Вечната дилема за надуваема лодка и двигател

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Вечната дилема за надуваема лодка и двигател

Мнение от chefo7337 »

El Pescador написа:до тука както си го описал всичко е правилно ,само ще пропуснеш комфорта ;)
Правих си лодка по мои желания и съм доволен. Вече 9 г. я ползвам имам чертежи и шаблони. Ще ми е приятно да споделя всичко което имам и ще предоставя на всеки всичко което съм исползвал, което имам налично, но за такъв тип лодка се изисква стоянка. Шаблоните ги пазя и ще ги дам на всеки обичащ морето!
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Вечната дилема за надуваема лодка и двигател

Мнение от chefo7337 »

Иво Сф.ме е виждал в морето, ако иска да сподели?
chefo7337
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 4:05 pm

Re: Вечната дилема за надуваема лодка и двигател

Мнение от chefo7337 »

Пс. Имам гуменка, Honda wave, с 10 кс. мотор, Honda, но, истината е в сигурност и удобство.
le6o123
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Яну 17, 2009 8:19 am

Re: Вечната дилема за надуваема лодка и двигател

Мнение от le6o123 »

Благодаря за мненията и аз имах 4м гуменка Хонда с 15к и разликата в комфорта на вода ми е добре познат. По скоро исках да разбера от колеги със сходни лодки и 6hp дали във водоизместващ режим се придвижват с 12-14км/ч.
Първо защото инвестицията няма да е голяма, двигателя е лек и ще мога да го разнасям сам. Докато 10hp е 40 кг биха ме озорили.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Вечната дилема за надуваема лодка и двигател

Мнение от nabor4eto »

le6o123 написа: Влизам за риба в морето с лодка Барк 3,1м винаги двама човека (общо160кг+20кг багаж) сега е бутам с двигател 3,5hp и средната ми скорост е между 7 и 9 км/ч според GPS-a. Въпроса ми е някой с подобна лодка и двигател 6hp ако може да сподели каква скорост развива? Знам че двигател с 10hp ще са идеалният вариант но килограмите му ми идват малко в повече.
Колега имал съм такава комбинация - лодка "Хонда 3,0м и 6кс двутактова , двуцилиндрова Ямаха...лодката беше с алуминиево дъно и тежеше около - 55кг, аз съм 100+кг, мотора беше около 24кг и бензин 10л общо около 200кг...друго като багаж не се сещам - движех се /при хубаво време и гладко море/ със скорост по GPS 28км/ч. Имало е случаи , когато съм вземал и втори човек в лодката + 75-80кг ...скороста падаше на около 16-18км/ч
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Вечната дилема за надуваема лодка и двигател

Мнение от nabor4eto »

Другото, което е много важно е големината на винта и стъпката на този 6кс двигател...за всеки двигател, производителя предвижда няколко размера на винта със различни стъпки. За 6кс мотор двутактов максималният вариант /ако не се лъжа/ беше 8 1/2 х 8 1/2....та мисълта ми е ако ще товариш повече лодката , да сложиш винт с по-малка стъпка, за да може мотора да се развърти и от там да ти вдигне и скороста иначе с големия винт ще му тежи и няма да може - само ще бучи и бръмчи без да увеличава скороста.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”