Турски лодки ...........

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
l14o
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 11:24 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от l14o »

iliev68 написа:Колеги,имам едно питане и дано някой може да помогне. Набелязал съм си две лодки от турски производители yerliyurt-4,35 и marin boat 4,50 още малко ще помисля коя да взема.Въпроса ми е ако я оборудвам и регистирам за две мили, трябва ли да имам и капитанско право. И него ще изкарам ако трябва. Благодаря предварително.
Да трябва ти капитанско, но всеки си решава дали да изкара.Аз си изкарах по стандартният ред с учене и така нататък.Научават се доста неща които никога нямаше да ги прочета ако го бях взел по "вторият" начин тогава все още можеше.Отчитам го обаче като грешка, че имаше малко време на лодката.Тоест теория ок, ама на лодката много малко.За мен не е проблем ама имаше такива дето се качват за първи път.И получават 20 бруто тона (сега вече е 40 бруто тона) с идеята да могат да управляват лодка то си е направо кораб без никаква практика.Сори за оффа, но все пак е зимааааа.
iliev68
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:29 pm
Местоположение: варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от iliev68 »

Благодаря колега, доста се порових и изчетох но разбрах,че е задължително щом има двигател трябва копитанско право. Ще потърся фирма която ги организира и ще запиша, дано го изкарам ,че на тези години вече помним по малко.А за знанията много си прав ще трябват на морето.
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Ribolubitel »

iliev68 написа:Благодаря колега, доста се порових и изчетох но разбрах,че е задължително щом има двигател трябва копитанско право. Ще потърся фирма която ги организира и ще запиша, дано го изкарам ,че на тези години вече помним по малко.А за знанията много си прав ще трябват на морето.
Колеа, аз изкарах курса в "Приятели на морета" Варна.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от kiril_bulgaria »

Сега съм на 61г :)

Kiril Elevterov 10 BRT 1.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Турски лодки ...........

Мнение от gamon »

kiril_bulgaria написа:Сега съм на 61г :)

Kiril Elevterov 10 BRT 1.JPG
Имам същото от 198х, но мисля че за да е валидно трябва да се вади някакво медицинско, а може би и още нещо...
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Д-р Дулитъл »

Влизате в сайта на ИАМА,там има ,,СПИСЪК НА ЛЕКАРИТЕ, ОПРАВОМОЩЕНИ ДА ДАВАТ ЗАКЛЮЧЕНИЕ ОТ МЕДИЦИНСКИ ПРЕГЛЕД И ДА УДОСТОВЕРЯВАТ ЗДРАВОСЛОВНАТА ГОДНОСТ НА МОРСКИТЕ ЛИЦА",виждате къде покрай вашето местопребиваване има такъв медицински център,изваждате си медицинско и с него плюс старото удостоверение се отправяте да си подновявате документа.Новите свидетелства са на пластика,като СУМПС...И тия,старите са със валидност 10 години...
harry_lom
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 11:44 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от harry_lom »

IMG_20201113_134016.jpg
Това с лекарите се оправя (срещу 40-50 лв.), но ако не фигурираш в регистрите им старото удостоверение не върши работа. Неотдавна ходих по мъките но имах известна доза късмет и ме откриха (от 1985 година).
И "новите" документи са отново със срок 10 г. и пак по същия път! :twisted:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Monkstar85
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 9:39 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Monkstar85 »

Моята лодка е готова по бързо от подаденият ми срок днеска ми поискаха данни за паспорта на лодката и я транспортираха до точката за товарене За България другата седмица ще е във Варна
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от rashkoto1 »

iliev68 написа:Благодаря колега, доста се порових и изчетох но разбрах,че е задължително щом има двигател трябва копитанско право. Ще потърся фирма която ги организира и ще запиша, дано го изкарам ,че на тези години вече помним по малко.А за знанията много си прав ще трябват на морето.
Капитанско право ти е необходимо ако имаш двигател по-мощен от 20к.с. или лодка по-дълга от 4.51м.(ако нещо не са променили скоро)
т.е. ако лодката подлежи на задължителна регистрация( което не е лошо да си изряден в морето и да се знаят някои основни правила).
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от rashkoto1 »

Monkstar85 написа:Моята лодка е готова по бързо от подаденият ми срок днеска ми поискаха данни за паспорта на лодката и я транспортираха до точката за товарене За България другата седмица ще е във Варна
Изглежда много добре, дано пристигне безпроблемно.
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Ribolubitel »

Monkstar85 написа:Моята лодка е готова по бързо от подаденият ми срок днеска ми поискаха данни за паспорта на лодката и я транспортираха до точката за товарене За България другата седмица ще е във Варна
Пристигна ли лодката колеа?
Monkstar85
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 9:39 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Monkstar85 »

Лоската ми пристигна прибрах я на стоянката
Много съм доволен от това което получих
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
iliev68
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:29 pm
Местоположение: варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от iliev68 »

Честито колега, дълго и безпроблемно да я използваш и много приятни моменти в морето.
biserd2
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 6:08 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от biserd2 »

Здравейте колеги дайте мнения за читав търговец на сафтер
biserd2
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 6:08 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от biserd2 »

Здравей колегаMonkstar85. Може ли да кажеш коя карго фирма използва за внос на лодката. Благодаря!0898746796
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”