Избор на първа лодка за море

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от bantumi »

Limanov написа:Според мен лодката си струва за тези пари и оборудване. Ще харчи около 10-15 литра на час зависи колко газ и даваш с ръчката :) Двигателя е с разделно мазане и маслото е в отделен резервоар. Веднъж годишно се сменя маслото на трансмисията и на няколко години свещи и импелер но това са си консумативи. Говори за проба на вода и ще решиш най-добре.
Много ми се вижда този разход от 10-15 литра на час. Чувал съм за двигатели със същата мощност, но разход на половина. За разход при максимална мощност ли говориш?
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от Limanov »

bantumi написа: За разход при максимална мощност ли говориш?
Да! Говоря за разхода при 5000 оборота на двигателя при преход от един час. Поне моя толкова гори де може и да е по-лаком знам ли :D Плюс 200 мл масло на час което също е разход! Ползвам Quicksilver за 2Т.

За тези пари ако ще е е ново ще се вземе макс RIB 360 + 20 коня 4T + колесар. Не говоря за тенти, сонари и т.н.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от nabor4eto »

bantumi написа:
Limanov написа:Според мен лодката си струва за тези пари и оборудване. Ще харчи около 10-15 литра на час зависи колко газ и даваш с ръчката :) Двигателя е с разделно мазане и маслото е в отделен резервоар. Веднъж годишно се сменя маслото на трансмисията и на няколко години свещи и импелер но това са си консумативи. Говори за проба на вода и ще решиш най-добре.
Много ми се вижда този разход от 10-15 литра на час. Чувал съм за двигатели със същата мощност, но разход на половина. За разход при максимална мощност ли говориш?
:D ...може да ти струва много разхода, но колегата е прав , пък и 300гр гориво х 40кс е = 12л на час..за маслото в бензина също - съотношението е 1:50 т.е 1л масло в 50л гориво...на 12л бензин са си 250гр масло на което литъра му е около 20-25лв. Също така е много важно , че двутактовия мотор, когато се кара дълго време на ниски обороти/както при тролене/ зацапва свещите. За това много трябва да се помисли преди да се купува...има много лодки които са малко по-малки около 4,50м, в които също имат пространство, но хем не подлежат на регистрация хем им трябва много по-малък мотор /около20кс/ и то четиритактов на който разхода му е несравнимо по-малък от този на 40кс двутактов....но това мисля , че колегата Тихо , го казал в началото....ако те интересува нещо конкретно като марка или модел - пиши ми на лични за да ти изпратя линкове да се ориентираш. Успех
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
milenski1971
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 5:39 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от milenski1971 »

Здравей колега не забравяи че лодката си тежи а и с тази платформа отзад няма да можеш да я пускаш от пясък с какъвто и джип да си изпитал съм го аз съм с турска лидка от корсар я купих 4'50 и двигател тохацу 25сс инжекция и съм доволен преди това имах варанче много пръска и лескаи тази не мърда естествено не е 10 000 защото съм купувал всичко ново
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от bantumi »

milenski1971 написа:Здравей колега не забравяи че лодката си тежи а и с тази платформа отзад няма да можеш да я пускаш от пясък с какъвто и джип да си изпитал съм го аз съм с турска лидка от корсар я купих 4'50 и двигател тохацу 25сс инжекция и съм доволен преди това имах варанче много пръска и лескаи тази не мърда естествено не е 10 000 защото съм купувал всичко ново
Благодаря за мнението. Наясно съм, че от пясък няма да стане пускането, поне аз не бих рискувал. Ще погледна тази лодка, която си споменал.
Вчера кълвеше,днеска не ще!
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от bantumi »

nabor4eto написа: :D ...може да ти струва много разхода, но колегата е прав , пък и 300гр гориво х 40кс е = 12л на час..за маслото в бензина също - съотношението е 1:50 т.е 1л масло в 50л гориво...на 12л бензин са си 250гр масло на което литъра му е около 20-25лв. Също така е много важно , че двутактовия мотор, когато се кара дълго време на ниски обороти/както при тролене/ зацапва свещите. За това много трябва да се помисли преди да се купува...има много лодки които са малко по-малки около 4,50м, в които също имат пространство, но хем не подлежат на регистрация хем им трябва много по-малък мотор /около20кс/ и то четиритактов на който разхода му е несравнимо по-малък от този на 40кс двутактов....но това мисля , че колегата Тихо , го казал в началото....ако те интересува нещо конкретно като марка или модел - пиши ми на лични за да ти изпратя линкове да се ориентираш. Успех
След тази информация, май се ориентирам към лодка втора употреба и нов или малко използван, но четиритактов двигател.
Вчера кълвеше,днеска не ще!
milenski1971
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 5:39 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от milenski1971 »

