БОЛАТА 2018

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от fishermann2 »

Днес на Болата греда.Десетина лодки,големи разходки.
До 14.00 завърших с кило риба.Някой,нямаха и толкова.Водата 19.2 градуса.
Ще я чакаме ... :fishing5:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от nabor4eto »

fishermann2 написа:Днес на Болата греда.Десетина лодки,големи разходки.
До 14.00 завърших с кило риба.Някой,нямаха и толкова.Водата 19.2 градуса.
Ще я чакаме ... :fishing5:
Благодарност за споделеното инфо
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
volodia-vn
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Авг 22, 2015 7:29 pm
Местоположение: ВАРНА- Aспарухово

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от volodia-vn »

Колеги някой влизал ли е тези дни, че се чудя на къде да я хващам...????
krasiku
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Май 19, 2018 1:15 pm

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от krasiku »

Днес на Болата с голям зор 6 кила за двама грацосафрид,между сухото дере и носа -голямо обикаляне.Това от 11 до 18 часа.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от nabor4eto »

Някой да знае какво става на Болата...хич ли няма риба там
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
kalin_80
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 9:06 pm
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от kalin_80 »

Колеги днес получих призовка за акт за неправилно паркиране на Болата. Понеже било резерват а колата ми с колесара били на плажа. Питам се само аз ли съм?? Същия ден имаше още 100 коли там. Става дума за 15.09.2018г.
canidimex
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 1:58 pm
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от canidimex »

kalin_80 написа:Колеги днес получих призовка за акт за неправилно паркиране на Болата. Понеже било резерват а колата ми с колесара били на плажа. Питам се само аз ли съм?? Същия ден имаше още 100 коли там. Става дума за 15.09.2018г.
Здравейте, тая година видях много колесари оставени директно на брега ,и си влезли нашите за рибка ,въобще нихуя за другите колеги, е НЕ СЕ ПРАВИ ТАКА .Ако и ти си бил така не се учудвам ,дори се радвам ,че някой е реагирал ,ако не извинявай.Рибарите сме много да видно е ,но не трябва да си пречим и отделно има и много плажуващи -НЕ МИНАВАЙТЕ ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ПЛАЖ за по напряко-бързат да не свърши рибата в морето ,бъдете талерантни ,пазете природата тя е наша.Това е от мен дано ми се чуят думите.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от rap66 »

kalin_80 написа:Колеги днес получих призовка за акт за неправилно паркиране на Болата. Понеже било резерват а колата ми с колесара били на плажа. Питам се само аз ли съм?? Същия ден имаше още 100 коли там. Става дума за 15.09.2018г.
Дай малко подробности, кой е издал акта, на каква стойност, чл. от кой закон или наредба. Почват по бързичко да пристигат честитките от там, нашия за 12 км. Над разрешената скорост (72 при 60) от септември дойде юли следващата година.
kff
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 11:44 am

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от kff »

И аз имам покана да се явя в РИОСВ Варна за съставяне на акт за навлизане в защитена територия Болата на 15.09. Аз лично не помня да съм виждал табели с които някай да забранява това, а колата ми беше извън ивицата за плажуване. Ще видим като съставят акта, естествено не мисля да ходя в РИОСВ.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от nabor4eto »

kalin_80 написа:Колеги днес получих призовка за акт за неправилно паркиране на Болата. Понеже било резерват а колата ми с колесара били на плажа. Питам се само аз ли съм?? Същия ден имаше още 100 коли там. Става дума за 15.09.2018г.

Колега , акта съставен ли ти е или сега те канят да ти го съставят, защото има срокове посочени в чл.34 от ЗАНН , които ако са изтекли не може да се състави акт
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от Ribolubitel »

Колеги, всички актове на администрацията ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се обжалват в съда, без значение КАТ, НАП, РИОСВ и т.н. Това е единствения законен начин на контрол над администрацията. Целта е да застанат там на "скамейката" пред съда и да обясняват какво са направили, защо са го съставили, кога и как са установили нарушението иииии да се поизпотят и те. В противен случай ей така за щяло и не щяло ще ви привикват, ще си пишат каквото си искат в актове, пък и глоби ще раздават.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от nabor4eto »

Срокът за съставяне на акт за административно нарушение е до 3месеца от установяване на нарушителя и до една година от установяване нарушението. След това време не може да се състави акт. Вижте добре кои точно разпоредби/ кои членове/ на кои точно законови, подзаконови или административни актове сте нарушили. Нищо не подписвайте. Това , че Ваш автомобил е бил някъде паркиран, не означава автоматично, че Вие сте нарушили правилата. Ако имате възможност отидете с адвокат там , където Ви призовават. Важно също е дали сте призовани по надлежния ред, защото ако не сте , може и да не се явите, като това няма да доведе до никакви законови санкции към Вас.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
kff
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 11:44 am

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от kff »

Поканата е да се явя за съставяне на акт за навлизане в защитена територия. Не мисля да се явявам, актът ще е съставен служебно. Разбира се смятам да обжалвам!
Аватар
kalin_80
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 9:06 pm
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от kalin_80 »

И моята покана е същата колега, за същата дата 15.09.
kff
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 11:44 am

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от kff »

Някой получи ли акт за нарушението? Аз не...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”