Турски лодки ...........

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от tiho_roev »

КИРО написа:Tова е лодката на Тихо в действие.
https://youtu.be/IM5pdrEetjc
Сам си преценявай дали ще ти допадне,на мен ми допадна.
Аѝ кога беше ама сме влизали като има и бели мечки
ама коѝ да се сети да прави клипове .
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
hromio
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 5:52 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от hromio »

Ето тук и :fishing4: https://www.denizci.com.tr към турските дилъри на марката с цените в лири. Всеки може да си направи сметката колко са в лв, плюс ДДС и транспорт.
А ако някой може да сподели дали са мореходни, няма да е зле.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от tiho_roev »

hromio написа:Ето тук и :fishing4: https://www.denizci.com.tr към турските дилъри на марката с цените в лири. Всеки може да си направи сметката колко са в лв, плюс ДДС и транспорт.
А ако някой може да сподели дали са мореходни, няма да е зле.
Какво разбираш под мореходни като те са за море клас А
Клипа на Киро гледа ли го ?На такава вълна бяхме на Болата за чернокоп
и излязохме по живо по здраво сухи за разлика от други колеги .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
hromio
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 5:52 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от hromio »

Какво разбираш под мореходни като те са за море клас А
Клипа на Киро гледа ли го ?На такава вълна бяхме на Болата за чернокоп
и излязохме по живо по здраво сухи за разлика от други колеги .[/quote]

Точно това, което каза. Да излизаме сухи за разлика от другите. Защото мен ме е обръщала вълна. И всичко мокро после. Е, поне нямаше щети освен изгубени дреболии. :D
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от КИРО »

hromio написа:Точно това, което каза. Да излизаме сухи за разлика от другите. Защото мен ме е обръщала вълна. И всичко мокро после. Е, поне нямаше щети освен изгубени дреболии. :D
Моето мнение е,че турците знаят какво да правят.
И не забравяй,че освен лодката,другата важна подробност е и капитана.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
hromio
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 5:52 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от hromio »

Абсолютно си прав. Даже най-важното е капитана. Лично аз съм втори помощник и знам за какво говориш.
Monkstar85
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 9:39 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Monkstar85 »

Аз проверих плащаш ддс и мито 8 процента на границата
hanuman
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 11:12 pm
Местоположение: Варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от hanuman »

Септември месец си купувах нова лодка с двигател от Турция след доста четене и конултаци по турските форуми. Като сам организирах всичко по транспорта и вноса, понеже фирмата производител беше чак в мармарис. Митото е 5% за частно лице и 1.5% за фирми и се начислява след като е начислено ддс и то на цената по фактура за която пък може да се разбереш с производителя. Почти всичко се доплаща имай в предвид даже и на маринбот, като тиковото покритие , възглавниците и тн. Единствено навигационните светлини и стълбата са стандартно оборудване в повечето случаи. Маринбот не се славят като много качествени лодки в Турция, даже напротив. Има доста оплаквания за пробити копуси при транспортине с колесар така, че аз бих стоял на страна от тази марка. Като бюджетен вариант бих ти препоръчал koc марин, mtk марин, YILDIZ MARİN и GÖZDE MARİN. Премиум марките са им ЕNМА марин и MOONDAY, REMARİNE , ISATEK като тука говоря за лодки за разходка и риболов. Имай в предвид че ддс в турция за лодка е 1%, а ако добавиш и двигател и за него се плаща само 1% ддс. Ако нещо друго те интересува питай.
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от jordanpetkov »

