Некоректен продавач ko2000

Дайте вашите препоръки, съвети, предложения и оплаквания за нашия сайт.

Модератор: sapuna

Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от Павел Иванов »

Кире , в теб никога не съм се съмнявал :mrgreen:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
nikko281281
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Нед Юли 04, 2010 8:46 pm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от nikko281281 »

dobrev_db написа:Колеги предоставям на вашето внимание още един "колега".
След като писах на ko2000 16:52:56 19.12.2016, че закувам следната макара от тази обява: Abu Garcia Soron STX 40 на цена 140 лв.
- Получих отговор 18:49:21 19.12.2016 "ОК утре ще я изпратя по Еконт с опция за преглед. Поздрави!"
- След това имах ново съобщение 12:52:59 20.12.2016 . "Колега, макарата, отпада от продажба, счупи се капачката на аванса докато демонтирах шпулата за да сваля влакното. Надявам се да намериш друга подходяща. Поздрави!"
Естествено ме напуши на смях, защото имам точно същата макара и много добре и знам качеството. Все пак това е макара за морски риболов и една много качествена и хвалена по всички международни форуми. Все пак реших да му дам възможност да покаже какво се е случило.
19:22:42 20.12.2016 "Колега, имам точно същата макара, и много добре знам дали се чупи капачката или не. Давай снимка да видя или заминаваш като некоректен продавач. Много плоска лъжа, приятелю."
Познайте дали получих отговор. Явно някой му е дал някой лев повече... и е свалил гащите :butthead:
Здравейте, съжалявам че чак сега виждам тази тема за "некоректния" продавач. Първо искам да заявя,че аз купих макарата от колегата или по-точно станах неин горд притежател,защото не съм я плащал ( сега веднага отпада тезата за "пе'есет стинки отгоре" или ''Явно някой му е дал някой лев повече... и е свалил гащите ". Сега да обясня. Аз живея с "некоректния продавач" на една улица.Нерядко ходим заедно за риба.Напълно наясно съм със състоянието на макарата и кога е купувана. Във въпросната вечер, за вас "некоректен продавач", а за мен ПРИЯТЕЛ, е решил да публикува в ОБЯВИ 2 МАКАРИ и една пръчка x-zoga,но го е направил много късно вечерта.На следващият ден аз видях обявата и му казах,че ще взема x-zoga+ abu garcia (беше ги взел заедно и комплектовал). След работа ,вечерта минах и си взех пръчката и се изненадах когато ми каза,че макарата е обещана на колега от форума и няма да ми я даде. Разбирате колко ми стана кофти,защото знам че тази макара е перфектна за парите и в класа си и отдавна й бях хвърлил око,но колкото и да го убеждавах не се съгласи да ми я даде вечерта. След като се прибрах вкъщи продължих да го "тормозя". И на следващият ден "тормоза" продължи.....:) Накрая явно разбрал ,че много я искам се е отказал да я продава. На 28.12 имам рожден ден! ......Ами какво да ви кажа- беше ми я опаковал и ми я подари! :D Няма какво повече да ви разказвам.

Това е "некоректният продавач". Вие сами преценете. Явно в България е нормално без да познаваш даден човек да си създаваш погрешно мнение за него и след това задължително да го оплюеш където можеш,използвайки най-различни епитети и определения. Колега, dobrev_db, съжалявам ,че си изпуснал супер изгодна сделка. Причината не е в продавача,а просто в обстоятелството,че аз я поисках. И аз съм бил от губещата страна поради такава причина. Сигурно и други колеги.Няма нищо лошо.Все пак се познаваме и сме приятели. Помисли малко и кажи ти ако беше на негово място как щеше да постъпиш? Защото аз най-вероятно щях да постъпя като него. А ти? А повечето колеги тука? Повечето колеги ти обясняват как стоят нещата вероятно, и гледат обективно на случката. Ама ти-не! GODzillata сподели случая с лодката. Прочете ли постовете на st_beer, bobo_33333, pampasa, които ти обясняват какво означава "некоректен продавач"? Ама не само да прочетеш,а да разбереш ? Не може да си регистриран във форума от 5 месеца и всичките ти 8 поста да са плюене и грозни обиди.
......Но винаги може да се извиниш!
Поздрави на всички и без лоши чувства. Просто искам всичко да стане ясно!
dobrev_db
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 22, 2016 2:23 pm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от dobrev_db »

