Турски лодки ...........

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
stambo3
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 8:47 am
Местоположение: Варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от stambo3 »

Не съм сигурен колега iliev68, дали погледна първия линк и разстоянието до дистрибутора им в Турция. Град Tekirdağ - отиване в едната посока от Варна /гледам че и ти си от там / е 367 км. А Варна - дистрибутор в Пазарджик е колко... 413 км !?! ... в едната посока. Таксата за ползване на магистрала е минимална, тъй- като се ползва много малка част от нея, при влизане от Малко Търново. Такааа.....
Цена лодка...айде да е 2200 лв., поради разлика в курса....
Със ДДС -то -- 2640 лв.
Със 5% мито върху тази сума... 2772 лв.
Колко ти остава до 3800 лв ???, ами точно 1028 лв. минимална печалба, като не се отчита търговската отстъпка на дистрибутора.
Е да са живи и здрави балъците !!!
stambo3
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 8:47 am
Местоположение: Варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от stambo3 »

Не бях прав за печалбата на дистрибутора......
Това което съм цитирал е разликата, която Аз съм изчислил, ако си я купя сам от Турция...
iliev68
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:29 pm
Местоположение: варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от iliev68 »

stambo3 написа:Не съм сигурен колега iliev68, дали погледна първия линк и разстоянието до дистрибутора им в Турция. Град Tekirdağ - отиване в едната посока от Варна /гледам че и ти си от там / е 367 км. А Варна - дистрибутор в Пазарджик е колко... 413 км !?! ... в едната посока. Таксата за ползване на магистрала е минимална, тъй- като се ползва много малка част от нея, при влизане от Малко Търново. Такааа.....
Цена лодка...айде да е 2200 лв., поради разлика в курса....
Със ДДС -то -- 2640 лв.
Със 5% мито върху тази сума... 2772 лв.
Колко ти остава до 3800 лв ???, ами точно 1028 лв. минимална печалба, като не се отчита търговската отстъпка на дистрибутора.
Е да са живи и здрави балъците !!!
Не знаех, че митото е само 5%, аз го смятах поне 20%. Така,че приеми моите извинения.Иначе казано хиледарка си е вече разлика за която да се замислиш.
stambo3
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 8:47 am
Местоположение: Варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от stambo3 »

iliev68 написа:
stambo3 написа:Не съм сигурен колега iliev68, дали погледна първия линк и разстоянието до дистрибутора им в Турция. Град Tekirdağ - отиване в едната посока от Варна /гледам че и ти си от там / е 367 км. А Варна - дистрибутор в Пазарджик е колко... 413 км !?! ... в едната посока. Таксата за ползване на магистрала е минимална, тъй- като се ползва много малка част от нея, при влизане от Малко Търново. Такааа.....
Цена лодка...айде да е 2200 лв., поради разлика в курса....
Със ДДС -то -- 2640 лв.
Със 5% мито върху тази сума... 2772 лв.
Колко ти остава до 3800 лв ???, ами точно 1028 лв. минимална печалба, като не се отчита търговската отстъпка на дистрибутора.
Е да са живи и здрави балъците !!!
Не знаех, че митото е само 5%, аз го смятах поне 20%. Така,че приеми моите извинения.Иначе казано хиледарка си е вече разлика за която да се замислиш.
Аз, също се извинявам колега, ако в емоциите съм бил малко рязък. Все се надявах по този начин, да се включат и други колеги, които вече са изминали този път и са си взели сами лодки от Турция. Надявах се да се включи и дистрибутора, и да ме опровергае... Все още чакам и други мнения....
Поздрави на всички!!!
И наслука!
Monkstar85
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 9:39 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Monkstar85 »

Днеска си поръчах директно в турция от самият производител Isatek 450 със конзола , тента, брезент за цялата лодка цената за всичко ми излезна 15000 лири .
Превоза от Турция до Варна със карго фирма която се занимава със плащането на акциз и мито на границата ми струва 900лв или общо всичко излиза 4100лв което е доста под продажната цена в България на така окочплектована лодка
Изработват ги за 20 работни дни
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Турски лодки ...........

