С лодка в морето 2018- Сафрид

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от tiho_roev »

Благодаря за съветите , тези дни ще пробва ме с лепенките и в комбинация с хабчета
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от fishermann2 »

rap66 написа:
milen_ilchev написа:ДИМЕНХИДРИНАТ работи на 100%! Пробвано е на доста хора. Другото което дава ефект е пиенето на Кока Кола (оригиналната). Но ефекта е по-слаб. Може да се комбинира с кафе за по-силен ефект.
В комбинация с кофеина му се засилва ефекта, и не ти се приспва.

С две ръце за посочените хапчета.Изпробвано при два различни случая,но и кафенце против дрямката която те наляга.Час преди морето,но и ефекта беше до обяд.Затова,ако ще се седи цял ден,по обяд да се приеме още едно хапче.
Penev1987
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 15, 2015 11:02 am

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от Penev1987 »

milen_ilchev написа:ДИМЕНХИДРИНАТ работи на 100%! Пробвано е на доста хора. Другото което дава ефект е пиенето на Кока Кола (оригиналната). Но ефекта е по-слаб. Може да се комбинира с кафе за по-силен ефект.
Ползвам същите хапчета и действат. Аз лично лов по 2 половин един час преди да вляза и от както ги ползвам не съм връщал. Само леко ми се приспива даже последния път много ама много ми се приспа .
ИвоСф
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 10:24 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от ИвоСф »

Днес пред Галата от 12 до 17.30 доволно 7 кг. за двама. Даваше редовно, но в повечето случай по 1-2 . Рядко 3-4 бройки , имеше и вятър и дрейфа беше силен не беше много конфортно но ни е сме доволни. Имаме и 3-4 редовни чернокопа.
Аватар
volodia-vn
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Авг 22, 2015 7:29 pm
Местоположение: ВАРНА- Aспарухово

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от volodia-vn »

:fishing1: Днес от 07 до 12,30 ч.. пред Галата 3,300 кг.. сам..Вървеше на чепаре 10- синьо и цикламено,.. 18-20 метър :fishing3:
hurtshunter
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:11 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от hurtshunter »

Влизане днес в 10.00ч до 14.00ч. пред Галата и Фичоза, после пред Романтика ..нямаше го сафрида,поне аз тъсих него.
Имаме 1 чернокоп и 2 сафрида(2 човека) и газ навън.
Ще чакаме да се появи отново.
Очакванията ми след бурното море 3 дни бяха други...
Поздрави и наслука!
http://bubukabg.com/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от rashkoto1 »

Около фарватера се подвизавах днес от8 до 13ч някъде,имам 2 кила сафридче , половинка хамсия и един харип.
Сутринта се вземаше по-често макар и единични бройки.Смених 2-3 чепарета , но рибата си беше рядка.
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от rashkoto1 »

rashkoto1 написа:Около фарватера се подвизавах днес от8 до 13ч някъде,имам 2 кила сафридче , половинка хамсия и един харип.
Сутринта се вземаше по-често макар и единични бройки.Смених 2-3 чепарета , но рибата си беше рядка.
Кълвяха и доста дребни чернокопчета, хамсия колкото щеш(и колкото нещеш).
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
ИвоСф
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 10:24 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от ИвоСф »

Днес пред Галата от 14.30 до 18.30 часа 22 -23 метър. Вреше от риба две хладилни чанти от 28 литра пълни за двама направо ни се схванаха ръцете накрая нямаше къде да я прибираме.На всяко пускане гердани от 6 до 9 риби. Голяма сеч падна. Рибата беше по цялата вертикала от дъното до 5 метър. Времето прекрасно.
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от rashkoto1 »

ИвоСф написа:Днес пред Галата от 14.30 до 18.30 часа 22 -23 метър. Вреше от риба две хладилни чанти от 28 литра пълни за двама направо ни се схванаха ръцете накрая нямаше къде да я прибираме.На всяко пускане гердани от 6 до 9 риби. Голяма сеч падна. Рибата беше по цялата вертикала от дъното до 5 метър. Времето прекрасно.
Това към рейда ли е някъде?Между носа и вълнолома го нямаше ....
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
ИвоСф
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 10:24 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от ИвоСф »

rashkoto1 написа:
ИвоСф написа:Днес пред Галата от 14.30 до 18.30 часа 22 -23 метър. Вреше от риба две хладилни чанти от 28 литра пълни за двама направо ни се схванаха ръцете накрая нямаше къде да я прибираме.На всяко пускане гердани от 6 до 9 риби. Голяма сеч падна. Рибата беше по цялата вертикала от дъното до 5 метър. Времето прекрасно.
Това към рейда ли е някъде?Между носа и вълнолома го нямаше ....
Това срещу едни антени малко след носа. Траверс рейда. В началото дрейфа беше към носа но слаб. Вземаше се много добре после вятъра се завърта и почна на да ни сваля към Фичоза риба имаше навсякъде единственото което забелязах, че колкото по близо до брега рибата ставаше по дребна. Навътра беше доста хубав едър сафрид. Имаше и лодки още по навътре към сондата предполагам че и там е било добре.
ИвоСф
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 10:24 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от ИвоСф »

Днес от 12 до 18 часа много добре е не е като вчера но сме доволни 17 кг за двама. В началото беше малко тегаво, но към 14.00 часа тръгна.
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от Ribolubitel »

Днес пред Галата 22-23 м. сафрид малко, вятър много, голямо лашкане и тръшкане беше. До обяд около 4 кг. за двама. Сутринта беше толкова силно течението и вятъра, че линията заставаше под 45 градуса с олово 50 гр. Почти всички лодки бяхме с плаваща котва, която почти не помагаше нищо. Ще чакам да спре този вятър, че е много неприятно, като имате в предвид, че не ми става лошо на вълна.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от lusienn »

Аз под 80 гр олово не слагам
От лодка,над 25 м 100 гр.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
ИвоСф
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 10:24 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от ИвоСф »

То тежестта все пак зависи от течението и силата на дрейфа. Аз предпочитам по леки 40-50 грама. Разбира се при силно течение или дрейф слагам и по големи. Но при хубаво време, ако си с по леко олово съм забелязал, че чепарето по добре се пълни.
А и комфорта и удоволствието е по голямо и не ти умалява ръката. Тук в акваторията на Варна няма много големи дълбочини
Въдица около 110-120 грама, макара около 200 грама и олово 40 грама и хубаво време е идеален вариант за мен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”