Приятелю "nikko281281" това с нищо не променя факта, че твоя приятел ти е подарил макарата, вместо да изпълни сделката. Явно е "свалил гащите" пред тебе. Ето и твоето лирично есе доказва, че ko2000 е и лъжец. Надявам се да не накърнявам чувствата на теб и на "приятеля" ти и с тази истина. Ще вземеш ли да ми обясниш "счупената капачка". Кога съм се регистрирал, какво значение има? Мога да ти посна сигурно над 20-30 поръчки и освен тия двамата шибеци, всички колеги са били коректни.
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от dimmitov »

Стига вече! Чак пък некоректен продавач! Нито го е измамил, нито му е продал стока, която не отговаря на описанието или пък е дефетна! Отказал се е от продажбата и това е, уведомил е купувача, всичко е наред.Може да не му казал истинската причина за отказа си от продажбата , но пък и не е длъжен. Щом не го излъгал с пари или стока и го е уведомил своевременно,че се отказва , значи всичко е Ок.Темата според мен е за ключ! Няма смисъл да се маскари колегата! Самата тема е некоректна! Свалил бил гащите!!! Глупости! Ако аз намеря купувач на даден продукт, който е от моят град и по този начин ще спестя транспорт, риск от транспорта, и опаковки, като и време, винаги бих го предпочел като по-добър вариант за продажбата!Дали това е истинската причина или е нещо друго, всъщност няма никакво значение!Колегата не дължи обяснение на никого и за нищо!Единственото коректно нещо ,което трябва да направи в този случай е да уведоми евентуалния купувач , че се отказва!Нищо повече!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
ПламенМ
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 4:57 pm
Местоположение: Сливен

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от ПламенМ »

dimmitov написа:.................!
+1

Към пусналия темата - Мрънкаш като "не дарена сватя".....Стисни дупе и си купи нова макаричка и готово. Защо е нужно да ни занимаваш с глупости и да клеветиш човека ! Това НЕ Е мъжко поведение!!
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от Красимир Атанасов »

Следващият път,преди да продадете нещо,първо питайте всички ваши приятели,и чак тогава публикувайте :) :) :)
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от gergi762 »

Абе мъжката приказка си е мъжка приказка,кажеш ли нещо,това е. За 5 лева отгоре или "ма приятел ми я поиска след това" си е п......ска работа.
Остави само стъпки
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от Павел Иванов »

gergi762 написа:Абе мъжката приказка си е мъжка приказка,кажеш ли нещо,това е...
Тука съм напълно съгласен ! Кофтито е , че последно време путьовците взимат превес , колкото и да е неприятно ама "о темпора , о морес" как са казали още преди повече от 2000 години ! Мъжа по това се познава , че е мъж , държи на думата си и си спазва обещанията , без значение дали е бил в казарма ! Лично мнение неангажиращо никой с нищо .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от dimmitov »

Не бъркайте нещата и не извъртайте темата.Мъжката дума важна, спор няма! Но в случая говорим за некоректност! В продавалника за некоректен продавач се счита човек ,който те е излъгал с продукта или качеството му , с пари или със срокове! Отказването от продажба, по каквито и да било причини ,не е некоректност! Уведомил е ,че се отказва от продажбата , не го е разигравал! Купувача не е ощетен по никакъв начин!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от Красимир Атанасов »

Бре,ако не беше това фалшиво алиби,на което и стоножка не би се вързала,можеше и да се съглася.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от dimmitov »

Ама то реално няма нужда от алиби, нито пък от обяснения.Отказва се и точка по въпроса. Ама явно купувача е започнал да го натиска ! Това пък коректно ли е? ,,Прати ми снимка или те пускам в Некоректни продавачи,,
Ще седна да се обяснявам аз, що съм се бил отказал!!! Как ли пък не!
Несериозен, да! Така би могъл да се нарече , но не и некоректен.
В случая по-скоро е некоректен купувача!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от Красимир Атанасов »

Разглеждаш последната макара в магазина,която много искаш!
Влизам аз,продавача я взима от ръцете ти,и ми я подарява (продава) на мен, защото съм му приятел.
Продавачът некоректен ли е към теб?
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от Ачо ♣ »

Краси, не се "хаби", бре! :wink:
НЕма как да те разберат........
Павел в по-горния си пост го е казал много точно.. ......"о темпора , о морес" !
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от Красимир Атанасов »

По точно от мен как да го обясниш!?
Държиш парата,готов да я пратиш,а аз я давам на друг.
После защо синджира се връща,а козата не?
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
nikko281281
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Нед Юли 04, 2010 8:46 pm

Re: Некоректен продавач ko2000

Мнение от nikko281281 »

[quote="Красимир Атанасов"]Разглеждаш последната макара в магазина,която много искаш!
Няма общо,едно е магазин ,друго е форум за втора ръка. Плюс това и отношенията и правата са други,но това е дълга тема.
Заключено

Обратно към “Препоръки и Оплаквания”