Да не са лоши стабилни са на болата я пускам от пясъка без проблем с 25сс вдига 41км с 2 мачовека а и не гори много в мобилето скоро имаше 1 и беше на добри пари с 20 ка 4т но не я виждам веченова е 5 двигател там е на късмет вече втора ръка около 3_3.500 и колесар 1500 и ще се побереш желая ти успех с търсенето https://www.korsar.bg/category/9/yerliyurt.html
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от tiho_roev »

Имаѝ на предвид че стъклопластовите лодки имат 20г живот
след това влизаш в един филм и не се знае кога ще свърши :drinkers:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от bantumi »

tiho_roev написа:Имаѝ на предвид че стъклопластовите лодки имат 20г живот
след това влизаш в един филм и не се знае кога ще свърши :drinkers:
Тука вече ме вкара във филма :mrgreen: А РИБ дали издържа толкова?
Вчера кълвеше,днеска не ще!
milenski1971
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 5:39 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от milenski1971 »

bantumi написа:
tiho_roev написа:Имаѝ на предвид че стъклопластовите лодки имат 20г живот
след това влизаш в един филм и не се знае кога ще свърши :drinkers:
Тука вече ме вкара във филма :mrgreen: А РИБ дали издържа толкова?
Колега то за 20г кое не заминава .ако не я държиш посуяно на вода и не хване осмоза не виждам проблем аз работя на 22г яхта не виждам да е потънала още :)
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от Ribolubitel »

Обясни нещо за осмозата колега, че живо ме интересува.
milenski1971
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 5:39 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от milenski1971 »

Ribolubitel написа:Обясни нещо за осмозата колега, че живо ме интересува.
Стават едни пъпки и като ги пукаш изтича една слуз която мирише много гадно на сяра по принцип се лекува сваля се гелкода до нула и част от смолата до здраво и после се гради на ново но е много пипкаво защот тябва да я оставиш отворена да съхне
milenski1971
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 5:39 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от milenski1971 »

milenski1971 написа:
Ribolubitel написа:Обясни нещо за осмозата колега, че живо ме интересува.
Стават едни пъпки и като ги пукаш изтича една слуз която мирише много гадно на сяра по принцип се лекува сваля се гелкода до нула и част от смолата до здраво и после се гради на ново но е много пипкаво защот тябва да я оставиш отворена да съхне
Аз лично не съм правил но съм гледал и маистора ми обясни черазяжда пласмасата и не се ли направи до няколко години пламва цялата и трудно се въстановява но това е за големите лодки за наще по 4_5 метра не съм чувал или виждал
Nikolay Dimov73ooo
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 4:33 pm

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от Nikolay Dimov73ooo »

Колеги запитване за тази лодка дали ще държи добре на море
DSC_0268.JPG
[a]
DSC_0267.JPG
DSC_0266.JPG
DSC_0262.JPG
DSC_0264.JPG
Основния двигател е Джонстън 35коня резервен 9.9Меркюри има радио, джипиес, сонар аналогов. Размерите и са 4.70-2.25 височина на борда около 75см.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Избор на първа лодка за море

Мнение от tiho_roev »

milenski1971 написа:
bantumi написа:
tiho_roev написа:Имаѝ на предвид че стъклопластовите лодки имат 20г живот
след това влизаш в един филм и не се знае кога ще свърши :drinkers:
Тука вече ме вкара във филма :mrgreen: А РИБ дали издържа толкова?
Колега то за 20г кое не заминава .ако не я държиш посуяно на вода и не хване осмоза не виждам проблем аз работя на 22г яхта не виждам да е потънала още :)
Това се опитах да обясня на колегата че повечето лодки които са новвнос са на 15-20г и са боядисани да хващат окото ама като отвориш рундука и погледнеш отвътре лъсва цялата истина .Виждал съм как се рони стъклопласта .
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”