Мнение от stareca »

Monkstar85 написа:Днеска си поръчах директно в турция от самият производител Isatek 450 със конзола , тента, брезент за цялата лодка цената за всичко ми излезна 15000 лири .
Превоза от Турция до Варна със карго фирма която се занимава със плащането на акциз и мито на границата ми струва 900лв или общо всичко излиза 4100лв което е доста под продажната цена в България на така окочплектована лодка
Изработват ги за 20 работни дни
Колега защо се насочи към този производител ,питам защото и аз се оглеждам към турските производители които предлагат аналогични модели .Имате ли отзиви за конкретнара марка която сте поръчали благодаря .
Monkstar85
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 9:39 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Monkstar85 »

Имам двама познати които ползват точно този модел в морето и са много доволни за тази конфигурация разликата между Yerliyurt И Isatek e 400лв но за тях нямам отзиви от познати в морето засичам много колеги но не съм разпитвал
iliev68
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:29 pm
Местоположение: варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от iliev68 »

Monkstar85 написа:Днеска си поръчах директно в турция от самият производител Isatek 450 със конзола , тента, брезент за цялата лодка цената за всичко ми излезна 15000 лири .
Превоза от Турция до Варна със карго фирма която се занимава със плащането на акциз и мито на границата ми струва 900лв или общо всичко излиза 4100лв което е доста под продажната цена в България на така окочплектована лодка
Изработват ги за 20 работни дни
Здравей колега, би ли дал малко повече информация за тази карго фирма и в тези 900 лв. какво е включено, само тренспорт или и ддс,мито и тн. Благодаря предварително и ще чакаме да видим новата ти придобивка.
Monkstar85
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 9:39 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Monkstar85 »

900лв срува мито,ДДС и транспорта до Варна
Фирмата се занимава с внос от Турция
Във Варна им е офиса и локацията където разтоварват ако на някой му трябват координати ще му дам иначе само лодката е 15000 лири
iliev68
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:29 pm
Местоположение: варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от iliev68 »

Monkstar85 написа:900лв срува мито,ДДС и транспорта до Варна
Фирмата се занимава с внос от Турция
Във Варна им е офиса и локацията където разтоварват ако на някой му трябват координати ще му дам иначе само лодката е 15000 лири
Благодаря за бързия отговор, ще разгледам турските производители и щом харесвам ще помоля и за кординатите на фирмата. Аз ще търся лодка без конзола и дължина 4-4,50 м. Явно сега е момента да се купи. И аз съм от Варна така, че се надявам догодина да се срещаме в морето.
Monkstar85
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 9:39 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Monkstar85 »

Когато решиш ще ти съдействам лирата е много евтина лодките без конзола са доста по евтини поне с около 4000 лири
iliev68
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:29 pm
Местоположение: варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от iliev68 »

Колеги,имам едно питане и дано някой може да помогне. Набелязал съм си две лодки от турски производители yerliyurt-4,35 и marin boat 4,50 още малко ще помисля коя да взема.Въпроса ми е ако я оборудвам и регистирам за две мили, трябва ли да имам и капитанско право. И него ще изкарам ако трябва. Благодаря предварително.
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Ribolubitel »

Споделете нещо на Сафтер.
Monkstar85
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 9:39 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Monkstar85 »

iliev68 написа:Колеги,имам едно питане и дано някой може да помогне. Набелязал съм си две лодки от турски производители yerliyurt-4,35 и marin boat 4,50 още малко ще помисля коя да взема.Въпроса ми е ако я оборудвам и регистирам за две мили, трябва ли да имам и капитанско право. И него ще изкарам ако трябва. Благодаря предварително.
Имай предвид че yerliyurt модел 435 нямат тапи за отводняване а модел LXD 430 Има за това е разликата в цената
krasiku
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Май 19, 2018 1:15 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от krasiku »

Ribolubitel написа:Споделете нещо на Сафтер.
Сафтер 4,50 е моята ,много съм доволен.Погледни в темата за сафтер.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”