С лодка в морето 2018- Сафрид

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от lusienn »

На юг дълбочината почва от 20 м на
100 м от брега,освен плажовете.
Обикновенно 30-50 гр са за брега
И кога рибата е горе до 10 м.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от nabor4eto »

ИвоСф написа: Въдица около 110-120 грама, макара около 200 грама и олово 40 грама и хубаво време е идеален вариант за мен.
Напълно споделям мнението на колегата :supz: ...всеки познава особеностите на риболова в неговата си акватория...при нас във Варна - залива, дълбочината е малка и посочените по-горе мерки са идеални и за мен :fishing2:
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
ИвоСф
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 10:24 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от ИвоСф »

lusienn написа:На юг дълбочината почва от 20 м на
100 м от брега,освен плажовете.
Обикновенно 30-50 гр са за брега
И кога рибата е горе до 10 м.
По принцип е така избора на тежест, зависи от много фактори. Аз тук в най лошото време в което съм бил в морето повече от 100 гр. не съм слагал. И това е било есента главно за чернокоп, когато е по дъното. Тук преди 3 дни бях на на 23 метър имаше дрейф около 1 възел, рибата беше между 5 и 10 метър и с олово 40 грама беше приказка.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от lusienn »

За това говоря,аз миналата година
Пробвах всичко.
20 грама като променя,в линията
Ме боли ръката-уморява се.
Затова тежестите са ми с конец и катарама,
За бърза смяна според ситуацията за момента,на Маслен нос риба има и горе,
Има и на 35 метра дълбочина,а там
Да пуснеш с 50 гр не става.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
ИвоСф
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 10:24 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от ИвоСф »

Днес пред Галата от 11 до 16 часа. 7 кг. за двама. Рибата е много пръсната. Взимаше се и както на 22-23 метър на вътре така и на 15-17 метър. еднакво по 1 -2 риби в много редки случай 4-5 риби. Проби и пред Романтика и там по 1-2 риби отвреме на време.
ИвоСф
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 10:24 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от ИвоСф »

Някой да има информация какво е положението на Траката, Ной, Аладжабанк ??. Виждам че и там има някоя дрга лодка, но никой не споделя.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от tiho_roev »

ИвоСф написа:Някой да има информация какво е положението на Траката, Ной, Аладжабанк ??. Виждам че и там има някоя дрга лодка, но никой не споделя.
Днес сафридакито е било от Траката навътре 22 м почти до паварота :wink:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
volodia-vn
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Авг 22, 2015 7:29 pm
Местоположение: ВАРНА- Aспарухово

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от volodia-vn »

Днес от 9ч. до 11,30 малко преди поворота 22 м...после пред вълнолома 14 м... с мъка 33 рибки. Добър сафрид , ама само толкова.Е поне пояздихме вълните доволно и ресто дома ..
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от fishermann2 »

volodia-vn написа:Днес от 9ч. до 11,30 малко преди поворота 22 м...после пред вълнолома 14 м... с мъка 33 рибки. Добър сафрид , ама само толкова.Е поне пояздихме вълните доволно и ресто дома ..
Володя,когато се престрашиш да дойдеш на Болата,ще си хванеш и риба като хората. :fishing6:
stoinostedi
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 10:11 am

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от stoinostedi »

В събота 4 кг, а в неделя 6кг нормаленсафрид около корабите на рейда. Рибата се държеше основно около 10-12 м. И двата дни тролих от рейда до Черноморец без резултат.
ИвоСф
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 10:24 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от ИвоСф »

Днес от 10.30 до 16 часа. Доволно 14 кг. за двама. В началото около рейда после към повортния и малко след него. Риба имаше на всякъде след 21-22 метър. В началото излизаха по една две риби в редки слчай 3-4. Рибата беше предимно на дъното и докато е извадиш имаше много откачки. След 14 часа рибата се активизира и взе да пълни чепарето почнаха по 6-8 риби да излизат. Също така се качи на около 15 метър. Времето беше супер.
На излизане, а и също на влизане видях доста лодки около зеления буй пред вълнолома, но нямам представа какво хващаха да не би хариб да има пак ?
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от nabor4eto »

По принцип , аз съм научен, че за риба се ходи рано сутринта :drinkers: :axe: и така и практикувам, но понеже чета по форума,че колеги влизат и по обяд и след обед и тн и аз реших днес да вляза в 11,00ч за риба във Варна, понеже чета едни килограми :fishing6: ....ибаааахти гредата :toimonster: - направо ме е срам да кажа с колко риба се прибрах в нас - не мога да нахраня котката.....та днес около 11ч минахме покрай зеления буй и пробвахме :finga: ...лодки нямаше,от там айде към поворота - 21-22 метър - риба пак :finga: ...после леко леко към рейда , като държим дая дълбочина и проби постоянно, но риба няма. Стигнахме до първия кораб на рейда и там едвам едвам по кило на човек дооо 16ч.....морето беше кофти - источен вятър и вълна - с две думи много тегав и безрезултатен риболов.
ПС...бяхме сама лодка - чак на излизане видяхме едни колеги срещу Галата и едни да влизат около 16ч
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от lusienn »

Ти толкова емотикони икони използва,
Колкото риби не хвана.
Днес на юг дори от брега се ловеше
Повече от доволно.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
ИвоСф
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 10:24 pm

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от ИвоСф »

Днес от 14 до 18.30 слабо 2.5 кг за двама. До поворота и след него почти до сондата после рейда единични риби. Накрая към брега на 12-14 метър даваше от време на време много едър сафрид също така имаше и граца. После малко тролинг но без удар.
Сугринта колега от стоянката който се прибра като излизахме имаше два кандидат лефера ударени пред Романтика.
Това е инфо от днес.
Penev1987
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 15, 2015 11:02 am

Re: С лодка в морето 2018- Сафрид

Мнение от Penev1987 »

Здравейте днес пред галата рехава работа от 11:00 до към 16:00 имаме около5 кг. Рибата беше много навътре след поворота почти до сондата.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”