С лодка в морето 2019г - попчета

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Djon Silvar
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 6:01 pm

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от Djon Silvar »

Дядо ми, баща ми хвърляха по няколко хиляди парагади. За ем ползваха скариди/ по него време имаше доста/ или най често осолен гюмюш нарязан на парчета.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от tiho_roev »

И аз като малък ловях една едра черна кая от външната страна на вълнолома на охлюфчета с 3м месина и една гаѝка ама сега е друго НЯМА РИБА ИЛИ ПОТОЧНО НЕ Я ОСТАВЯТ ДА ПОРАСНЕ С ТЕЗИ ВИНТЕРИ (кошове ) :oops:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от Luzifer »

Макар и да имам сръвнително малко излети спрямо вас и аз от давна съм по морето. И на мен също ми това с лисицата ми прозвуча като някаква първоаприлска шега (така например един мой приятел го бяха пратили да лови бяла риба на черен дроб от кокошка.)
Споделих обаче с баща ми и о небеса... "Абе и аз съм чувал такива работи." Явно назад нейде във времето наистина са ловили попове на лисичешко... ама пък по него време сигурно не им е пукало от бълхи и смрад...
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от rikitikitavi »

Стига сте спорили за глупости. Месото на лисицата е едно от най-жилавите. Съответно е едно от най-издържливите на парагада. Говорим за времето когато в магазина воденички на килограм нямаше. Сега пилешката или патешката воденичка е по-добрия вариант. Ама. При многочасово седене на куката.
Пак ама...вие искате кълване до ...15та секунда. А там си трябва нежна,вкусна и неустоима стръв. А с какво се храни сега попчето-демек какво има в коремчето си....има астрахоси. Какво е следващото по добро....белени скаридки и ядки от мидички.
Сещайте се.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от rashkoto1 »

Ядки от миди бях взел от ''Метро'' замразени, леко ги осолявам и става много добра стръв и за кая, и за лихнус.
Килото ядки беше 5-6лв , а бройката е голяма.
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от Ribar »

вчера от около 10:30ч до 13ч малко по-навътре от 4та буна, на око 1.5кг средни и едрички (за мен). Взимаше и бял червей и скарида и пилешко, като на пилешкото колегата на по-големи куки вадеше само едри, аз бях с 6ти номер куки основно на бял, щото си го взимаше без проблем.
IMG_20190411_143617.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от Ribar »

и още 2 неща, които ми се струват важни, с личен пример:

1. Вчера 20% от рибите бяха малки и върнати във водата, апелирам всеки колега да се замисли дали ще се наяде или уловът му в кг ще се увеличи значително, ако прибира малките риби, които, ако бъдат върнати, вярвам, ще подобрят популацията в морето. Преди 3-4 дни на рибната борса до колхозния пазар имаше няколко каси с попчета (без да преувеличавам) с размер МАКСИМУМ един показалец. Тази гледка ме потресе, наистина.
Вярно, върнатите от нас риби едва ли ще окажат кой знае какво влияние, предвид прекомерния улов на маломерни риби от РКта, бракониери или който там е отговорен за тази сеч, но именно заради този прекомерен улов, ми се струва, че сме длъжни да правим каквото е по силите ни, за да запазим, доколкото можем и зависи от нас, популацията на всички риби в морето.

2. Аз съм пушач и си пуша дори, когато съм с надуваема лодка в морето, това е мое решение и риск, който поемам, заедно с него, обаче, поемам и отговорността да пазя чисто морето - винаги си взимам торбички за фасовете и разните други отпадъци. Апелирам към същото, разбира се, отнасяйки се за всички боклуци, които се появяват по време на риболов.

Тия теми са дъвкани та дъвкани безброй пъти и вероятно на повечето от вас им е писнало да четат подобни мнения и постове. Извинявам се за което.
Вярно е също, че потребителите в този форум се явяваме някаква мизерна част от рибарите в морето, но ако и 1 от вас се замисли над горното и започне да се съобразява с тия 2 неща, с които ви занимавам толкова време, ще бъде една малка, но важна стъпка към успеха :) .
Още веднъж се извинявам за словоблудството и дано не съм ви дотегнал много.
Извинявам се и за това, ако всичко звучи назидателно, не е това целта.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от Ribar »

IMG_20190412_150107.jpg
За това говоря. Не знам дали е легално, но е възмутително меко казано
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от ianimar »

не е редно ,но не сме ние хората които да правят забележки има си хора които получават заплата за това но тях няма кой да ги санкционира че не си вършат работата
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от tiho_roev »

ianimar написа:не е редно ,но не сме ние хората които да правят забележки има си хора които получават заплата за това но тях няма кой да ги санкционира че не си вършат работата
Aз мисля че точно ние сме хората които трябва да следим за беззаконието и да подаваме сигнали на службите за контрол Съмнявам се че без сигнал ще отидат да им правят проверка все пак не сме в западна Европа където хората си гледат работата и друсат здрави глоби .
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от El Pescador »

за да няма малки по куките ,пробвайте на кървава трицона и директно хвърляме в лондата от осем лева ,а относно размерите на рибите по рибните борси ,да не се правим на Дон Кихот ,все пак тя се намира на пъпа на Варна и едва ли само ние забелязваме нередност в размера на продаваните риби ;)
тва си е България все пак ,за едни майка за други мащеха
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
карат
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 12:44 pm

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от карат »

Само за сведение:Люляка цъфнааа!! :finga:
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от El Pescador »

карат написа:Само за сведение:Люляка цъфнааа!! :finga:
Аве цъфна той ама днес на Аладжата ,къде ли ни го пробвах ,как ли ни го пробвах ,на кво ли ни го пробвах ,та на етека ли ,та на камъка ли ,та на пясъка ли ,на плитко ли ,на дълбоко ли ,на риба ли на скарида ли,на калмар ли на едър рогат добитък ли ,на пилешко ,на собствен ем ли трицона ли и няма и и няма !!С мъка около три кила за 3 часа като 50 % е татарка ,и както казвам Аз ,кълве ли ТАТАРКАТА хубав поп не чакай :axe:
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от rikitikitavi »

Апетита на попа много се влияе от времето. Винаги деня преди рязко падане на налягането почва да се цупи,а в самия ден хич не ще. Има начин ама е съвсем извън правилата. Куката е 16ти номер. Скаридата е белена. Повода е 25см 0.20мм. и оловото е 20гр..
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikolay Dimov73ooo
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 4:33 pm

Re: С лодка в морето 2019г - попчета

Мнение от Nikolay Dimov73ooo »

Тази година на Калиакра и Болата ще има друсана риба в изобилие. Не трябва да се прекалява с употребата и. Води до кокаинова зависимост.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”