. Все пак това е макара за морски риболов и една много качествена и хвалена по всички международни форуми. Все пак реших да му дам възможност да покаже какво се е случило.
19:22:42 20.12.2016 "Колега, имам точно същата макара, и много добре знам дали се чупи капачката или не. Давай снимка да видя или заминаваш като некоректен продавач. Много плоска лъжа, приятелю."
Познайте дали получих отговор. Явно някой му е дал някой лев повече... и е свалил гащите :butthead:
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от st_beer »

Изпадал съм точно в такава същата ситуация ,но с въздушна пушка. Точно като теб и аз също бях афектиран и оплюх колегата. После след време разбрах ,че друг колега от форума е купил пушката като е отишъл веднага до тях на място и му е броил парата в ръцете.
Сега помисли си и кажи с ръка на сърце ако ти беше продавача и си пуснал обява. Получаваш съобщение,че клиента Х непознат от някъде си иска да я купи. Опаковаш и тръгваш към куриерската фирма да я пращаш. По пътя срещаш твой познат и му споделяш къде отиваш ,а той ти казва ,че иска точно такава макара и ще ти даде парите да му я дадеш. Как ще постъпиш?
Моето мнение ,че човека не е направил нищо лошо спрямо теб и не те е ощетил или набутал с пари или калпава стока.Приеми го ,че по пътя е срещнал свой приятел и той е купил макарата,а теб се е наложило да те излъже благородно. Знам от личен опит ,че не никак приятно,но това в никакъв случай не прави този човек некоректен продавач.
Това е моето мнение и не искам да ангажирам никой ,че е най-правилното. Всеки човек си има право на свое собствено.
Успех на всички и весели празници .
Hobie Mirage Outback
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от bobo_33333 »

Подкрепям колегата st_beer,
Да съдиш колега ,когото не познаваш ,дето нищо,ама нищичко, не ти е направил,не ти е длъжен със нищо
Туй кат да ти обещае някоя пелка ,а да забърше друг и вече е коляма к...ва
Аз там съм пораснал...
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от pampasa »

Принципно хора има всякакви - да гадаеш каква е истинската причина , да не ти я прати - е само късане на нерви.

Обикновенно хората продават неща ,които вече не ползват или когато имат крещяща нужда от пари.

Възможно е колегата , просто да е решил в крайна сметка - да не я продава.

За мен щеше да е некоректен ,ако ти беше изпратил макарата и тя не отговаряше / като състояние / на описаното в обявата.

Поздрави и без лоши чувства.
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
dobrev_db
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 22, 2016 2:23 pm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от dobrev_db »

st_beer написа:Изпадал съм точно в такава същата ситуация ,но с въздушна пушка. Точно като теб и аз също бях афектиран и оплюх колегата. После след време разбрах ,че друг колега от форума е купил пушката като е отишъл веднага до тях на място и му е броил парата в ръцете.
Сега помисли си и кажи с ръка на сърце ако ти беше продавача и си пуснал обява. Получаваш съобщение,че клиента Х непознат от някъде си иска да я купи. Опаковаш и тръгваш към куриерската фирма да я пращаш. По пътя срещаш твой познат и му споделяш къде отиваш ,а той ти казва ,че иска точно такава макара и ще ти даде парите да му я дадеш. Как ще постъпиш?
Моето мнение ,че човека не е направил нищо лошо спрямо теб и не те е ощетил или набутал с пари или калпава стока.Приеми го ,че по пътя е срещнал свой приятел и той е купил макарата,а теб се е наложило да те излъже благородно. Знам от личен опит ,че не никак приятно,но това в никакъв случай не прави този човек некоректен продавач.
Това е моето мнение и не искам да ангажирам никой ,че е най-правилното. Всеки човек си има право на свое собствено.
Успех на всички и весели празници .
Тук не съм съгласен колега, аз държа на думата си и след като съм се договорил с някой, при положение че е той е дал парите, които искам, не виждам повод да се отмятам. Другото ме прави к...ва от мъжки род. И все пак колега, прочете ли оправданието? Явно за теб има смисъл, остани си със здраве и нищо лично.
dobrev_db
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 22, 2016 2:23 pm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от dobrev_db »

bobo_33333 написа:Подкрепям колегата st_beer,
Да съдиш колега ,когото не познаваш ,дето нищо,ама нищичко, не ти е направил,не ти е длъжен със нищо
Туй кат да ти обещае някоя пелка ,а да забърше друг и вече е коляма к...ва

Колега, никъде не го съдя! За мен е некоректен и толкоз! Пазарувай като искаш от него! Явно всички сте един дол дренки. Явно за вас мъжката дума няма стойност.
dobrev_db
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 22, 2016 2:23 pm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от dobrev_db »

pampasa написа:Принципно хора има всякакви - да гадаеш каква е истинската причина , да не ти я прати - е само късане на нерви.
Обикновенно хората продават неща ,които вече не ползват или когато имат крещяща нужда от пари.
Възможно е колегата , просто да е решил в крайна сметка - да не я продава.
За мен щеше да е некоректен ,ако ти беше изпратил макарата и тя не отговаряше / като състояние / на описаното в обявата.
Поздрави и без лоши чувства.
Тука съм съгласен с колегата, не съм си тровил нервите изобщо. Явно българите сме си платени проституки, и по-точно казано к....ви, дето си въртят задника натам, където дават повече пари... и ще си останем такива. И ще си измисляме смешни извинения за наша изгода. Можеше да ми напише едно -извинявам се, отказах се да я продавам, примерно, а ма не. Обяснява ми се като малко момиченце, като че ли аз съм балама и не съм рибар примерно от 30 години. А и като гледам няма и намерение да напише нещо в темата.
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от st_beer »

