БОЛАТА 2018

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от tiho_roev »

rap66 написа:
SANTIMIR написа:Добре де , тез циганки дет ги хващате ко ги прайте ... Питам само .
Изображение
А с доматен сос на фурна ко ши каиш а ?
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от fishermann2 »

nabor4eto написа:Днес бях на Болата колегата с РИБ-а, каза че е бил много навътре от носа на юг - югоисток и само сафрид - нищо друго, на долу към носа и той само сафрид,
Бедно ни е морето.Ако изчезне и сафрида,не знам какво ще се лови изобщо ...
finter
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 1:10 pm

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от finter »

Вчера от 7,30 до към 12 по около 3.5-4 кг. на човек, мешано сафрид и хариб.
Най-добре даде на влизане на около половината от разстоянието до носа.
Рибата спря към 10 часа, после само обикаляне и единични бройки. Появиха се и доста делфини.
Аватар
hgtod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 3:28 pm
Местоположение: Бургазъ Репутация: 0.1

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от hgtod »

От 11.08 до 17.08. съм в Българево. Ако някой има нужда от помощник и компания в лодката да пише :fishing2:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от nabor4eto »

Инфо от днес...риба има :fishing1: ...повечето е едър сафрид :fishing6: и тук там някоя циганка...сутринта пред Болата :axe: и полека - полека към носа...сутринта даде най добре до към 09,30-10,00ч, след което рибата се пръсна

ПС..умишлено не споменавам килограми
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от nabor4eto »

Риба имаше и днес :axe: ...голям бой падна...беше навсякъде или поне така си мисля, защото имаше едно голямо село пред сухото дере и едно село пред носа,а аз и само още една лодка бяхме пред Болата и съвсем леко в посока носа - аз вземах постоянно :fishing1: , предполагам , че и другите са вземали така, защото не се движиха за да я търсят...
ПС...имаше сигурно над 50-60 лодки никой два реда не пише - ще им хванат рибата :D
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от tiho_roev »

nabor4eto написа:Риба имаше и днес :axe: ...голям бой падна...беше навсякъде или поне така си мисля, защото имаше едно голямо село пред сухото дере и едно село пред носа,а аз и само още една лодка бяхме пред Болата и съвсем леко в посока носа - аз вземах постоянно :fishing1: , предполагам , че и другите са вземали така, защото не се движиха за да я търсят...
ПС...имаше сигурно над 50-60 лодки никой два реда не пише - ще им хванат рибата :D
Не е точно така колега сега повечето ползват феѝса и споделят по групите
малко са хората които пишем тук :drinkers:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Penev1987
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 15, 2015 11:02 am

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от Penev1987 »

По не потвърдена информация днес на болата са вадели паламуд и лефер. Някой нещо да е чул видял , бил там ?
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от nabor4eto »

Penev1987 написа:По не потвърдена информация днес на болата са вадели паламуд и лефер. Някой нещо да е чул видял , бил там ?
Днес на Болата мнооооого вятър и кофти вълни :fishing6: ...понеже бях на работа и неможах по-рано, влязах около 09,30ч...видях няколко лодки срещу сухото дере и отидох при тях... с моята имаше общо три надуваеми цървула и около 5-6 стъклопластови лодки - нито една от лодките НЕтролеше :fishing7: ...всички вадеха сафрид....АКО е имало лодки към Русалка и нататък или пък към носа, които не съм видял и са вземали лефер - може, но аз лично не съм видял. Общо взето гадни вълни риба даваше постоянно среден и много едър сафрид....Заради времето излязах в 12ч с около 5кг риба - сам.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от fishermann2 »

Аз,също бях с/у сухото дере.Рибата / сафрид /в огромни количества.По една хладилна чанта до 13 часа на човек.Циганета ,само две и едно скъса.Вчера няколко чернокопа и също много сафрид.
Не видях някой да троли.
Penev1987
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 15, 2015 11:02 am

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от Penev1987 »

Колеги, благодаря за инфото.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от fishermann2 »

Оня ден на Болата,във вторник, ми пробиха двете предни гуми с ножка.Едната гума е пробита на две места.Бях дръпнал колата на мястото на съборената виличка,в ляво от слипа.Не знам какъв е бил повода за вандалската постъпка,освен,може би някой да не иска да се спира на това място и да си го припознава като свое.Като преместих колата от там,на мястото се настани един бус от който продават варена царевица и кафе.Мога само да гадая за празноглавия извършител,но който и да е,стигам до извода,че в Бълария стойностните хора остават все по-малко.
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от rashkoto1 »

Колега, мога само да ти съчувствам.
П.П - случайности няма.
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от nabor4eto »

fishermann2 написа:Оня ден на Болата,във вторник, ми пробиха двете предни гуми с ножка.Едната гума е пробита на две места.Бях дръпнал колата на мястото на съборената виличка,в ляво от слипа.Не знам какъв е бил повода за вандалската постъпка,освен,може би някой да не иска да се спира на това място и да си го припознава като свое.Като преместих колата от там,на мястото се настани един бус от който продават варена царевица и кафе.Мога само да гадая за празноглавия извършител,но който и да е,стигам до извода,че в Бълария стойностните хора остават все по-малко.
Нямам думи да изразя възмущението си :evil: ...как е възможно да си позволяват да правят такива неща, при положение , че има толкова много хора на Болата....ами ако съм сред хората и ги видя, раждали му главата тоя изрод какво ще му се случи :smt075
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: БОЛАТА 2018

Мнение от fishermann2 »

Ами,той ни е следил.Влязохме с колегата за риба към "сухото" дере и когато излязохме,гумите бяха нарязани.
После ходене до Каварна на гумаджия ,щото с една резервна само не става и така ...
Дано на такива им се върне по някакъв начин.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”