hanuman написа:Септември месец си купувах нова лодка с двигател от Турция след доста четене и конултаци по турските форуми. Като сам организирах всичко по транспорта и вноса, понеже фирмата производител беше чак в мармарис. Митото е 5% за частно лице и 1.5% за фирми и се начислява след като е начислено ддс и то на цената по фактура за която пък може да се разбереш с производителя. Почти всичко се доплаща имай в предвид даже и на маринбот, като тиковото покритие , възглавниците и тн. Единствено навигационните светлини и стълбата са стандартно оборудване в повечето случаи. Маринбот не се славят като много качествени лодки в Турция, даже напротив. Има доста оплаквания за пробити копуси при транспортине с колесар така, че аз бих стоял на страна от тази марка. Като бюджетен вариант бих ти препоръчал koc марин, mtk марин, YILDIZ MARİN и GÖZDE MARİN. Премиум марките са им ЕNМА марин и MOONDAY, REMARİNE , ISATEK като тука говоря за лодки за разходка и риболов. Имай в предвид че ддс в турция за лодка е 1%, а ако добавиш и двигател и за него се плаща само 1% ддс. Ако нещо друго те интересува питай.
Интересува ме следното, имам кеш от 6500лв. мисля на пролет да купувам лодка 4,50м. оборудвана, и мотор 25кс. Ямаха, четиритакта, ще ми стигнат ли парите или само до някъде?
Ще ползвам лодката на море и на язовири в БГ. може и в Гърция но не съм запознат с тамошните закони, може ли не може ли?
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от tiho_roev »

Ами само за маторя секан хенд 25 ца ти трябват поне 4.500лв
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от jordanpetkov »

tiho_roev написа:Ами само за маторя секан хенд 25 ца ти трябват поне 4.500лв
Да речем че за 2500лв. съм намерил матор?
Остават 4000лв. за лодка.
От всичките който си изброил по горе, към коя да се орентирам, като се има в предвид това че няма да плащам транспорт, мито ДДС и тн...... ?
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от tiho_roev »

jordanpetkov написа:
tiho_roev написа:Ами само за маторя секан хенд 25 ца ти трябват поне 4.500лв
Да речем че за 2500лв. съм намерил матор?
Остават 4000лв. за лодка.
От всичките който си изброил по горе, към коя да се орентирам, като се има в предвид това че няма да плащам транспорт, мито ДДС и тн...... ?
Колега нямам наблюдение за горепосочините модели аз имам Сафтер 4.50 с конзола и съм много доволен в смисъл цена качество Не знам какви са ти очакванията за стъклопластова лодка ама да знаеш не съм видял лодка която да няма пукнатина на боята ръждичка по леерите не знам какво друго да ти кажа .Относно мотора първо се замисли колко мотор е 2500 в смисъл че ако е за язовир нямаш грижи все някъде ще излезеш ама за морето компромиси не си прави .По добре събери още някоѝ лев и си вземи читав мотор с по малко егн .
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от jordanpetkov »

tiho_roev написа:
jordanpetkov написа:
tiho_roev написа:Ами само за маторя секан хенд 25 ца ти трябват поне 4.500лв
Да речем че за 2500лв. съм намерил матор?
Остават 4000лв. за лодка.
От всичките който си изброил по горе, към коя да се орентирам, като се има в предвид това че няма да плащам транспорт, мито ДДС и тн...... ?
.Относно мотора първо се замисли колко мотор е 2500 в смисъл че ако е за язовир нямаш грижи все някъде ще излезеш ама за морето компромиси не си прави .По добре събери още някоѝ лев и си вземи читав мотор с по малко егн .
Замислих се доста сериозно............... !
Най добре е да те послушам, и да си купя надежден мотор!
Благодаря на отзовалите се по темата, с такива неща компромиси не трябва да се правят!
По добре късно но сигурно!
Наслука през 2019г.!
hanuman
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 11:12 pm
Местоположение: Варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от hanuman »

Замисли за комплект лодка с мотор направо нови. Излиза много изгодно от Турция понеже ддс е 1% при покупка на лодка с мотор! Тохатсу или Меркюри излизат изгодно от Турция и за малко повече пари може да имаш чисто нова лодка с нов двигател и то японски.
Monkstar85
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 9:39 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Monkstar85 »

Има ли някой който си купил такава лодка да сподели впечатленията си
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”