dobrev_db написа: Можеше да ми напише едно -извинявам се, отказах се да я продавам, примерно, а ма не. Обяснява ми се като малко момиченце, като че ли аз съм балама и не съм рибар примерно от 30 години. А и като гледам няма и намерение да напише нещо в темата.
Добре де ако човека ти беше написал това по горе щеше да се чувстваш по добре ли? Това щеше да го издигне в твоите очи ли? Не виждам смисъл да пише или да ти се оправдава по някакъв начин. Така е решил така е сторил. Стоката си е негова и той решава съдбата и.
Не казвам ,че го оправдавам и е правилно направеното от него. Прекрасно зная какво е чувството да бъдеш излъган,но в никакъв случай не те е ощетил,измамил,набутал или продал нещо скапано за да го слагаме в графата некоректен продавач.
Ти имаш право да му се сърдиш и упрекваш за постъпката му като не мъжка такава ,но не и за некоректен продавач понеже не ти е продал нищо и ти не си купил нищо от него.
Не познавам нито теб нито човека за който си го писал. Просто пиша моето мнение като страничен наблюдател без да заемам ничия страна и без лоши чувства.
Hobie Mirage Outback
dobrev_db
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 22, 2016 2:23 pm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от dobrev_db »

Колега st_beer,
човек, явно ти не разбираш какво искам да кажа, спрял съм да се сърдя на когото и да било и за каквото и да било от преди повече от 20 години. Тия детските изпълнения отдавна отминаха. Просто предупреждавам колегите да имат едно наум. Но като гледам всички му стават адвокати без пари... След като първо продаваш нещо, договаряш се и после не го продаваш, те прави некоректен продавач, не знам какво трябва да ти се обяснявам. И напротив със всичките си мнения заемаш неговата страна. Казах, че бих го разбрал ако каже 2 мъжки приказки, както написах. За съжаление в този форум няма тема "Мъжки коври", пък и никой няма да се интересува от тях, по-скоро кой е некоректен продавач.
И за да бъда по-ясен, аз не рева, защото не съм му купил макарата. Моите 140 лв са си ми в джоба. Просто се издразних от отношението на така цитирания "колега". Преди време пак един доставчик го чаках повече от 1 месец да му дойде въдицата от Япония, после уж си проверявал стоката, после уж я изпратил, после уж я били счупили от спедиторската фирма. Е накрая вече прекали и му казах, че ще звънна в спедиторската фирма и ако нямам пратка, цялата кореспнденция отива по форумите (щото я имам записана в чата на фейса) и омекна на бързо. Че искаше и без пари да ми я даде, само и само да не го публикувам. Естествено му казах, че аз не съм клошар и му намерих в България последната бройка от друг онлайн магазин, да я вземе и да ми я изпрати, като си я заплатя. Та така. Със здраве!
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от reelbigfish »

ако настояваш някой да ти продаде макара с дефект навръх Коледа, aз имам една и бих ти взел 140-те лева съвсем коректно :D
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от rap66 »

8 мнения, Най-активен във форум:Препоръки и Оплаквания 75%, 2 теми "некоректен продавач", т.е. тоя не е първия некоректен за тая година, надали искаш да си обект на третата тема :wink:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от lozzy.68 »

Най добре звучи,като,Джеймс Хетфийлд .......(ай лаик ГЪГЪ.....ГЪГЪ...!!!) :drinkers: Весели празници!!!
vesko_bs
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1409
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 5:31 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от vesko_bs »

Весела Коледа на всички колеги.И аз бих га сложил в графа некоректни продавачи.Просто това не е правилно.И мен са ме цакали така,и знам че хич не е приятно.Ако беше коректен,да беше пратил снимки на колегата.Тогава нещата щяха да стоят по друг начин.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от GODzillata »

st_beer написа:Изпадал съм точно в такава същата ситуация ,но с въздушна пушка. ...
Аз пък с лодка...бях я изкарал пред гаража да я опаковам да я пращам по Еконт и случайно минаващ човечец ме попита дали я продавам и за колко...е, 10 минути по-късно ми беше броил парите и спестил чанча по опаковане, разкарване до Еконт и изпращането й, като винаги имаше вариант получателят да не я хареса и да ми я върне...може би съм бил некоректетен :smt102 ..., но интересът клати феса. :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от Красимир Атанасов »

Едно време, когато имаше раздели "Купува""Продава" и форума все още беше интересен,тези неща се решаваха вътре,директно,на живо....имаше съспенс.
Но,от както стана продавалник ,със отделна страница,ма хич биля не ни занимаваи!
Ами си пиши на ред колегията да решава.
Пък и ако продавачът е платил пе'йсе стинки,спукана ти е ралтата :D виновен си като некоректен купувач :mrgreen:
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Заключено

Обратно към “Препоръки и Оплаквания”